Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek hátrányos lehet...

Szerintetek hátrányos lehet egy kisgyereknek, ha a szüleivel alszik?

Figyelt kérdés

Mikor kell legkésőbb kitenni az ágyból?

2,5 éves,és nagyon szeretjük,hogy velünk alszik.nagy az agy,elferunk 3an.1x-1x külön alszik,nem sír,ügyesen vegigalussza az éjszakat és atjon,ha felebred.de olyan jó,10 évesen már úgyse akar velünk aludni....bár nem sokára jön a tesó,de egy darabig még elleszunk akár 4en is


2015. máj. 21. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem gáz...tök jó, imádnivaló, ha mindhármótoknak örömet okoz, akkor miért ne? :-)


Egyetértek veled. Pár év, és már ha térdenállva könyörgünk, akkor se fog mellénk feküdni..:-P

Mi is vegyesen alszunk..Alszik egyedül is, de ha olyanja van, akkor velünk....

2015. máj. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Nézőpont kérdése.

Nekem mindenképp hátrányos volna, soha nem is aludt velünk a lányunk.

A közös ágy az enyém és a páromé, itt tudunk nyugodtan összebújni, szeretkezni.

2015. máj. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez egyén/ család/ beállítottság függő.

Én azért 2-3 éves kor körül azon lennék, hogy külön aludjon.

De egyébként semmi gond nincs ezzel, ha az egész családnak jó így.

2015. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

én nem vagyok híve az együttalvásnak, mivel sem én, sem a férjem nem vagyunk túl jó alvók, feltételezem, a babánk ránk hasonlít ebben is :) ezért kezdettől fogva külön altattuk, próbáltunk egy szobában is, hát minden volt csak alvás nem.

Viszont elképzelhetőnek tartom, hogy vannak olyan babák, akik jobban szunyókálnak az anyai test melege mellett, de semmiképp sem tartom egészségesnek, ha hosszútávon, akár még 4-5 évesen is velük alszunk..szerintem ezek közvetlen okai annak, ha pl valaki még 20-25 évesen sem mer az anyja nélkül kilépni az utcára. sok ilyet ismerek.

2015. máj. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ameddig mindenkinek normális!

Nálunk két éves koráig, többször volt,hogy velünk aludt. Aztán olyan mocorgósan kezdett aludni,hogy a 180 cm-es ágyról letúrt mindkettőnket. Akkor szoktattam vissza az ő ágyába.

2015. máj. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Onnantól kezdve lehet szerintem hátrányos, amikor már máshol is aludna, pl. nagyszülőnél, táborban vagy kis barátjánál. Ha nem szokta meg hogy egyedül is elaludjon, akkor ebből nehézség lehet.

(Egyébként én sem értem mi a jó benne, de úgy vagyok vele, hogy mindenki magánügye.)

2015. máj. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

En sem vagyok hive az egyuttalvasnak. A ferjeme es az enyem az agy, ez szent. Jo, nem mondom, hogy nem volt hogy pl reggel, ha felkelt 6 ora korul, akkor mar nem hurcoltam vissza az racsos agyba, hiszen hamarosan ugy is felebredtunk. Jobbat alszik mindenki a sajat helyen. Es persze, mondhatjuk, hogy 10 evesen mar nem fog, de mi van, ha igen? Hiszen ez a normalis neki, ezt szokja meg. Lehet, hogy en csak azert vagyok ennyire ellene, mert rossz pelda van elottem. Az egyik rokonom 12 ees koraig aludt a szuleivel, iszonyuan apas volt, es mikor az apukaja elhunyt, kb pszichiatriai eset lett.. lehet, hogy semmi koze a sokaig tarto egyuttalvashoz, de azert en nem kockaztatok.


Egyebkent meg, ha nektek kenyelmes igy, jol erzitek magatokat, szexualis eletetek is rendben van (ha jon a teso, akkor valoszinuleg igen), szoval na, akkor miert ne

2015. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

jó,gondolom 2 gyerekkel már nem fogunk sokáig együtt aludni

simán elalszik a nagyszülőkkel,ezzel sincs baj

és,mint írtam,elaludna az ágyában is,vagy át tudjuk vinni,csak reggel tűnne fel neki.engem csak a lelki világa érdekel

mi megvagyunk,nem tudom,lehet velünk van a baj,de mi nem éjjel szeretkezünk,mikor már alszunk,és hirtelen felébredünk-azok az idők,így 10 év együttlét után-ha nem is örökre-de lejártak-kisgyerek mellett én sokkal inkább az esti órákban,ha letettük a gyereket,vagy a délutáni alvás időben szeretem. A lakás 3 szobás,no meg ott a konyha,szóval ezzel nincs gond...persze nem most..a 9.hónap végén,de általában,ha nem vagyok ilyen terhes :-)

köszi,mindenkinek

2015. máj. 22. 13:03
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyik ismerős fia 10 éves koráig aludtak egy ágyba és 12éves koráig egy szobában. Meleg is lett a fiú.

Ha minendkinek így jó akkor a kicsi is ezt fogja megszokni, ellesztek 4-en is.

2015. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
szerintem nem kellene, bár egyéni döntés. Legyen mihamarabb saját szobája
2015. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!