Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom fél éve...

2,5 éves kislányom fél éve nem kakil naponta. Ez baj? Vagy normális?

Figyelt kérdés

Születése óta 2 éves koráig naponta volt széklete, vagy napi több is.

Aztán most 2,5 éves és fél éve nincs naponta, csak 2 naponta. De most pl mar 2 napja nem kakilt.

Étvágya jó, jól fejlődik...

Más gyerek hogy van ezzel?



2015. máj. 1. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha semmi gond nincsen vele és fejlődik jól :) Az én fiam 2 éves, neki minden nap van széklete, van amikor 2x is :) Nálunk felnőtteknél is tök változó. Nekem van olyan hogy 3 napig semmi, aztán meg napi 3 :D
2015. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Igyekezni kell agyereket rászoktatni a napi gyakoriságú, rendszeres székletürítésre. Ellenkező esetben a besűrűsödő széklet előbb-utóbb aranyeres panaszokhoz vezet. Ahogy az étkezésnek, tisztálkodásnak is ki kell alakítani egy rendszeres ritmust, úgy a székletürítésnek is.
2015. máj. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogyan lehet rászoktatni a gyereket, hogy naponta kakiljon, ha nem jön az inger... ezt én felnőttként sem tudom megvalósítani. Ha nem jön, akkor nem jön.

Amúgy lányom sem kakil minden nap, kb. 2-3 naponta szokott.

2015. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kettes!

39 éve már, hogy nem sikerül rendszert vinnem a dologba.

És még csak azt sem tudom (csak elméletben), hogy mi az az aranyér.


Az én kisebbik lányom is csak 2 naponta kakil, semmi baja.

2015. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem a napi 3 és a háromnaponta között normálisnak számít.
2015. máj. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!