Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszintén, mit csináltatok...

Őszintén, mit csináltatok volna a helyemben? Egyáltalán, ez belefér még a dackorszakba? Van köze ahhoz, hogy ikrek?

Figyelt kérdés
3,5 éves lányomért mentünk az oviba ebéd után ikertesóval (aki beteg, itthon van). Ott azzal fogadtak, hogy nagyon boldog volt, de nemigen evett, csak turkálta az ebédet, bezzeg utána valakinek a szülinapi tortájából jól betermelt. Már ahogy kiléptünk az óvoda ajtaján, elkezdett toporzékolni, hogy ő éhes. Mondom, kár, hogy nem evett az oviban rendesen, de ha annyira éhes, otthon van a mi ebédünkből (grillcsirke és meggyszósz, szereti), abból ehet. Erre üvölteni kezdett, hogy ő édességet akar, de rögtön. A 10 perces utat 3/4 óra alatt tettük meg hazáig, hol elfeküdt, hol elrohant, de ordított vég nélkül, hogy ő édességet akar, és én béna(? szerintem ezt ma tanulta az oviban) vagyok, és hogy nem szeret. Hiába faggattam, mi az igazi baja, csak üvöltött, és csokit követelt. Folytatta a lépcsőházban és itthon. Úgy kellett lerángatnom róla a ruhát, aztán már nem bírtam cérnával, megmostam az arcát hideg vízzel, és bezavartam aludni. El is aludt. Tudom, hogy fáradt is volt, talán az is zavarta, hogy itthon vagyok a tesóval, de ezt rég megbeszéltük, hogy aki nem beteg, fél napra megy az oviba, mert kell külön is lenni, az óvónők is egyetértenek ebben. De napi szinten többször ismétlődnek ezek a cirkuszok, és nem tudom, normális-e, hogy mit rontok el, mit csináljak. Nem szoktam ilyenkor beadni a derekam egyébként, tehát nem tudom, mire is számít. Ő a domináns iker egyébként. Van ötletetek? Teljesen leszív már.
2015. jan. 8. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az volt a baja hogy őt bevitted az óvodába miközben te és a testvére otthon voltatok, így eldobva érzi magát.
2015. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszadóval.

Valószínűleg úgy érzi a lánykád, hogy a tesó most kivételezett helyzetben van, valami extrát kapott, és a csokiköveteléssel ő is próbált valami engedményt kicsikarni.


Nekem nem ikreim vannak, hanem 1 év korkülönbséges párosom, akik ikerként viselkednek, és nagyon-nagyon kötődnek egymáshoz.

Amikor kicsik voltak, én is kaptam a millió jó tanácsot, hogy nem szabad túlzottan kötődni hagyni őket, pl. hiányzásnál. Ezért az oviban külön csoportba kerültek, aminek az lett a vége, hogy egyikük gyakorlatilag egész nap meg sem szólalt. Ovit váltottunk, onnantól mentem a saját fejem után. Ha az egyik beteg volt, és úgyis otthon kellett lennem, maradt a másik is. Iskolába is együtt kerültek (a nagyobbik évvesztes, meg egyéb ok is volt). Ott már nem okozott gondot, ha csak az egyik volt beteg. Szóval hagytam őket annyira kötődni, amennyire akartak, és ha megoldható volt, mindkettő velem maradhatott.

Középsuli választásnál az osztályfőnök azt javasolta (elég erősen), hogy menjenek külön, de nem akartak.

Most 16 és 17 évesek, egy osztályba járnak a gimiben, sok a közös programjuk, nagy az átfedés a barátaik között is (amúgy fiú-lány páros), de megvannak a külön barátaik, külön programjaik, külön életük, és nem féltékenykednek egymásra. Viszont a fél szemük még most is ott van a másikon.


Most nézem, hogy nem csak a kérdésedre válaszoltam, bár azt gondolom, hogy ez így egyben talán a segítségedre lehet a későbbiekben is.


Annyit akartam még írni, hogy a következetességed dicséretes, én sem nasiztattam volna meg a kislányt. De érdemes lenne ma, már nyilván higgadtabban újra beszélnetek az egészről, hátha a maga szintjén meg tudná fogalmazni, mitől volt tegnap olyan rossz passzban.

2015. jan. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazuk van, ezen kívül dolgozott benne a cukor.

Szóval ilyen előfordul. A dackorszak javában tart. Ezt meg kell tanulni lekezelni, és elviselni.

2015. jan. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Néha van ilyen, hogy édesség hatására felpörögnek a gyerekek. Ha ez egy dacos megnyilvánulással is párosul, akkor elég kellemetlen tud lenni, a gyereknek is, meg akik jelen vannak, azoknak is. A dackorszakban ez a szép, hogy nem lehet előre sejteni, hogy mi miatt szakad el a cérna a gyereknél. Egyszerűen még nem tudják kezelni túláradó érzelmeiket, ebből lesz a hisztiroham, amiből nehéz kikeveredni...

Amikor a hisztin túlvagyunk, és hozzám bújik, mindig megbeszéjük, hogy haragszom rá, amikor ellenkezik velem és dacos és hisztis, és nem hallgat a szép szóra, csak a maga igazát fújja - de olyankor is szeretem. Mert ő az én kisfiam, és mindig szeretni fogom!

2015. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!