Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti rászóltatok volna erre a...

Ti rászóltatok volna erre a kislányra vagy mondtatok volna valamit az anyukájának?

Figyelt kérdés

Nemrég szültem, úgyhogy lehet hogy még a hormonok meg a fáradtság teszi, hogy kiakadtam az alábbiakon... sajnos valóban van még rajtam felesleg a szülés óta, de tudom, hogy le fogom adni fokozatosan, ismerem magam.

Tegnap egy ruhaüzletben voltam a babámmal, egy nő és 5-6 év körüli kislány is mellettünk vásárolgatott. Mindketten csinosak, vékonyak, szép ruhában. A kislány egyszer csak végigmért, és közölte az anyjával: " a néni dagadt". Az anyuka kuncog és csak annyit mond "Csssss!".. Én annyira ledöbbentem, hogy csak egy csúnya nézésre futotta az anyuka felé. De azóta is nagyon rossz érzésem van. Ha az én gyerekem egyszer ilyet fog mondani, biztos, hogy nem kuncogni fogok, hanem elbeszélgetni vele, vagy rászólni. És azon gondolkodtam, hogy mondanom kellett volna nekik valamit, mert most olyan megalázottnak érzem magam.

Úgyse tudok már mit csinálni :), csak jól esett kiírnom magamból. Szerintetek jogosan akadtam ki? Vagy csak gyerek és ne is foglalkozzak vele? Amúgy inkább az anyját nem értem, a gyerek tényleg csak gyerek, de nekünk felnőtteknek kellene rávezetni őket, hogy mi a helyes, nem?


2015. máj. 14. 11:27
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen igazad van! Szerintem mas súlyával foglalkozni akkor sem szabad, megjegyzést tenni hogyha rokon. Mert ha jol érzi magát akkor mit kell megjegyzést tenni ha meg nem akkor bántja az illetőt elegge a megjegyzés nélkül.


Sztem ezt kell megtanítani a gyereknek.


De valószínűleg én sem mondtam volna semmit ugy lesokkolodtam volna. Felek tőle hha mondtal volna valamit meg azt is csak ki nevetik.


Ugyh szerintem helyesen cselekdtel

2015. máj. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
12%

Gyerekszáj, őszinték. Ne foglalkozz vele.


Mikor szültél?

2015. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
86%
Egy ennyi idős gyereknek már megtaníthatta volna az anyukája, hogy ez nem illő. Kiváncsi lennék, hogy egy beteg emberre tett megjegyzésen is kuncogna-e az anyuka, mert akkor sajnos a gyerektől sem várható több. Sajnálom a történteket!
2015. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
87%

Én is ledöbbentem volna és nagyon rosszul esett volna amegjegyzés, főleg, hogy anyuka reakciója a kuncogás volt.

A gyerek csak gyerek, igazad van. Ők mondanak mindent, ami eszükbe jut. A szülőknek kell megtanítaniuk őket a helyes viselkedésre, hogy ilyet nem illik mondani.

Szerintem amúgy nem kellett volna mondanod semmit... Mit mondtál volna...? Érted... Kár az ilyennel foglalkozni, nem kell vitába keveredni. .

:)

2015. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
96%

Hát a gyerek szerintem természetesen viselkedett, ennyi idős gondolkodás nélkül kimondja, ami eszébe jut, tehát azzal semmi gond nincs önmagában.


Én a sajátomnak elmagyaráztam volna, hogy ilyet (meg egyáltalán, rosszat mások külsejére) sose mondunk, ez rosszul esik mindenkinek, stb., de nem biztos, hogy ott helyben tettem volna, neked azt mondtam volna, hogy bocsi.


Nekem a kisebbik lassan 2, és még mindig dagadt vagyok :) Viszont mivel a hormonok már nem dolgoznak, lehet, hogy mondtam volna a kislánynak, hogy igen, ez van :) Ezen aztán ne edd magad, valszeg a kislány se lesz vékony majd 20 év múlva szülés után ;)

2015. máj. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
90%
A gyerekekre sokminden ragad a szülőktől, nem szabad a gyereket hibáztatni a neveletlensége miatt. A buta szülőket pedig hiába figyelmezteted arra, hogy rosszul nevelik a gyereküket. Sajnos tehetetlen vagy, ne vedd magadra, különben is a gyerekek mondanak mindenfélét, és ilyenkor általában csak viccesek akarnak lenni, vagy a figyelmet akarják felhívni magukkal az ilyen beszólásokkal.
2015. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem nagy hiba lenne büntetni egy gyereket csak azért, mert őszinte. Persze fokozatosan meg lehet neki tanítani, hogy mit illik és mit nem kimondani, vagy mi az amit "majd ha arrébb megy megbeszéljük".

Szerintem kár ezen rágnod magad, te magad is tudod, hogy a kislánynak igaza volt.

2015. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
95%

A gyerek viselkedésével nem kell foglalkozni, az anyáé már érdekesebb, de egy felnőtt embert nem nevelhetsz meg. Szerintem az "alapszabály" az, hogy mindenki a saját gyerekét nevelje, ha nincs vészhelyzet, amikor az idegennek is kötelessége közbelépni.


Ha a konkrét eset velem történik, és éppen olyan hangulatom lett volna, akkor lehet, hogy mosolyogva elmagyaráztam volna a kislánynak, hogy miért is van a felesleg, és hogy nekem személy szerint rosszul esik, hogy a "dagadt" szót használta (tehát nem azt mondtam volna neki, hogy ezt nem illik, mert a nevelés az anyja feladata, de azt elmondhatom, ha nekem valami rosszul esik). Sajnos nem kizárt, hogy még így is összenevettek volna az anyukával a hátam mögött, főleg, ha anyuka olyan alkat volt, hogy terhesen sem hízott meg.

2015. máj. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
50%
Nem szóltam volna rá, hiszen ő úgy viselkedett, ahogyan a kora indokolja. Anyukától nemvolt szép a kuncogás, de hát valószínűleg igazat adott a gyereknek.
2015. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Egyetértek, ilyenkor az lenne a jó, ha az anyukája elmondaná neki, hogy ne mondjon ilyet.

Viszont lehet, hogy ezt meg is tette, csak akkor, amikor már nem voltatok egymás közelében. Talán úgy érezte, hogy az még kellemetlenebb, ha ott elkezd erről beszélni.

2015. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!