Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kisfiam nagyon sokat...

5 éves kisfiam nagyon sokat hisztizik, erőszakoskodik, ha nem az van, amit akar. Ez általános ebben az életkorban? Hogyan lehet leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
Ha hisztizik, kap büntetést (elveszem a játékát, nem nézhet mesét), de legközelebb ugyanúgy megy a hiszti, nem tudom, már mit csináljak.
2015. máj. 12. 09:12
 1/2 Andizsuzsi ***** válasza:
A legjobb lenne, ha egyáltalán nem reagálnál rá. Vagyis azt tapasztalná, hogy a hisztivel SEMMIRE sem megy. Büntetésre sem. Vagyis a hisztizéssel nem tud több figyelmet kivívni magának. Egyszerűen nem veszel tudomást róla. Amúgy természetes, ebben a korban jönnek rá, hogy az akaratukat tudják érvényesíteni, és tudják a környezetüket manipulálni. Csak még nem tudják a dolgot kezelni. Ha hisztizik, egyszerűen kerüld ki, hagyd ott szó nélkül. Hamar rá fog jönni, hogy nem éri meg.
2015. máj. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én azért nem gondolnám hogy 5 évesen feltétlen normális hogy még mindig hisztizik. a dac korszak is 2-3-4 éves korban zajlik. Szerintem sem jó módszer a büntetés. Inkább pozitív megerősítést használj. Ne büntesd ha rossz hanem dicsérd ha jó! Pl nahát én nem is tudtam hgoy te ilyen jól is tudsz viselkedni( ha pl a boltban nem hisztizik azon hogy mit válasszon) sokszor mond hogy büszke vagy rá, ha valami olyat csinál, dicsérd sokat és ne szidd, ne modn rá hogy rossz gyererk. Nálunk ezek váltak be.
2015. máj. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!