Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves gyereket egyedül hagyni?

8 éves gyereket egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
A lànyom szeptemberben lesz 8 éves.Szeptemberben kezdi a második osztályt.Szeretném ha kicsit elkezdene önàllósodni.Mivel rajta kìvül még 3 kicsi van és egyedül vagyok velük arra gondoltam,hogy a lányom már 10-15 percre simàn otthon maradhatna egyedül..Szerintetek??Jó ötlet vagy mèg kicsi hozzá?Mobilt hagyjak neki otthon?Az ajtót rázárjam vagy ő zárja be belülről?
2015. máj. 29. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Az enyém 6,5 éves és már szokatjuk, 5-10-15 percekre már hagytuk itthon egyedül, eddig semmi gond nem volt. Elmondtam neki, hogy ajtót senkinek nem nyithat, ablakot sosem hagyok nyitva, illetve tűzhelyet sem hagyok bekapcsolva.
2015. máj. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Te hová mennél, mit csinálnál a három kicsivel? Csak azért magára hagyni, hogy önállósodjon felesleges. Ha dolgod van, az más.
2015. máj. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam,hogy pl. én elfutnèk az oviba a kicsikèrt ès addig lenne ő otthon.
2015. máj. 29. 08:33
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Hacsak nem extra megbízhatatlan, nyugodtan. Én 9 éves voltam, amikor betegen egész nap otthon voltam egyedül, a szomszéd néni néha rám nézett, beadta a gyógyszereket, de amúgy ne, strázsált felettem senki.
2015. máj. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Az ajtót ő zárja be belülről és tudja kinyitni is ha vészhelyzet adódna, de egyébként nem nyithatja ki senkinek.

Próbáljátok ki, ő élvezni fogja.

2015. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem a napköziben jobb lenne neki.
2015. máj. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
8 évest már mért ne hagyhatnál otthon? gondolom nem fél napról beszélsz,csak 1-2 óráról. 7 évesen nekem is elmentek ennyire,addig én mesét néztem. tegyél el minden gyógyszert,gyufát stb. írd ki a segélyhívásokat. mond,ha bármi van,hívjon fel. úgyhogy igen,mindenképpen hagyj neki mobilt. az ajtó zárás jó kérdés. ha te zárod,ő nem tud kimenni ha tűz van. ha ő zárja,biztos,hogy nem fog kimenni az utcára? meg akkor ugye nem engedhet be senkit sem. ezt már te dönsd el
2015. máj. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Az én lányom 7 éves. Már simán hagytuk itthon 1-2 órára, mert ő olyan típus, hogy semmit nem csinál. Társasházban lakunk, kódos lépcsőházzal. ajtót nem zárjuk, de kaputelefonon csak minket engedhet be. A szomszédpkhoz átfuthat ha baj van.
2015. máj. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Simán. A lányom 7 éves, de amíg elmegyek a másikért az óvodába, sokszor hagytam már otthon egyedül. Kb. fél órára. Még élvezte is, hogy milyen nagy lány.

A boltba is elküldtem már,itt van 5 házzal arrébb. De sajnos nagyon-nagyon fél a kutyáktól, egyszer egy kutya nekiment. Szóval jött haza nagy elkeseredetten, hogy nem mert elmenni a boltba, mert a kerítés mögül nagyon ugatott az a kutya. Én már gondolkodtam rajta, hogy mikortól járhat egyedül iskolába, de ezek szerint még nem. Képes annyira megijedni egy hirtelen felugató kutyától, hogy kiszalad az úttestre.

2015. máj. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21%
Bocsi de miért nem marad napközibe kislányod és akkor elöbb elmenél az ovisokért utána az iskolásért ?
2015. máj. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!