Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanítasz a gyerekednek a...

Mit tanítasz a gyerekednek a gyalogos közlekedésről?

Figyelt kérdés

Nálunk nincsenek jelzőlámpák, 2 zebra van az egész faluban, ott, amerre nem is szoktunk járni. Így itthon arra tanítjuk, hogy alaposan szét kell nézni, mielőtt átmegy az úton, meg kell várni, míg elmennek az autók... stb.


Szoktunk járni a közeli városba, ott pici korától arra tanítom, hogy pirosnál meg kell állni, csak a zöld jelzésre mehet át, de akkor is nézzen szét. Na most, a minap megszóltak, hogy a villamos előtti jelzőlámpánál miért állunk meg (piros lámpánál), mikor elment a villamos, láthatólag nem is jön újabb. Mondtam, hogy ha egyszer arra tanítom a gyereket, hogy a pirosnál meg kell állni, akkor nem gyártok kivételeket.


2015. jan. 11. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól mondtad.
2015. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod! Fontos, hogy belevésődjön a körültekintés, hiszen az élete múlik rajta. És ez csak akkor működik, ha következetes vagy.

Én budapesti vagyok, az ovink egy forgalmas út mellett van, a zebra kb. 20 méternyire. Sajnos sokszor látom, hogy a szülők lusták azt a 20 métert kerülni, és gyerekestől rohannak át a száguldó autók előtt. Egyszer a szemünk láttára majdnem elgázolták a lányom csoporttársát, mert a kislány (6 éves) és a pár évvel idősebb bátyja nekiindultak, anyuka pár méterrel lemaradva mögöttük. A gyerekek persze nem jól mérték fel a közeledő autók távolságát és sebességét, mire az anya a járda szélére ért, csak azt látta, hogy ott az autó a gyetektől 10 méterre. Satufékkel szerencsére pont megállt a kocsi, épp csak súrolta a ruháját. Akkor szerintem Budapest összes őrangyala azt a kislányt óvta.

És mindezt azért, mert anyuka szerint normális a gyerekkel az úton átrohanni, ezt a mintát adta. (Hozzáteszem, van, aki semmiből nem tanul, mert ők utána sem a zebrát használták)

2015. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem az első és legfontosabb,amit megtanítottam neki,hogy együl nem mehet át az úton,csak felnőttel,és csak úgy,hogy a kezét fogja.Most öt éves a fiam,és ha mondjuk tele van mindkét kezem,akkor a kabátomat fogja meg.Piroson soha nem megy át.Kerékpárútra nem szabad menni.Ha a járdán biciklis jön,akkor meg kell állni,nem szabad szaladni,amíg el nem megy.
2015. jan. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól csinálod.

Az én lányom három éves. Mi id faluban lakunk, jelzőlmpák itt sincsenek, de van vasúti átjáró, ott magyaráztam el neki, hogy miért nem szabad átmenni, ha piros a lámpa.

A zebrát ismeri, csak ott megyünk át az úttesten. Mindig ő az, aki megmondja, hogy mikor léphetünk le az úttestre ( tetmszetesen én hagyom jóvá), 99%- ban jól dönt. Eleinte zavart okozott Nála, hogy egyik autó megadja az elsőbbséget a gyalogosnak a zebránál, a másik meg nem, és most akkor átmehetünk- e de már megérti, hogy nekünk (is) kell nagyon figyelni, és biztosra menni, hogy megáll az autó. Sajnos elég sok autós magasról tesz a gyalogosra.


Elég sok közlekedési tblát ismer, megnevez, jó néhányat a saját szavaival elmondja, hogy mit jelent. Na jó, nem szakszavakjal, de saját szavaival elmondja a lényeget.

2015. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!