Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy fegyelmezett 6 éves...

Egy fegyelmezett 6 éves otthon hagyható 1 órára?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a lányom, nincs túl sok segítségem gyerekfelügyeletet tekintve, és ami van, azt a mindenképp szükséges alkalmakra fordítom, mint pl. orvoshoz menés, üzleti megbeszélés, szülői értekezlet, órákig sorbanállós ügyintézések, különböző vizsgák, továbbképzések, ilyesmi.

Szeretnék mozogni is, ez viszont már nem fér bele. Azt várom, hogy a lányom elég nagy legyen ahhoz, hogy itthon hagyhassam egyedül, amíg én futok a környéken. Ő azt mondja, most már otthon hagyhatom. Amúgy egy roppant fegyelmezett és szófogadó gyerekről van szó. Ha nem biztos benne, hogy valamely tevékenységét jó szemmel nézném, mindig inkább megkérdez róla, mielőtt cselekedne. Meg tudnék bízni benne. De valahogy mégsem tudom egészen biztosan, hogy helyes-e.

Amúgy az első emeleten lakunk, de nem mászna ki az ablakon, ha tizediken laknánk sem. Az ajtót nem zárnám kulcsra, amúgy is évek óta nem zárom kulcsra, ha itthon vagyunk, szóval ki tudna jönni vész esetén, de ha akarja, akár be is zárhatja belülről, simán ki tudná nyitni, és a szomszédokkal is jóban van, tudna segítséget kérni (társasházi lakás). Legfeljebb 1 órát lennék távol. Persze először csak 30-40 percet. Eddig csak egyszer hagytam itthon egyedül 15 percre, amíg elugrottam a kisboltba.

Szóval oltári nagy hiba volna otthon hagyni, amíg futok?


2015. máj. 1. 13:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem ne hagyd otthon. a torveny szerint 12 even alatti gyereket egyedul nem lehet hagyni a lakasban, masreszt akarmi tortenhet, meg a legmegbizhatobb gyerekkel is. Inkabb tornazz otthon.
2015. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
74%

Nekem 6,5 évesem van, aki nem éppen a fegyelmezettségéről híres.

Én biztosan nem hagynám otthon egyedül a gyerekemet, de a Te helyedbe na Tiédet sem. Bármi történhet a házban, Ővele, Veled futás közben. Annyi mindenről hallani a mai világban. Az nem megoldható, hogy Veled megy pl biciklivel? Vagy nem futni mész, hanem tornászni, fittneszezni vagy bármilyen edzésre, és olyan helyet választasz, ahol van gyereksarok/gyerekrészleg/gyerekmegőrző?

2015. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
49%
Százezer otthon végezhető torna dvd van,youtube-on le sem kell tölteni,én gyerek nélkül is otthon tornázok.Ne hagyd magára.
2015. máj. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
52%
Én nem merném egyedül hagyni, akármilyen fegyelmezett. Én otthon tornázom egy órát, az is nagyon hatásos.
2015. máj. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
már utánanéztem a gyereksarkos fitnessnek is, de sajnos sem időben, sem anyagilag nem fér bele a gyereksarkos fitness. 45 perc tömegközlekedéssel oda, 1 óra, 45 perc vissza, vagyis 2 és fél óra, hétköznap ez kivitelezhetetlen nekünk.
2015. máj. 1. 14:04
 6/32 A kérdező kommentje:
1 óra = 1 órát eltöltünk ott
2015. máj. 1. 14:05
 7/32 anonim ***** válasza:
21%
Akkor marad az otthoni tornászás. Az is tök jó buli lehet egy 6 éves kislánynak.
2015. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
próbáltam az otthon tornát, vészmegoldásnak jó, de én nekem nem jönnek be az ilyen tornák, én futni vágyom már, kifejezetten a futásra keresnék megoldást. szóval senki?
2015. máj. 1. 14:06
 9/32 anonim ***** válasza:
52%
Futópad?
2015. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
30%

Engem simán otthon hagytak anyuék 6 évesen a 3 éves öcsémmel. Én vigyáztam magunkra. Nagyon megbízható gyerek voltam. Max 1 órára voltunk mi is egyedül hagyva ha vmi nagyon fontos dolog miatt kellett elmenniük. (ha 3 órás nagybevásárlásra mentek akkor nagyszülőkhöz vittek át)

Szerintem kezd fél órával és majd meglátod. Ha te bízol a saját gyerekedben akkor tégy saját belátásod szerint. Legyen kéznél neki enni-inni való, elfoglaltság, hogy ne kelljen nekiállnia semmi olyasminek ami egyedül nem megy igazán neki.

2015. máj. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!