Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülőkhöz, pszichológusokhoz...

Szülőkhöz, pszichológusokhoz szól többnyire a kérdés Mit tudnánk kezdeni vele?

Figyelt kérdés
A 3 éves kislányomtól elvettük a cumit és ha nincs rá odafigyelve akár egy pillanatra is a punciját piszkàlja (maszturbál) Most visszaadtuk neki a cumit az éjszakai alváshoz ,de mégis folytatja. A párommal valami lelki sérülésre gondoltunk. mit tudnánk kezdeni vele? Van rajta kivűl még 2 gyerekünk de ők sose csináltak ilyet.

2015. jan. 31. 23:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
3 évesen lehet valaki lelki sérült?
2015. jan. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%
Sajnos van ilyen. De ilyen fiatalon még nem hallottam. 4-5 évesről már tudtam. Ez egy pótcselekvés. Valami lelki sérülés okozza, valaminek a hiánya. Kb egy fél éve vagy egy éve volt egy ilyen kérdés. Próbáld már vissza keresni. Ott a szülők közti konfliktus okozta.
2015. jan. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Itt nincs konfliktus ha van is azt nem a gyerekek elott vitatjuk meg es normalis a koranal fejlettebb kislany csak most jott ez es nem tudjuk mit kezdjunk vele
2015. jan. 31. 23:28
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Hétfőn meg beszélhetjük privát. Ha gondolod. A másik anyukának is tudtam segíteni.
2015. jan. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4%
Nagyon nézzétek meg milyen mesefilmeket nézettek vele, mert bizony némelyikre ki lehetne rakni a plusz 18-as karikát. Nem gondoltam volna én se, de volt bizony hogy a mesecsatornán el voltam hűlve mire tanítják őket.
2015. jan. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
egy három éves gyerek még nem úgy látja a világot, mint egy felnőtt. Nekik ez még tényleg mese. Ez valamilyen lelki eredetű pót(!) cselekvés. Jó néhány lehetséges okot ki kell zárni, hogy a lehetséges okot megtaláljuk. Ahogyan már írtam nemrég volt egy ilyen kérdés. Ott a szülők különválása volt a valós ok. És az apa brutalitása az anyával szemben. Lehet itt más az ok, de azt nem lehet így kideríteni egy két rövid válaszból.
2015. febr. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Látom, kifogtad az értelmes válaszolókat:S


Ha maszturbál is, ez teljesen normális, természetes dolog, hagyjátok békén! A cumit pedig majd elhagyja, ha akarja!Mi lenne, ha ujjszopó lenne? Tőle sem tudod elvenni az ujját.

2015. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Barátnőm 1 éves kislánya is maszturbált, az orvos és védőnő szerint normális, annyit mondtak még hogy figyeljék meg hogy milyen helyzetekben csinálja és próbálják azokat a szitukat kiküszöbölni.

Bnőm kislánya akkor csinálta amikor már nagyon fáradt volt, nem akart aludni, bnőm rá is hagyta hogy akkor már nem alszik délután sem a kislány, de orvosi tanácsra rákényszerítette az alvásra és le is szokott a masztiról.

Tényleg teljesen normális!

2015. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Akkor csinált te is. Tényleg teljesen normális.

Három évesnél nem az.

2015. febr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mit is csinál pontosan a gyerek? És mikor?
2015. febr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!