Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor ismerte a szineket a...

Mikor ismerte a szineket a gyermeketek?

Figyelt kérdés
3 éves lesz májusban a fiam és egyáltalán nem ismeri a szineket, nem is érdekli, a szuleim szerint már tudnia kellene és színvak lehet, én ezt nem hiszem, csak kiváncsiságbol kérdem.
2015. ápr. 17. 08:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3 évesen.
2015. ápr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Arról meggyőződtél, hogy meg tudja különböztetni a színeket?

Például több azonos formájú tárgy közül összepárosítani az egyforma színűeket. Kicsit furcsa, amit írsz, hogyn nem érdekli, mert a legtöbb kisgyerek ilyan idősen már rajzol, és a készségfejlesztő játékok egy része is a színeken alapszik.

2015. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2,5 évesen sok színt felismertek, megneveztek a gyerekeim.

Amúgy a 4 éves státuszon kérik, hogy a gyermek nevezze meg az alapszíneket.

2015. ápr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, végulis van olyan játékunk, amiben a színeket kell párosítani, az megy neki, mégsem tudja megmondani, hogy melyik a sárga, stb. Nem lehet azért, mert o mozgásban nagyon ugyes és ebben lassabban fejlodik? 2 évesen már bicajozott például.
2015. ápr. 17. 08:31
 5/11 anonim ***** válasza:
2 éves múlt a kislányom, már felismeri, s elmondja a színeket. Amikor játszottunk, akkor mindig mondtam neki hogy piros kocka, sárga csillag...
2015. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kb 2,5 éves korától ismeri a fiam a színeket.
2015. ápr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2 éves a kisfiam, ismeri és meg is különbözteti a színeket, ha kérem, hogy mutassa meg pl. melyik a piros autó, kék labda stb. Egy-két hete elkezdte kimondani a színek nevét. Nagyon ügyes. Meglepődtem, mert én is úgy tudom, hogy csak később 'kell' tudnia.
2015. ápr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2 éves volt januárban a lányom.Már akkor az összes szint ismerte.Mondja hogy piros labda,kék kocka,szürke cica,fehér pötty stb...
2015. ápr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 éves múlt a kisfiam.

Megismeri a kéket, pirosat, sárgát, zöldet.

A többit most tanulgatjuk.

Kicsit bennem volt/van a félsz mert édesapám színtévesztő. (barnát-zöldet felcseréli), úgyhogy viszonylag korán kezdtem el neki a színeket mondogatni.

2015. ápr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2 èvesen a kèk, piros, zöld, sárga már ment neki, akkor már felsmerte őket. 2,5 is elmùlt már, ès szinte minden szìnt ismer, sőt már a világos-sötèttel is pròbálkozik (mèg nèha tèveszti őket). Őt èrdekli, mert kèrdezi, hogy milyen szìnű, viszont pl. utál motorozni, talán 1x ült a kismotorján.
2015. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!