Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet ez? 2,5 éves kislányu...

Mi lehet ez? 2,5 éves kislányunk főleg alvás közben szárazon köhög, de annyira, hogy szinte öklendezik, fulldokol. Dokinál voltunk, mindent rendben talált.

Figyelt kérdés

Páratartalom megfelő, tisztaság van, szóval nem tudom, de már nagyon el vagyok keseredve. :-( Az orvos mindent rendben talált. Egy kis átlátszó orrfolyás van, de ennyi.

Mi lehet ez, esetleg tapasztalatok???

Amúgy bölcsis.


2015. ápr. 4. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Száraz köhögés akár allergiara is utalhat. Ha meghallgatta és nincs semmi baj akkor is van valamilyen inger ami ezt kivalltja.
2015. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is allergia jutott eszembe, a vizes orrfolyás is arra utalhat. Allergológus tudná pontosan megállapítani. Ha tollpárnája van, próbáljátok meg lecserélni.....
2015. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nalunk ugyanez van, bar ritkan fuldoklik de nagyon sokat kohog. En még asztmara tippelnek vagy allergia, de a ketto ossze is fugghet/fugg.

en most nemreg olvastam utan, hogy ha porallergia (poratkara), akkor nem eleg a sima tisztasag, hanem olyan agynemut kell beszerezni ami atkamentes meg huzatokat amin az atka nem jut at stb. Pl. Minimum hatvan fokon kell mosni az agynemut es hetente cserelni. En most a mososzereken is elgondkodtam, hogy elhagyom az oblitot (bar hipoallergen) es mosoport valtok, ami "jo vagy jobb" az allergiasok ak ugy altalaban, de abbol is kevesebbet fogok beletenni, mint az eloirt adag. (Mososzerekre vagy mas vegyszerre is lehet allergias. Esetleg meg a penesz is szobajohet, nagyon korbe kell nezni, hogy ahol a gyerek alszik valahol nincs-e penesz? (Egesz kis folt is okozhat problemat), ha van peneszesedes akkor ki lehet probalni, hogy az eltuntetese segit-e?

De biztosat valoban allergiavizsgalat mutathatna, de a mi dokink arra azt mondta, hogy 3 eves kor alatt nem megbizhato (amolyan kinovi a gyerek, fals eredmenyt ad...)

Jobbulast neki es azert vidd el vizsgalatra.

2015. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is szoktam fuldokolva köhögni, erre szoktam felriadni alvàsból.

Kiszàrad a torkom. Általában nyitott szájjal alszom. :-) De ha iszom valamit akkor jobb.

Kèszíts neki oda valami folyadékot hogy gyorsan ihasson.

2015. ápr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt, sajnos refluxot diagnosztizaltak
2015. ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az alvás vagy fekvés közben kínzó, abbahagyhatatlan köhögés sajnos utalhat arcüreg gyulladásra is.

Mi tavaly azzal szenvedtünk, a lányom másfél hónapig köhögött, főleg éjjel akár gy órán át, öklendezésig, meg folyt az orra, aztán nagy nehezen kiderült egy röntgenből, hogy arüreggyulladása van. Utana még egszer volt neki, azóta os állandóan visszatér a köhögése, persze allergia sem kzárt nálatok sem, de esetleg egy röntgennel meg lehetne nézetni Nektek is a tüdejét meg az arcüregét is, ha azok tiszták akkor valószínű allergia lehet.

2015. ápr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!