Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfogat tömnek? Kisfiam 3 és...

Tejfogat tömnek? Kisfiam 3 és fél éves. Szép fogai vannak, de az első két metszőfoga között elkezdett lyukadni. Kicsit egymásra van nőve az a két fog, nagyon nehéz közte tisztítani. Jövő héten viszem fogorvoshoz.

Figyelt kérdés

Kérdésem:

Tejfogat tömnek (én úgy tudom nem...)? És hát elég izgága a gyerekem, előre félek, hogy fogja hagyni az egész macerát..:( Akinek szintén nem volt egyszerű eset a kisgyereke, az hogy boldogult vele a fogorvosnál? Ötleteknek nagyon örülnék :) Köszi.



2015. jún. 12. 22:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Tejfogat nem tömnek. Ilyen esetben lehetséges egy fogszabályzás, az pedig húzást jelent.
2015. jún. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Fogszabályzás nem csak a végleges fogaknál van?
2015. jún. 12. 22:28
 3/18 anonim válasza:
Nekem anno 2 tejfogamat is betömték, igaz azok nem első fogak voltak.
2015. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem csak.

Nálam pl. azért kellett, mert a tejfog még bőven nem akart kiesni, míg a váltás már nőtt volna, és ha nem segítenek be, a maradandó fog kirohadt volna.

2015. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

nálunk nem tömtek,de sok olyanról hallottam,ahol igen.Szóval gondolom ez orvosfüggő,de elvileg nem kéne nekik.

Mi két fogorvost fogyasztottunk el eddig,mindkettő úgy csinálta,h szülő a székbe,gyerek az ölébe, és magyaráztak neki.

Először mikor voltunk még nem volt két éves,de dokinak sikerült rávennie, szájtátásra,mindenre.Az ajándék matricák megtették a hatásukat:D

2015. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg tömik, de gyakorlatban nem nagyon szokták, mert a gyerek nem tűri.
2015. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát majd meglátjuk... Azért remélem ki még nem húzzák a pici lyuk miatt. A végleges fogakig még sok idő van 😡 Sajnos nálunk a matrica nem lesz elegendő 😩
2015. jún. 12. 22:48
 8/18 anonim ***** válasza:

Gyerekkorom szadista fogorvosa váltotta ki a mai napig tartó fogorvos fóbiámat.

Elég rossz minőségű fogakat örököltem és ő bizony tömte, ha lyukadt. Ha nagyon ugráltam, akkor lelki terror, végül moccanni se mertem. Érzéstelenítőt se adott.


Így felnőttként képes voltam 3 napig szenvedni egy gyulladt foggal, várva a csodát, hogy magától elmúlik (és marokszám ettem a fájdalomcsillapítót a sötét szobában kuksolva, mert szétsugárzott a fájdalom a fejembe). Aztán a harmadik napon feladtam. Kiderült, hogy egy régebbi korona alatti csonk kezdett el rohadni (gondolom rosszul rögzítették vagy feljebb mászott az ínyem), úgyhogy kukázták azt a fogcsonkot.


De a bölcsességfogam kihúzásánál is 40 perc azzal telt, hogy az amúgy nagyon kedves fogorvos fogóval a kezében duruzsolt, hogy nyissam már ki a számat, én meg összeszorított foggal ráztam a fejem. Huszonvalahány évesen.

Lehet, hogy gyerekfogászatra kéne járnom, ott rutinosabbak az extrém parázós páciensekkel...


Ööö..ugyanitt nagyon humánus budapesti fogász kerestetik, mert tényleg be vagyok szarva tőlük és még nem találtam meg a lelki fogorvostársam! (Komolyan, ha tud valaki ajánlani, nagyon hálás lennék!)

2015. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

húzni szerintem tuti nem fogja,mivel hely megtartó funkciója van,ha kihúzza eldeformálódik a fogsor.Kislányomnak szabályos nagy lyuk van és azt sem húzta ki,meg mint írtam nem is tömte be,annyit mondott,h minden kaja után piszkáljuk ki tűvel,h ne tudjon gyulladást okozni a kaja,és egyszer csak valószínűleg széthullik magától.Mondjuk nekünk ugye parásabb,mert az őrlők 10-12 éves kora előtt nem igazán fognak kiesni valószínűleg.

Hidd el egyébként képesek lyukat beszélni a gyerek hasába,de ha nem megy,akkor nem erőltetik,inkább visszahívnak legközelebbre.Mi mindkétszer magándokinál voltunk,talán ez is számít a hozzáállásban.

Utolsónak: bp-i dokit ugyan nem ismerek,de ha bevállalsz egy kis utazást érte,tatabányán tudok egy nagyon jót:D

2015. jún. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Tejfogat akkor tomnek, ha nagyon sok idő van még a fogvaltasig.

Ha jó a fogorvos, a gyerek simán engedi majd, amit csinálni kell. Fogszabalyozasra csak akkor kerülhet sor, ha már kint van minden maradandó fog

2015. jún. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!