Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti probléma (? )

Hiszti probléma (? )

Figyelt kérdés

Másfél éves kislányom kb. egy hónapja egyre hisztisebb ami nem baj, természetes dolog, csak van valami amit nem tudom hogy kezeljek, légyszi segítsetek!


Szóval már többször észrevettem, hogy pl. megbotlik és elesik. Ilyenkor nyafog egy kicsit, aztán feláll és minden oké. De mikor észreveszi, hogy én is ott vagyok a közelben, akkor elked izomból ordítani, egyre csak sír, teljesen belevörösödik a feje és addig nem hagyja abba, míg fel nem veszem és megvígasztalom. Ez így nem jó módszer szerintem, hogy folyton felveszem, hiszen láthatóan semmi baja. Hogyan kezeljem ezt a helyzetet? Köszi a segítséget!


2015. ápr. 20. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

". Ez így nem jó módszer szerintem, hogy folyton felveszem"


Miert nem? Mi baja lesz tole?

2015. ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Ne vedd fel, aztán egyszer csak rájön, hogy nem ér el semmit ezzel a viselkedéssel.
2015. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Másfél éves gyerek nem buta, tudja ő jól, hogy kell manipulálni anyát :D

Ha le szeretnéd erről szoktatni, mármint a műhisztiről, akkor ne úgy tedd, hogy nem veszed fel, nem szeretgeted meg. Ne szeretetmegvonással akard kiküszöbölni. Úgy értem, hogy pl: látod, hogy elesik, semmi baja, ha nem vagy ott, felkel egyedül is. Ha ott vagy, rögtön ordít, azt akarja, hogy pátyolgasd. Magyarázd el neki, hogy ne ordítson, akkor veszed fel, ha nem sír feleslegesen. Hidd el, egy idő után megérti, hogy nem kell ahhoz ordítani, hogy anya megölelje.

Amúgy meg 3 gyerek mellett (1 már felnőtt, és 2 kisiskolás) az a tapasztalatom, hogy igenis szeretgessük, pátyolgassuk őket, amíg csak igénylik, amíg megtehetjük. Persze ez az anya igényeitől is függ, ha neki nem terhes ez. Nekem az egyik olyan ölbebaba volt, hogy másnál el sem maradt, és 1 évig szinte mindig fognom kellett ha ébren volt. Nem zavart, imádtam azt a korszakot.

Ne hidd, hogy azzal lehet elkényeztetni egy gyereket, hogy túlszeretgetjük. Ez marhaság, ilyen nincs. Sőt, ha kialakul a megfelelő anya-gyerek kapcsolat, megvan az a bizonyos láthatatlan köldökzsinór, a bizalom, akkor nem lesz a gyerek problémás a későbbiekben sem érzelmileg. Nekem nem volt segítségem amikor kicsik voltak, és nem is igényeltem a gyerekekhez. Magam szerettem ellátni őket, és nonstop velük lenni. Érdekes, hogy az ovis beszoktatásnál egy sem volt problémás, és most sem azok közösségben. Amíg azok a gyerekek, kiket állandóan lepasszoltak, sokat kellett nélkülözni az anyjukat, rettenet nehezen szoktak be, mert nem volt meg a bizalom, hogy nem hagyják ott őket végleg. A kicsik általában ettől félnek, ha el kell szakadni anyától.

2015. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nagyon érdekes, amit az utolsó írt. Én is pont így gondolom egyébként, egyetértek teljesen.

a válasszal is, csak hogy tudd, kérdező, én is ebben a cipőben vagyok, másfél éves les a lányom. :)

micsoda hiszti le tud vágni, ajajj

de azon vagyok, hogy következetes legyek.

zárt választási lehetőségeket kínálok neki és "alkudozok"

hisztiért cserében nem kap meg semmit, de ha jól viselkedik, akkor igen.

szeretetet soha nem vonok meg tőle :)

2015. ápr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk nagyon jól működött hiszti ellen egyébként, ha figyelmen kívül hagytuk. Ezt az akaratosságra értem, nem arra, amikor csak szeretgetésre vágyik. Pl: ha valamit nem szabadott, vagy nem kaphatott meg, vagy szófogadatlan volt, stb, és jött az "őrjöngős" hiszti, beküldtem a szobájába, és addig nem jöhetett ki, amíg abba nem hagyta. Azután megbeszéltük, hogy mennyire csúnya viselkedés ez. Egy idő után már beküldeni sem kellett a középsőt, ment magától, hogy "én most hisztizek kicsit" :)

Aztán persze az ember jól megszeretgette. Amúgy sosem a gyereket szabad kritizálni, csakis a viselkedését.

Bocs az okoskodásért :)

2015. ápr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Én szerintem meg egy másfél éves kisgyerek nem manipulál még. Miért ne lehetne a szeretetünkről biztosítani, ilyen korban nagyon szüksége van ránk.

Másik, nem lehet arról szó, hogy később ér el a fejéig hogy fáj a lába pl?

2015. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak érezni szeretné, hogy szereted, sajnálod, megvígasztalod. Szeretné, ha biztosítanád a szeretetedről. Mi lenne, ha kedvesen megkérdeznéd ilyenkor, hogy Minden rendben? vagy Nem ütötted meg magad? Vagy én még azt szoktam kérdezni tőle, hogy Mit találtál? Ha a kövön esik el, azt válaszolja: Követ! és kész, fölkel, megy tovább. Nem baj, ha felveszed, nem csak akkor lehet fölvenni egy kisgyereket, ha baja van, az elesés lelkileg is sérti az önérzetüket, hisz egy kellemetlen váratlan dolog, jogosan vár utána vígasztalást az anyukájától.
2015. ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. ápr. 20. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!