Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az egyik lábával befelé lép,...

Az egyik lábával befelé lép, cipőt kacsalábon?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves, és az egyik lábával kicsit befelé lép.

Múlt héten voltunk a kishúgával a 2 hós oltáson, és kérdeztem a doktornőt, hogy kell-e az ortopédiára beutaló, mert furán lép a gyerek. Erre mondta, hogy ez csak rossz lábtartás, erre nem kell semmi, adjuk rá fordítva a cipőt, vagyis kacsalábon, és bentre meg vegyünk neki szupinációs cipőt.

Még valami olyan megjegyzése is volt, hogy "azért nem fogják eltörni a lábát". Én akkor ezt kb. meg se hallottam, azt gondoltam, hogy poénnak szánja, meg egyébként is a picivel voltam elfoglalva, nagy rohanás volt az egész, csak a férjem kérdezte mikor hazajöttünk, hogy vajon valóban van-e olyan elmebeteg, aki emiatt eltöreti a gyerek lábát. Bennem ez fel sem merült, hogy komolyan gondolta volna a doktornő, de szöget ütött a fejembe a gondolat, hogy tényleg van ilyen? Vagy tényleg csak viccelhetett?

De a lényeg, hogy hallott már valaki ilyet, hogy ezt így szokták helyrehozni felcserélt cipővel? Kicsit szkeptikus vagyok.


2015. jan. 13. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Kicsit furi ez a doki. A lábtörést gondolom viccnek szánta, nem hinném, hogy bevett orvosi szokás lenne, hogy lábakat törnek. A kacsalábas cipőfelvételt meg amolyan "nép gyógymódnak" gondolnám, biztosan nem alkalmaznám. A supinált cipő az, ami megoldás lehet a problémára, azzal ártani nem lehet. Azt nyugodtan vehettek. De én megmutatnám szakembernek is, még ha nem is juttok el ortopédiára, gyógyászati segédeszköz boltokban vannak szakemberek, akik megnézi a gyerkőc lábát. Lehet, hogy speckó betét kell esetleg, amit kifejezetten a lábára készítenek, esetleg gyógycipő.
2015. jan. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Reméljük tenyleg csak rossz viccnek szánta, ha fordítva adod ra, akkor eldeformálódik a masik lába is. Gondolj csak egy egyszerű dologra, az olyan nők, akik mindig szűk koromcipőt hordanak hogy néz ki a lábuk később. Anyósom stewardess volt, örökké szűk koromcipőt hordott, ettől a lábujjai egymáson vannak es van egy hatalmas butyke. Ha csak ezt nézzük, hogy beleerőltetjük a lábat egy masik formába, akkor nem sok jo vége lesz. Nem hiába van bal es jobb lábra valo cipő.

Vidd el inkább szakemberhez, az biztos tanácsol valami értelmeset.

2015. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én biztos elvinném ortopédiára, ha máshogy nem megy, akkor magánúton. Nem minden gyereknek jó a szupinációs betét a lábára. Barátnőm kislányának például olyan betétet írtak az ortopédián, ami a szupinációs ellentéte (másik irányba lejt), mert neki olyan kell. Attól, hogy a legtöbb gyereknek jót tesz a szupinációs betét, nem lehet "az nem árt" alapon ráadni a gyerekre. Nekünk az ortopédián elmondták, hogy milyen cipőt hordjon a gyerek, és két lányomnak két különböző lábtornát írtak elő.
2015. jan. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Húgom is egyik lábával befelé lépett, azt mondták az ortopédián, hogy megnyúlt a szalag még a méhben a rossz lehelyezkedés miatt. Neki is azt javasolták, hogy speciális cipőbetétet kell, hogy hordjon és fordítva adják rá a szüleim a lábbelit. Ha nem jön be, műtik. Szerencsére erre nem került sor, rendbe jött a lába. Viszont ez 22 éve volt. Azóta lehet, vannak rá jobb módszerek is. Elvinném a helyedben magánúton ortopéd szakorvoshoz.
2015. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó a humora a dokitoknak...

Most kezdett el így járni?

Lányomat születése óta befele forduló lábtartással kezeltük, gyógytorna, gyógycipő, a kacsalábas cipő kb semmit sem ért..

Biztosan elvinném ortopédiára, sőt már rég el kellett volna..

2015. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindenképpen elviszem ortopédiára, csak nem tudtam, hogy kell-e hozzá beutaló, akartam kérni a dokinénitől.

Már többször említettük neki, már kiskorában is, azt mondta, nem kell vele foglalkozni, majd kinövi.

Hát, nem nőtte ki.

De inkább elvisszük egy magán gyerekortopéd orvoshoz.

Ha valakinek esetleg van jó tapasztalata budapesti ortopédus ügyben, szívesen fogadnám, bár néztem már itt a neten többet is, de róluk nem tudok semmit.

2015. jan. 13. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a Lengyel Zsuzsannánál voltunk. Csak ajánlani tudom!
2015. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!