Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél évesnek érdemes már...

2 és fél évesnek érdemes már színezőt venni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 27. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
úgy tudom van egy korhatár amikor még nem tanácsos ceruzafogásra bíztatni, mert fejlődnek az ujjai, de sajna nem tudom mi ez a korhatár
2015. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom még nincs 2 és fél éves, a színezőt meg imádja.
2015. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fiam áprilisban lesz 2 éves. Eddig volt a varázs rajztáblája, meg kintre kréta, és nemrég vettem neki "fessünk vízzel" kifestőt. Ehhez csak vizes ecset kell. Hát nagyon tettszett neki.

De konkrétan színezni nem mostanában fog. Max autót. Ha úgy látod érdekelné, nyugodtan vegyél.

2015. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 3 éves múlt, nem érdekli a színező, sőt rajzolni se szeret. Viszont matricákat ragaszgatni azt igen.
2015. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A lányom 2 évesen már szeretett színezni. Akkortájt kapta az első színezőit. Most 4 éves, még mindig nagyon imádja.
2015. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként nagyon olcsón is kaphatók már színezők, érdemes kipróbálni, hogy őt érdeklik-e. Ha meg kifejezetten van mondjuk kedvenc mesefigurája például, nagyon sok olyan ingyenes színezőt találsz neten is. Én pl. most Peppa pig-eseket nyomtatok.
2015. márc. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kovács Marika néni válasza:
Kedves Anyuka! Véleményem az, hogy a színezéshez már biztos ceruza vagy más íróeszköz-fogás szükséges. Ez a kicsi gyermeknél még nem alakult ki, így nem tud színezéssel a vonalon belül maradni.Javaslom a vastag zsírkrétát, színező gömb zsírkrétát és lapot, amin firkálni lehet szabadon. Ezzel fejlődik finommotorikája, fogása.
2015. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Az probléma, ha ennyi idősen fogja a ceruzát és vonalon belül is marad? Esetleg emiatt valamilyen más képesség nehezebben fejlődik? Ha igen, várnék még a színezőkkel én is.
2015. márc. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem javaslom a színező adását a gyereknek, még ovi eleje-közepén sem. Többet ér vele, ha önmaga rajzol, és azt színezi ki, attól a fantáziája fejlődik. Minél kevésbé készen kapja a formákat, anyagokat, és minél inkább ő találja ki, hogy mit kezd vele, annál többet fejlődik tőle, nem csak a fantáziája, de az érzelemvilága is. 2 és fél évesen már kipróbálgatja a vastag ceruzákat, zsírkrétákat, fecniket vagdos a papírból (aztán viszi a babakonyhába, megkeveri, megfőzi, jót játszik vele...). De nagy műalkotást még ne várjunk tőle. Lényeg, hogy élvezi, amit csinál.
2015. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, pszichológus :) elfelejtettem odaírni
2015. márc. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!