Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan válaszoljak a halállal...

Hogyan válaszoljak a halállal kapcsolatos kérdésekre?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4,5 éves, mostanában sokat kérdezhet a halàlról. Mi lesz azzal, aki meghal, stb.

Mindenhol azt olvasom, hogy a legnagyobb természetességgel válaszoljunk, őszintén, a gyerek szintjéhez megfelelően. Pl felment a mennybe és onnan néz minket, stb. De hogy megy fel? Mikor a testét eltemetjük? Nem tagadhatom le magát a temetést, de egy ekkora nem érti azt, hogy test ès lèlek.... Félek, hogy sokkoló neki az, h az elhunyt rokonok teste a föld alatt van. És akkor jön a következő kérdés: mi történik ott a testtel a föld alatt? Erre hogyan vàlaszoljak konkrétan őszintén, hogy ne legyen számára sokkoló?

Mert nem éri be azzal, hogy a mennyországból néz le rànk.....Mert akkor most a föld alatt van, vagy fent a mennyben??? Ezt hogyan magyarázzam el neki?

Hálás vagyok a válaszokért, köszönöm!


2015. ápr. 21. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Miért gondolod hogy sokkoló, aki meghal annak vége, nem érez, nincs többé, olyan mint a virág mikor elhervad. A földbe kerülve a virág idővel lebomlik és idővel majd lesz belőle új virág vagy fa, vagy bármi más. Az emberi test is lebomlik, ez az élet rendje, abból is lesz más. Nem hiszem hogy egy gyereket mesékkel kéne etetni komoly témákban is, nincs olyan hogy égbe száll, nincs mennyország, pokol, stb. Aki meghal az megszűnik létezni, ez nem rossz dolog, hanem természetes. Semmi nem tart örökké. A gyerek is megért ebből valamennyit, nem kell neki az egészet érteni, majd ráér azzal még.
2015. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami nagyon fontos, hogy azt mond a gyereknek amiben ti hisztek. Ès jó ha erröl a pároddal is beszélsz, hogy miben is hisz ö, és mi az amit a gyereknek mondtok( a legrosszabb az ha te azt mondod, hogy a menyben van a férjed meg azt, hogy a földalatt a meny az butaság...).


Ha abban hisztek, hogy a lélek a mennybe száll, a test a földben van és ott elrohad, akkor ezt mond neki. Nem, a gyereket ez nem fogja megviselni, a gyerekeknél még természetes a halál, élet dolga. Egy gyerek könnyedén szétnyom egy bogarat de egy 4,5 éves még gondolkodás nélkül megtudna folyatni egy madarat is. Ez nem brutalítás hanem az ember mindenevö így belénk van írva hogy az élelmet meg kell ölni.


Èn nagyon állatvédö vagyok, és azt mondom, hogy egyetlen egy állatnak sem szabad oknélkül elpusztulnia, de az élet része, hogy megöljük amit megakarunk enni. ìgy szegény csirkécske a tepsiben is egyszer meghalt, de ez nem baj, mert azért halt meg, hogy mi megegyük.


Ez az emberek halandóságával is így van. Van aki meghal, és ez az élet része, ahogy az új élet is.

Azt mond amiben te hiszel.

2015. ápr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

enyém 5,5 éves és legnagyobb természetességgel beszélünk a halálról. viszont ő nem tudja, hogy a föld alatt vannak a szeretteink... ezt hogy tudta meg a tied?

egyébként ha ezt megtudja akkor azt fogom mondani, hogy kiszállunk a testünkből, hisz azért halunk meg, mert a testünk elfárad.

én mindig előbb tőle kérdezem meg, hogy mit gondol, és azt irányítom kicsit a jó irányba. mármint amibe én is hiszek :) mikor a papám elment akkor ő maga mondta, hogy azért ment fel a mennybe, mert a felhők puhák és ott már nem fáj a lába :) de ha majd már nem szeretne minket nézni, akkor választ egy anyukát és egy apukát, aki akár mi is lehetünk és újra megszületik.

nekem ez tetszik, így mi ebben hiszünk :) tehát a mi vagyis az ő ki történetébe nagyon is belefér, hogy itt hagyjuk a földön a testünket :)


"porból lettünk porrá leszünk"... ez történik a testünkkel, a föld befogadja és része lesz

2015. ápr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem is van 4,5 éves fiam. Érti, hogy mi a test és a lélek közti különbség. A gyerekek nagyon sok mindent értenek, sőt, ösztönösen sejtenek.


