Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent, hogy egy kisgyerme...

Mit jelent, hogy egy kisgyermek "ketemberes"?

Figyelt kérdés

Olvastam parszor, hogy "az en gyerekem az az igazi ketemberes gyerek". Mar akkor is elgondolkoztatott, de most felmerult bennem ez a vonal a lanyommal kapcsolatban :D


De mit is jelent? Hisztis, rossz, eleven, olyan, akit nem lehet leloni tipus? (megjegyzem nem a lanyomrol szol minden jelzo, ez csak egy felsorolas)



#hiszti #ketemberes
2015. máj. 9. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Gondolom olyan gyerek, akit egyedül az adott személy nehezen tud kezelni. Őszintén szólva nem szeretem, amikor a gyereket hibáztatja egy felnőtt (ilyen megbélyegzés nekem már az), csak azért, mert ő, mint felnőtt, képtelen kezelni bizonyos helyzeteket. Én mindig önkritikát gyakorlok, amikor egy-egy helyzetet nem sikerül jól megoldanom, mert úgy gondolom, én vagyok a felnőtt, tőlem várható el az, hogy megértem a szükségleteit, legyenek azok számomra akármilyen zavaróak adott helyzetben, megértem, hogy min megy keresztül testileg és lelkileg, és tőlem várható el az alkalmazkodás és irányítás képessége is. Szerintem egyetlen gyerek sem rossz. Maximum a rá vigyázó felnőtt felkészületlen. N31
2015. máj. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy ismerem ezt a kifejezést, hogy "többemberes baba", de ilyet szerintem csak az mond, aki nem tud mit kezdeni a saját gyerekével, aki saját magát kevésnek tartja a gyereke megnevelésére.
2015. máj. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

én is csak "többemberes baba" kifejezést ismerem, az a tipikus hasfájós, folyamatosan fájdalmasan ordító, semmi nem jó típus. de szerintem ez csak pár hétig esetleg pár hónpig tart.

ha kisgyerekre mondanák, én is inkább önkritikának gondolnám. nincs elég türelem vagy félresiklott a nevelés, esetleg nagyon nem hullámhosszon vannak (úgy értem mondjuk egy nagyon nyugodt típusú anyukának egy pörgős, egész nap menne gyerek nyilván "kétemberes")

2015. máj. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiammal pont az utolsó által említett eset van. Pici korában rettenetes sírós baba volt,most pedig igazi energiabomba. Én meg olyan pocsolya stílusú ember vagyok. Így vele elég bonyolult nekem. De azért megoldható egyedül is.
2015. máj. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is csak a babakorra értelmezve ismerem a kifejezést.

Nem a "nevelhetetlen", nagyon hisztis gyerekekre használják a környezetemben, hanem azokra a kisbabákra, akiknek egész éjjel "rázni kell a seggét", és még így is csak ordítanak. Hasfájás, később fogzás miatt. Ezt pedig ugyebár 24/7-ben nem igazán bírja 1 ember teljes kimerülés nélkül.

2015. máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy egy szülő nem bír vele, kettő kell hozzá, mert az egyik folymaatosan a gyerekkel kell foglalkozzon. Mondjuk főleg kisbabáknál tudom elképzelni, mikor hasfájósak az első hónapokban és sokat vannak kézben. Vagy ha valamilyen problémája van a gyereknek és minden másodpercben lesni kell, nehogy valami baja legyen vagy kárt tegyen magában.
2015. máj. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kétemberes gyerek az, aki nemcsak örökmozgó, hanem állandóan igényeket fogalmaz meg.

Egyrészt oda kell figyelni rá, hogy ugribugri közben kárt ne okozzon magában (kanapéról le ne pottyanjon), másrészt állandóan pattogtatja a szüleit, hogy most inni kér, most fújják ki az orrát, most tolják vissza a kisautóját, keressék meg a könyvét, és hova lett az alvómacija... Lett egy pötty a karján kenjék be gyógyítókrémmel, szorít a zokni igazítsák meg...

2015. máj. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem néhány szóló véleményhez.

A lányom is "ilyen típus", ha ezt annak lehet nevezni. Ő egész nap pörög,rohan,persze ész nélkül, balesetveszélyes,vagy minket ugráltat, egyedül még játszani sem szeret 5 percnél tovább.Tény és való, hogy mi szülők ettől lényegesebben nyugisabbak, kényelmesebbek vagyunk, ezért is nagyobb a kontraszt, de pl. a nagyszülőket is lemeríti 1-1 nap, úgyhogy megbélyegzés nélkül, de bizton merem állítani vannak ilyen gyerekek. 2 éves anyukája.

2015. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!