Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tesztek olyankor mikor...

Ti mit tesztek olyankor mikor a gyerek nem állja a pelenkázást, ha nem akar nyugodtan feküdni ha rugdos ha kapálózik ha összeszorítsa a lábát?

Figyelt kérdés

20 hónapos fiam egyszerűen nem akarja állni a pelenkázást, rugdos, kapálózik, forgolódik,összeszorítja a lábát már nem mindig tudom lefoglalni különleges dolgokkal pelenkázás közben.

Saját játékai ilyenkor nem érdeklik, felnőtt dolgokat nem adhatok neki mert egyből tönkre teszi vagy ha nem akkor megy a hiszti utána ha elveszem tőle pelenkázás után.

A bilibe sem akar ráülni csak ha ráteszem ott marad de nem mindig pisil bele.

Szóval se pelenka se bili hogy van ez?

Mit csináljak vele?

A házban is szandálban van és van mikor csak letolom a nadrágot leveszem a pelust ráültetem a bilire és vissza adom rá a pelust és nem veszem le a szandált a lábáról mert öltözködni sem szeret, kész kín mire ráadok valamit, olyan akaratos, de olyanokat rúg belém hogy kék zöld folt vagyok utána.

Etetés is csak úgy megy hogy állva eszik és közben sétálgat és pakol a kanalas fiókból szekrényekből kifele.

Egyszerűen nem tud megmaradni egy helyben.

Tudom ez nem helyes de olyan keveset és rosszul eszik hogy örülök ha bele bírok tömni így egy keveset.

Szóval ötleteket várok.



2015. máj. 22. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Enyém 2 éves, ugyanezt csinálja már 3 hónapja. Néha 10 perc egy pelenkázás vagy öltöztetés, sőt fürdetni sem hagyja magát :D Ha játékot adok neki, az sem jó. Türelem :)
2015. máj. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Mit erőszakoskodsz vele a bilizéssel kapcsolatban? Korai!
2015. máj. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Bugyipelenkát próbáltál már? Azt a belebújósat, akár futtában is rá lehet rángatni a gyerekre. (Lányom öthónapos korában akkorát rúgott belém pelenkázás közben, hogy eltört a bordám!!! :))
2015. máj. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Bugyipelenkára itt nincsen lehetőség, mert dupla ára a sima pelenkának és a sima pelenka sem olcsó, én külföldön élek és nem érné meg magyar országról hordani.

Bilire ráül nem kell erőltetni, csak nem mindig pisil bele.

A biliről levéve a pelenkázással van a gond.

2015. máj. 22. 09:53
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Állva pelenkázom :)

Az ülve evéshez viszont első pillanattól ragaszkodom, nincs szaladgálás, ha nem eszik, nem eszik.

2015. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem a legtöbb ekkora gyerekeket állva pelenkázzák - legalábbis saját, családi-baráti és játszótéri tapasztalataim alapján :) A rendes pelenkát is rá lehet adni állva.

Etetés... hát sétálgatva, játék közben szerintem nem "szerencsés", mert - amellett, hogy erre szokik rá - balesetveszélyes és nagyon sokat kell takarítani utána. Inkább az asztal mellett próbáld lekötni valamivel, akár játékkal, mesével (bár ez is elítélendő), illetve szerintem felállhat, elmehet, visszajöhet, amíg le nem nem jár az ebédidő... és mint tudjuk, éhen halni nem fog.

2015. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy ilyen időszak :)

Én úgy oldottam meg, hogy érdekes mutogatos mondókákat mondtunk, ha kellett csikiztem, de mindenképp megprobaltam viccesen megoldani.

Az én fiam annál inkább hisztizett és kitalált mindenféle "tilos" dolgot, minél jobban idgeskedtem.

De ha látta, hogy én is lazán veszem, egy idő után szót fogadott.

Türelem, ki fogja nőni!

2015. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
A bili még szerintem is korai. Az enyémeknél ebben a korban a mondókázás vált be, pl. a csip-csip-csóka ideális, általában szeretik a gyerekek, és lefoglalja egy rövid időre, hogy a kezével mutogassa. Vagy adtam nekik "feladatot", pl. "Mutasd meg hol a fejed". A legkisebb gyerek most 2 és fél éves, sokszor még mindig nagyon rugdosódik pelenkázás közben, van hogy a kezébe adom a lábát, és megkérem, hogy vigyázzon a lábára, amíg ráadom a pelenkát.
2015. máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Meg lehet kövezni, én párszor jelzés értékkel rácsaptam a kisfiam fenekére amikor nem fogadott szót, ütött-vágott-rugdosott pelenkázás közben. Azóta ritka hogy nem fogad szót és nem hajlandó elviselni a pelenkázást, most már elég annyi ha megfenyegetem, bár 2 hete majd fél órát könyörögtem neki hogy feküdjön le és had adjam rá a pelenkát, majd hisztibe tört ki így rácsaptam a fenekére és máris úgy viselkedett mint egy kisangyal. Én nem vagyok hajlandó ott állni a gyerek felett és órákig könyörögni hogy öltözzünk már...

2 éves amúgy a fiam.

2015. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerencsére életkori sajátosság amit írsz és hamar kinövi. Két éves korára valószínűleg már enyhülni fog. Az én nagyobbik fiam tavaly volt ekkora, a pici most - már számolom vissza a hónapokat mikor hagyja abba a többi dologgal együtt (asztalra mászás, dobálózás, egyedül akarok lépcsőzni, babakocsiba nem beülni, enni nem leülni....).

Pelenkázásra nekem az jött be, hogy olyankor jó hangosan elkezdek énekelni neki esetleg valami vicceset, autó-, állathangot utánzok - ez mindig leköti, de olyan gyorsan kell pelust cserélni közben, mint a gép. Ha már ez sem megy és nagy a kaki, bekapcsolom a tv-t és ott pelusozom hogy lássa közben.

2015. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!