Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknél EGÉSZSÉGES gyerek...

Akiknél EGÉSZSÉGES gyerek sokáig fordítva beszélt (magára úgy mondja, hogy leszállsz, bejössz, a te szobád), mikor fordult meg, és esetleg milyen hatásra, segítségre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minek a jele az éntudat hiánya, ezért kérdezem, hogy egyébként társaságot szerető, csak dackorszakosan hisztis, nem kényszeres, egészséges gyereknél, ha volt valakinek ilyen, az meddig tartott.
2015. jan. 26. 13:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
ez nem éntudat hiány, hanem helytelen nyelvtanismeret
2015. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2015. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem se éntudat hiánya, inkább az, hogy így tanulta meg. Biztosan úgy mondtad neki, hogy "akarsz almát enni?", és nem azt, hogy "akarok almát enni?" Időnként magyarázd el neki, hogy ha saját magára érti akkor azt máshogy kell mondani.
2015. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, tényleg, de a kérdésre szeretnék választ kapni, szakértőkkel beszélek naphosszat, tudom, hogy mennyi idősen szokott ez kialakulni (és engem is meglepett, hogy az éntudatot márpedig azzal mérik, hogy a gyerekem azt mondja-e a tükörben magára, hogy én, de ezzel, és ez nem nyelvi fejlődés kérdése elvileg). Az érdekel, hogy van-e olyan, akinek a gyereke ezt későn emelte be, és ha igen, mikor, és elő tudom-e segíteni valamivel.
2015. jan. 26. 14:30
 5/23 anonim ***** válasza:

De miért nem tudhatjuk meg, hogy hány éves?

Mert ha dackorszakos, akkor 2 év körül lehet. Így még nincs elkésve a helyes nyelvhasználattal.


Unokahúgom amúgy 3 éves koráig beszélt így, utána pedig magától rájött a helyes formára. Beszéltek hozzá sokat, de külön nem fejlesztették.


Amúgy mit mondanak a szakértők, akikkel sokat beszélsz? Nem adtak valami irányt, hogy mit lehetne tenni? Ők biztos jobban tudják ezt szakmailag, mint mi.

2015. jan. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Áprilisban lesz 3 éves. Eddig mindenki legyintett erre a problémára, majd most hirtelen azzal állok szemben, hogy ez az éntudat hiánya, és gáz... A gyerkőcnek vannak "dolgai", de nem igazán nagyon furik, és a gyerekekkel egyelőre nem beszél, de különben kis jókedvű, bölcsiben vidám, aranyos gyerkőc. Ezért szerettem volna látni, hogy ahol egy jó szókincsű, sokat beszélő gyereknél ez elhúzódik, az lehet-e csak egy megkésett dolog, vagy valami nagyobb van a háttérben. Az utolsó válaszoló már segített, hogy van, akinek ez 3 éves korig elhúzódik.
2015. jan. 26. 14:56
 7/23 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Az enyém a jövő hónapban lesz 3 éves, és ő is így beszél. Azért is írtam, amit írtam. Mert emiatt beszél így. De ez nem jelenti azt, hogy ne tudná, hogy ki az a Bence. Ha tükörbe néz, akkor is tudja, hogy az a gyerek ott nem egy másvalaki, hanem bizony ő (a Bence). Egyszerűen az "én" szót ritkán használjuk beszédben, ezért nem volt alkalma megtanulni.
2015. jan. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Talán akkor nincs nagy gond.

Unokahúgom most lassan 4 éves és nagyon szépen beszél. Hatalmas a szókincse és gyönyörűen fogalmaz, pedig egy évvel ezelőtt még sok volt a hibája.


Én úgy olvastam, hogy akkor kell igazán aggóni, ha 3 évesen még egyáltalán nem beszél. Minden más hiba, csak hiba, ami kinőhető és kezelhető is.

2015. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Na, ez az, amit én nem értek. Én is azt hittem, hogy attól, hogy ő belenéz, és egyértelmű, hogy nem képzeli, hogy ott valaki más van (magán nézi meg, hogy milyen minta van a pólóján, stb.) attól még tudja, hogy az ő. Erre most azt mondják nekem, hogy nem, ha ő a türökbe nézve a nevét mondja, akkor az bizony az, hogy nincs éntudata. De biztos ez más dolgoktól is függ, hogy van-e még valami más is... Köszi a válaszokat.
2015. jan. 26. 15:11
 10/23 anonim ***** válasza:
Tudod ez szerintem már az a kategória, hogy ha nincs gond, akkor kreálunk egyet, ha éppen nem fosik valamin a szülő, akkor kitalálunk valamit, amiért drága kezelésekre hurcolhatja a gyerekét. Aztán ha megoldódik a probléma (ami mindenféle csodakezelés nélkül is megoldódna) akkor lehet verni a mellüket, hogy lám, milyen hasznos ez a kezelés. És ha sikerül kifogni néhány extrán pancser szülőt, akkor az még majd tovább is terjeszti az igét, hogy vidd xy fejlesztésre a gyereket. A háttérben a lényeg viszont, hogy a szülő nyissa nagyra a pénztárcáját és dőljön a lé.
2015. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!