Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csináltok, mikor...

Ti mit csináltok, mikor legszívesebben már kiabálnátok a gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
Adnátok pár nevelési tanácsot, hogy miket lehet alkalmazni feszült, mérges helyzetben? Mikor századszor mondod és akkor sem csinálja? Nem jön ide, nem hagyja abba, nem veszi föl, nem teszi el, nem eszi meg... Mert ugye ha ingerülten kiabálok vele, akkor csak azt tanulja meg, hogy nehéz helyzetekben a kiabálás a megoldás. És ezt nem akarom!

2015. febr. 3. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

igaz nekem mé babám van, de már csinál ilyneket hogy kifordu l amikor pelenkáznám és tudja jól, hogy nem kellene, ha kiabálok sem lesz jobb, de ha énekelek, vagy a kezébe adok valamit varázsütésre elcsendesedik, megáll.


szóval játék ellen a játékfegyvert kellene bevetni


(régen bébiszitter koromban volt, hogy az 5 évest nem tudta az apa öltöztetni mielőtt bementünk az étterembe, nagy harc, én meg odaszóltam, hogy juj, mindenki arról fog beszélni hogy rajtad nincs bugyi! nevetett és simán felöltöztethető lett)

2015. febr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én kiabálok ha olyanom van, bár ez ritka :) gyerekek között dolgozom, szóval edzett vagyok már, de azért néha elfogy a türelmem és kiengedem a hangom :)

viszont nálunk soha nincs 100x szólva... ez elev butaság, csak s.gget csinálsz a szádból, ahelyett, hogy tekintélyed lenne.

szólj 1x-2x, majd jöhet a bünti kilátásba helyezése. én így szoktam:

-na jó, most szóltam utoljára, ha nem indulsz el fogat mosni akkor bünti/nem lesz...


és fontos, hogy a büntetésnek legyen köze a rossz cselekedethez, már ha tudod. nálunk egyébként leggyakoribb az ágyon átgondolásos büntetés, ilyenkor mikor letelt az idő, bemegyek, megkérdezem mire jutott, elmondja, hogy miért is tett rosszat, mit fog tenni, mit tanult belőle, szeret és szent a béke, tovább imádjuk egymást :)

de egy egy fenyegetés is belefér :D mondjuk ha nem kezd el pakolni, fogatmosni, stb akkor beijesztem azzal, hogy nem lesz meseolvasás, mert nem marad rá idő. akkor egyből indul, mert az fontosabb. de persze ezzel csak ijesztgetem, valójában az estimese soha nem marad, hisz az nem jutalom hanem a napirend része. de ha délután van valami és az a büntetés, hogy nincs tv, ugye figyelmeztetem, tehát ő eldönti, hogy ezt bevállalja-e és ha igen, akkor tényleg nem kapcsoljuk be aznap...


nekünk ezek nagyon bejöttek, nagyon jó gyerekem van, tényleg szófogadó. de persze ehhez tiszta lapokkal jűátszunk kicsi kora óta, pontosan tudja hol vannak a határok, mit nem szabad és azokat miért

2015. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2015. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lehet ezért megvetni, de én kiabálok. És kiabál mindenki az ismeretségi körömben, pedig nem vagyok primitív anyukákkal körülvéve. Nyilván nem ordítok egész álló nap, sőt most, hogy más "nagyok" (a kicsi is közelít a 3-hoz), egyre ritkábban kerül rá sor, de ha kihoznak a sodromból, akkor felemelem a hangomat, mert én is emberből vagyok. Eddig egész szépen túlélték. :)
2015. febr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Pofon.

Kellő erősségű, és a kellő pillanatban.

Csodákra képes. Az állati ösztönök bennünk élnek,

és az állatok is beleharapnak a kicsinyeikbe.

Dominancia kifejezése + az óvás ( tudatalatt rögzül )


A pocsék szülök soha nem adtak pofont a gyermeküknek. Ebben biztos vagyok.

2015. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én kiabálok.
2015. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Pocsék szülő vagy te !!! Mégis mit képzelsz magadról!!!!! 😝
2015. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
👎
2015. febr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7-8. válaszoló, ezt kinek írtad? :)
2015. febr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%osnak szólt de ezt szerintem te is kivetted... mi az hogy pocsék szülő aki nem üti meg a gyermekét...
2015. febr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!