Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mikor indult el a fia?...

Kinek mikor indult el a fia? / Sajnos nekem 17 hónapos és még egyedül, kapaszkodás nélkül nem tud menni. /

Figyelt kérdés
2015. márc. 28. 11:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

talán rásegítettetek hogy fogtátok a kezét?

mert ez nagy hiba, a gyerek rá is szokkik.

2015. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
A miénk nyolc hónaposan kezdett járni.
2015. márc. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem szabad segíteni és fogni a kezét, és erőltetni sem szabad. Vannak olyan gyerekek akik 1-2 hónap késéssel indulnak csak meg, de ez többnyire váratlanul szokott elkezdődni. Nekem az 1 éves fiam most 3 hete állt fel magától kapaszkodással, mi nehezen álljuk meg hogy segítsünk neki és kézzel fogva sétáljunk vele, de mondták hogy nem szabad így erőltetni meg segíteni mert így nagyon nehezen fogja megtanulni.


A kislányunk 8 hónaposan indult el, teljesen váratlanul felállt és már sétált is. Azon nagyon ledöbbentünk a sógornőmmel mert akkor ő vigyázott a gyerekre és én mentem észre mert a párom akkor vizsgázott éppen és amikor odamentem hozzájuk akkor indult meg teljesen egyedül.

2015. márc. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%

11 hónapos kora óta stabilan jár. 1 évesen már szaladt.

Talán el kéne vinni egy szakemberhez megnézetni. Mert lehet, hogy lusta, de lehet csak az izomzata nem megfelelő hozzá és tornáztatni kéne, vagy esetlen valamilyen lemaradás. Ennyi idősen már elvinném orvoshoz.

2015. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

7 hónaposan állt fel, onnantól kapaszkodva lépegetett. Kb. 10 hónapos korától kapaszkodás nélkül felállt, és mi sétáltunk vele úgy,h fogtuk a kezét, ha nyújtotta. Semmi káros hatását nem látom ennek; most 1 éves és teljesen önállóan sétál.

De a gyerekek nagyon különböző ütemben fejlődnek. A testvéremék kislánya most 15 hónapos és még kapaszkodva sem lépeget. Elég későn is állt fel. Szerintem hamar behozza a lemaradást a kisfiad.

2015. márc. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más szerintem ne aggódj miatta, esetleg kérdezz rá a védőnőre. nekem 5 gyerekem van de mindegyik máskor indult el valaki késöbb valaki elöbb.
2015. márc. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10 hónaposan tette meg első önálló lépéseit! Nem fogtuk a kezét sosem, nem sétáltattuk, és nem volt kompunk sem.
2015. márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
18 hónapos korig kell járni, tehát van még 1 hónapja, ami elég sok idő, bár én is aggódnék a helyedben. Gyerekorvos mit szól hozzá? Nekünk lányunk van, ő 15 hónaposan tette meg az első lépéseit, de sokáig csak 2-3 bizonytalan lépést tett. Igazán járni kb. 17 hónaposan tudott, addig nagyrészt mászott.
2015. márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az 1. szülinapján indult el önállóan.
2015. márc. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

20 hónaposan kezdett járni egyedül a fiam, de akkor nem úgy, hogy csak 1-2 lépést, hanem onnantól kezdve teljesen stabilan, biztosan járt. Látta szakember, minden rendben volt vele, csak hát ilyen későn érő típus, ami a mozgásfejlődését illeti (kúszni-mászni, felállni is viszonylag későn kezdett).

Elvileg a "nagykönyv" szerint 18 hónapos koráig van a határ, amikorra el kell indulnia, na de nem minden gyerek olvasta a nagykönyvet :) Szóval még 1 hónapig én nem aggódnék a helyedben, utána esetleg érdemes megnézetni.

Egyébként ebben is van valami jó, elvileg azok a gyerekek, akiknek lassabb a mozgásfejlődésük, sokkal gyorsabban fejlődnek szellemileg - ez az én fiammal is így volt, például 1 évesen már beszélt.

2015. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!