Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális ha egy 6...

Szerintetek normális ha egy 6 éves gyereknek tábla gépet vesz a szülő?

Figyelt kérdés
Gyermekem unokatesója 6 éves és táblagépet kapott karácsonyra. Ritkán találkozunk a rokonokkal, de a gyerek mindig a tableten lóg, és az én 4 évesemnek is mutogatja mi merre hány méter. Amikor szóltam sógor asszonynak tetesse el a gyerekkel mert nem való a kezébe őrült vita lett belőle. Nektek erről mi a véleményetek?
2015. márc. 5. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem azzal van a gond, ha van a gyereknek, hanem hogy nem teszi le soha.

Az én kisfiamnak is van, anyóséktól kapta, de hetente csak 1-2x veszi elő.

2015. márc. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Te miért szólsz bele?
2015. márc. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Én ezzel is úgy vagyok, mint általában a legtöbb dologgal: meg kell találni a középutat. Lehet azt hasznos dolgokra is használni, de az nem jó, ha egész nap azon lóg.

A te gyerekednek sem lesz semmi baja, ha megnézi, gondolom, nem felnőtteknek való tartalmat mutogatott neki az unokatesó.


Egyébként én sem szólnék bele, hogy más mit enged a gyereknek, azért ez nem veszélyes, hogy így ki legyél rajta akadva. Nem való a kezébe? Miért? Mi baja lesz tőle?

2015. márc. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem jó dolog az ilyesmi, de úgy tűnik ez az új kor betegsége telo tablet stb.. már a bölibe is. Jó ha majd értenek hozzá ők ebbe nőlnek fel de talán szebb volna ha sok szülő még ráérne ilyesmit venni. Had legyenek a gyerekek még gyerekek akiknek valós élmény és mozgás kell. Az én kisfiamég csak 2 de már félek előre!!! :-)))))
2015. márc. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Igen normális, ha ésszel használják, mellette más játékkal is jatszik a gyerek, friss levegőn is van, stb.

A lanyomnak is van, es nem 6 evesen kapta hanem 3. Képzeld, nincs erte megorulve, nem kattant meg, csak azzal játszhat amit en letöltok neki. Nagy szolgálatot tesz hosszú utazáskor.

2015. márc. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak az nem elfogadható, hogy egész nap nyomkodja.


De az biztos, hogy a te gyerekednek semmi baja nem lesz, azért mert megmutatta neki a tabletet az unokatesója.


Én amúgy haladok a korral, és bár nem veszek a lányomnak még semmi kütyüt, de megnézheti, játszhat vele, persze az időt korlátozom.

Szüleimnek sem volt tévéjük, nekem meg már gyerekkoromban is volt, mégsem kapott senki sokkot tőle. Ez van, változik a világ. Csak határokat kell szabni, de teljesen letiltani nem kell.

2015. márc. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem hiszem, hogy a világ szépsége a tableten múlna, ha normálisan használják. Azt én sem támogatom, hogy egész nap azon lógjon és ne játsszon normális játékokkal.

De a mai világ igenis ilyen, és haladni kell a fejlődéssel. Lehet, hogy neked az a célod, hogy a gyerek ne lásson ilyesmit, de szerintem a gyerekednek nem lesz nagy élmény, hogy az iskolában már mindenki ért hozzá, ő meg sosem látott olyat.

A korának megfelelő módon és a szülő által korlátozott időtartamban miért ne ismerkedhetne a gyerek ezekkel az eszközökkel?

2015. márc. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Honnan veszed te, hogy egész nap azon lóg? Egész nap náluk vagy? Vagy együtt laktok? Unokaöcsémnek nincs, mert nem akarnak a szülei venni még neki, de szokott játszani az apjáén, az én telefonomon, semmi baja nem lesz tőle, nagyon inteligens, ügyes gyerek.

Amúgy, szerintem az nem normálsi, hogy ilyet mersz mondani, hogy tetesse el a gyerekkel mert nem való a kezébe. Mi közöd neked hozzá, hogy mit ad a gyereke kezébe? A sajatodat neveld ahogy akarod, a más dolgába meg ne szólj bele.

2015. márc. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
én egy tábla csokinak jobban örülnék,de ez a család dolga.olyan egyszerű odaadni,addig is csend van.ma már szinte minden van,hogy a szülőknek ne kelljen foglakozni velük.mesemondó maci,barchobázó tigris..stb
2015. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Nyilván nem a legjobb, ha egész nap azt bambulja. De te milyen jogon utasítgatod a sógornődet, hogy mit adjon a gyerek kezébe? Normális hangnemben persze meg lehet beszélni kinek mi a véleménye, de lehet, hogy én is elküldtelek volna a francba, ha így szólsz bele abba, ami nem rád tartozik.
2015. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!