Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a csudát csináljak már a 6...

Mi a csudát csináljak már a 6 évesemmel, már lassan 2 hete náthás?

Figyelt kérdés
Jól van, jó kedvű, na de kb. másfél héttel ezelőtt szipogott, most meg már csúnyán köhög, fújni kell az orrát, és sárga-zöld váladék jön ki belőle, nem kevés. Tudom, ez jó, na de meddig tart ez már?! Infralámpázzuk, C-vitaminnal tömjük, hagymateát főzök neki. Esetleg még vmi házi gyógypraktika, ami tuti be is válik?! Hétfőn már megy oviba, na de ha nem gyógyul meg addigra, akkor hogy? Nekem meg dolgozni kellene mennem, így is már plusz 1 hetet itthon vagyok Vele... :(((((
2015. jan. 9. 14:31
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Orvosnál nem voltunk, mert antibiotikummal tömné, tavaly is ez volt, utána 3 hétig jól is volt, majd újra beteg lett, és ismét 2 hétig itthon voltunk. Sajnos az orvosok csak ezt írják fel, mást nem.
2015. jan. 9. 14:33
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A sárga-zöld váladék az minden, csak nem jó! Massziv bakteriális fertőzésre utal, tuti van a hátterében már valami (arcüreg, homloküreg, fül...) Ha csúnyán köhög, az akár hörghurut is lehet, felénk az a divat most, meg a tüdőgyulladás. Miért nem viszed orvoshoz? És hogy megy igy oviba??? Összefertőzi a többieket is, ő maga meg kap még egy tüdőgyulladást rá grátisz...
2015. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az oviba nem kell igazolás???
2015. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sárga -zöld váladék és köhögés, ez baktérium. Ez tud gyönyörűen felülfertőződni. Baktériumra pedig csak az antibiotikum hat. Nem vagyok antibiotikum párti, 2 évente ha egyszer kapnak, de ilyen esetben az kell, mert bizony komolyabb baja lesz.
2015. jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Én vinném Őt dokihoz, de Férjem nem engedi... Ez már őrület tényleg.... Biztos, most rosszat gondoltok, de tavaly ugyanez volt, antibiotikum, meg orrspray, és ennyi.Gyógyulás után újra beteg lett rövid idő múlva.

Nem kérnek az oviban igazolást, elég ilyenkor ha én igazolom...

2015. jan. 9. 14:41
 6/18 A kérdező kommentje:
Figyelni fogom a hétvégén, és ha nem gyógyul, akkor mindenképpen orvoshoz viszem!!! Szerencsére étvágya van, iszik is sokat. Infra lámpázom is, ami által sokat is javult.
2015. jan. 9. 14:53
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek megbántani, de nagyon remélem, hogy nem egy óvodába járnak a gyermekeink. Nem igazán szeretném, hogy egy ilyen beteg kisgyerek az én gyerekeim közelében legyen.

Ahogy már írták, a zöldes-sárgás orrváladék bakteriális fertőzésre utal. Nem adtál neki valami normális köptetőt? Én ilyenkor calciumot és antihisztamint is adok a gyerekeknek, meg torokfertőtlenítőt. Ezeket sem engedi a férjed? Egyébként milyen ember az, aki nem engedi a beteg gyerekét orvoshoz???

2015. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem riogatásképp, de most rengeteg a tüdőgyulladásos szövődmény, a csúnya köhögésből könnyen belecsúszhattok... Ha 2 hét alatt nem hogy javult, de rosszabbodott a gyerek állapota, akkor azért már igen tanácsos lenne orvosnak is látnia.

Egy biztos, ha félig betegen viszed oviba, ott meggyógyulni nem fog magától.

2015. jan. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A 6 évesed fiú vagy lány?
2015. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Leírták már néhányan. Ez pont az a helyzet, amikor kellene az antibiotikum kell. A kedves apukát inkább nem szeretném minősíteni... Szükség lenne orrcseppre, legjobb a gyógyszertár i készítésű. Az orrmosás sóoldattal is nagyon sokat tud segíteni, gyógyszertárban kérj hozzá cuccokat.
2015. jan. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!