Osztom azt a nézetet, hogy őszintének kell lenni, és ez azt jelenti, hogy azt kell mondani, amit te és a párod a meghalásról gondoltok. Semmi mást. Ha hiszed a feltámadást és az örök életet, a lélek halhatatlanságát, akkor azt. Kis teológiai segítség: a lélek a meghalás pillanatában hagyja el a testet. Isten közelségében tartózkodik a feltámadásig. Nincs ilyen, hogy mennyből néz le ránk, meg felhőkön csücsül. A mennybe a feltámadás után kerülhet a lélek. Meg lehet mondani a gyermeknek, hogy a test ellenben halandó, az elfárad, megbetegszik, meghal, muszáj eltemetni. Találkozni a feltámadás után fogunk. De ki kell mondani, hogy a meghalás sajnos megtörtént, most nem látjuk a szerettünket, és ezért (is) szomorúak vagyunk.


Ha nem vagytok keresztyének, akkor nem kell ezt mondani, akkor mondd, amit gondolsz. Ha azt gondolod, hogy ennyi volt minden szinten, akkor sajnos azt kell mondani, ne keverj ide repkedő lelkeket.


Ha megkérdi, mi történik a testtel a föld alatt, csak mondd, hogy ott marad, mert a léleknek nincs rá szüksége többé. Nem kell sokkoló részletekbe bonyolódni.


Részvétem!

2015. ápr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Koszonom!:)

Igen, azt szeretnem mondani, hogy a lelek a mennybe megy, a test pedig elrohad a föld alatt, de nekem ez olyan ijesztően hangzik. De elfogadom, ha szerintetek butaság, biztosan en vagyok túl érzékeny. Csak továbbra is attol tartok, hogy nem érti, hogy mi az a lélek.

Azt semmiképpen sem szeretnem mondani, hogy eltemettuk es nincs többe, mert valóban nem ebben hiszek.

2015. ápr. 21. 13:29
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok, sokat segitettetek! Szerencsére nem hunyt el senkink! Egyszerűen csak elkezdte foglalkoztatni a tema, es szeretnék felkészült lenni, mert hamarosan egyre részletesebben fog kérdezgetni. Egyelőre nem tette komolyabban, de ahogy ismerem, napok kérdése.:)

Azt, hogy a halottak testet eltemetik, szerintem tudnia kell. Nem tol tudta meg, hanem egy 6 eves ovis társatol, akinek meghalt a kutyája es eltemették. Az a kislány mondta azt is, hogy a nagymamáját is eltemették, mikor meghalt. Látott mar temetőt is, úgyhogy muszáj erről tudnia.

2015. ápr. 21. 13:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Legkönnyebben úgy magyarázhatod el a lelket, hogy álmunkban is sokfelé járunk, mégsem vagyunk ott testben. Persze sántít a példa, de így a legszemléletesebb egy gyereknek.
2015. ápr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindig kérdezed a gyereket. Nem kell olyan információt megtudnia, amire nem kész. Ha megkerdezi mi lesz ha meghalt valaki, kérdezz vissza, hogy ő mit gondol. Hallgasd meg, hogy mit mond, majd annak fényében válaszolj. (Korai gyermek pedagogiat tanulok)
2015. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek, a visszakérdezés jó!

A gyerekeknek nem sokkolóak a halálról szóló információk, csak akkor, ha pl. megérzi a felnőtt ezzel kapcsolatos félelmeit. Ezért jó, ha a legnagyobb természetességgel beszélünk a halálról. Nálunk ezzel még nem volt gond.

2015. ápr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam kicsit kisebb, csak 3,5 éves. Szerinte aki meghalt, az újra megszületik. Nem volt velünk még temetésen, csak temetőben. Elfogadta, hogy ott a testük, nem volt ezzel gondja. Érti, hogy aki meghalt, az már nem lehet itt velünk többé (szerinte majd csak akkor, ha megszületik megint- megjegyzem, ezt nem tőlünk hallotta).

Szerintem minden kérdésre válaszolj szíved szerint.

2015. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!