Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kruppos gyerekek mi a megfelel...

Kruppos gyerekek mi a megfelelő páratartalom lakásba?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy ultrahangos hidegpárásítót, de nem tudom beindítsam-e mert 73%-ot mért páratartalomra a szobába. Ha ez túl magas akkor mit csináljak? Naponta többször van szellőztetve főleg altatások előtt hosszabb ideig és a fűtés sincs beindítva, 19-20 fok van a szobában. Vagy ettől függetlenül érdemes bekapcsolni? Minden éjjel nagyon köhög a kisfiam.
2015. márc. 2. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
A 73% rengeteg. A normális páraszint 40-60% közötti. De az melegpára, ez meg hidegpárásító, szóval éppenséggel érdemes beindítani, csak még többet kell szellőztetni.
2015. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem penészedik a lakás ilyen párában? Nekünk ilyenkor már penészedett rendesen.
2015. márc. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk csecsemő újraélesztési tanfolyamon mondták, hogy krupp esetén az a legjobb, ha jól felöltöztetjük a gyereket és évszaktól függően vagy kiülünk vele vagy bent kinyitjuk a fagyasztó ajtaját, leültetjük elé és lélegezzen mélyeket.
2015. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. De igen sajnos küzdünk a penésszel, ez azóta van mióta kicseréltettük a nyílászárókat. De tényleg rengeteget szellőztetünk és a fűtés is le van kapcsolva, ettől többet nem tudom mit tehetnénk. Ha nagyon köhög vagy kruppos rohama van akkor mi is kiülünk az ablakba, a rohamot szeretném megelőzni, illetve a köhögést megszüntetni, ezért próbálnám a hidegpárásítót.
2015. márc. 2. 10:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Súlyos,gyakori kruppos volt a lányom,nálunk is magas a pára tartalom,és nem ajánlották a hidegpárásítót pont emiatt,mert az meg penészt okozna,és az sokkal rosszabb mert asztmához vezethet.Vegyetek helyette egy inhalátort,szakorvos felírhatja,az szerintem még jobb is mint a hidegpárásító,maszkkal lehet inhalálni.

Penész ellen meg valamit nagyon ki kellene találni...

2015. márc. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nekünk a penészt az aktív szellőzőrendszer oldotta meg, azóta szépen lement a pára 50-60% közé. (Nálunk nem lehet huzatot csinálni, így a szellőztetés nem volt elég.) Most van ventillátoros szellőző meg légbevezető. Jó drága volt, de nagyon jó.
2015. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából a penészt egész jól kordában tudjuk tartani Savo-val, nem is kell gyakran lefújni az egy problémánk pont sajnos a gyerekszobában van. Van egy faltól falig batár nagy beépített szekrény ( még anyós rakatta oda anno, szerintem egyáltalán nem praktikus). Nem lehet mozdítani se jobbra se balra és hátulja is van, na az mögött iszonyat hideg a fal mert külső és ott penészesedik rendesen. Mivel nagyon nagy szekrény, több emberes több napos munka lesz szétszedni, csak két hónap múlva tudjuk megcsinálni. A szellőzős megoldást mondta párom is, azt fogjuk megpróbálni hogy rendbe tudjuk hozni illetve tartani azt a falrészt. Addig meg amit tudunk azt kezeljük. Most még gyakrabban szellőztetek pár napja, és megy a hidegpárásító, most 49-58% között van a páratartalom, igyekszem ezt tartani. Még egyszer köszönöm a segítséget.
2015. márc. 4. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!