Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ilyet nem tanítja meg a...

Az ilyet nem tanítja meg a szülő a gyerekének vagy ilyen korban még ez nem elvárható?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányul inkább, hogy itt a gyerek bamba vagy a szülő nem képes megtanítani olyan apróságokra a gyerekét, hoyg pl. kerülje ki, ami előtte van, ha az nem mozdul?

Hogy érthető legyen, állok a járdán, ami közel 6 méter széles, a fal mellett, vártam egy családtagot. Az utcán közel nincs tömeg, én odahúzódtam szinte a ház mellé, véletlen se legyek útban, erre jön az anyuka kisgyerekkel (olyan 5-6 éves forma, ment az anyja előtt), az meg rittig megtapossa a lábam, aztán orra bukik bennem. Most ennyire nem lehet egy bazi széles járdán elférni vagy egy ilyen korú gyerekkel még nehéz megértetni, hogy ugyan kerülje már ki az, aki előtte van és nem mozdul? Hangsúlyozom, szinte a fal mellett voltam, még nem is az út közepén. Értetlenül álltam a dolog előtt, persze a gyereket felkanalaztam.


2015. márc. 4. 18:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
64%

Ez velem is gyakran előfordul. Hasonló szitu, és az anyuka be is szól, miért nem állok arrébb...

De szerintem az ovis korú gyereknek tudnia kellene, hogy kikerüljön tárgyakat.

Hisz a villanyoszlopnak se megy neki, vagy a padnak ha az van előtte.

2015. márc. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
40%
Elvan az okostelefonjával és nem szokott hozzá a való élethez :D :D
2015. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
szent szar
2015. márc. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
47%
Szerintem csak simán nem vette észre, vagy nem figyelt oda :D
2015. márc. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Lehet, hogy szellemileg nem volt teljesen ép a csimota. Anyuka hogy reagált? Elnézést kért? Beszólt?
2015. márc. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A gyereknek láthatóan semmi baja nem volt, látás- vagy értelmi sértültet szerintem nem engedne az anyja előremenni egyedül egy forgalmas városrészen.


Nem vagyok egy három ajtós szekrény, de még egy kétajtós se, de azért csak észre lehet venni. A gyerek konkrétan előre nézve gyalogolt át a lábamon aztán taknyolt el, mert a lábam nem esik éppen egybe a járda szintjével. Anyuka talán motyogott valami kössz-félét, arra már nem emlékszem, beszólni nem szólt be.

2015. márc. 4. 19:08
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Sok mindent meg lehet tanítani egy gyereknek, és igen, vannak már elvárható dolgok is.

Azért ne legyél már ennyire szigorú!

Valószínűleg fáradt volt a gyerek, az ő figyelmüket még teljesen le tudja kötni a külvilág. Neki millió dologra kiterjed a figyelme, lát felhőt, repedést, tücsköt, bogarat, maszatot, kiskutyát, és pont nem a "való világgal" foglalkozik.

Van egy okos, ügyes, szakemberek által is dicsért fiam, de sokszor figyelmeztetni kell, hogy előre nézzen, figyeljen oda a felnőttekre, mert különben nekimenne valaminek, vagy őt sodorják el.

A gyerekeknek a felnőtt általában egy unalmas tereptárgy.

2015. márc. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én esetemben majnem belémmotorozott a kicsi(jött utánam, ill. szágulott, már gondolkodtam, hogy fussak e, mert totál belémfog jönni...)de az anyuka már kiálltott is a gyerek után, álljon meg, menjen vissza, stb
2015. márc. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*és megállt a kicsi
2015. márc. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Hát, akkor lehet, hogy én sem vagyok épelméjű, de velem felnőttként is előfordult, hogy véletlen összeütköztem más emberrel. Egyszerűen bocsánatot kértem, és tovább mentem. Van ilyen, hogy az ember elbambul, nem figyel, főleg egy gyerek, ez még nem jelenti azt, hogy az anyja nem neveli, vagy bármi más problémája van, egyszerű baleset volt szerintem.
2015. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!