Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyerek kapjon macskát?

4 éves gyerek kapjon macskát?

Figyelt kérdés
Nincs semmilyen háziállatunk. Szeretne egy kisállatot. Milyen előnye, de leginkább hátránya van? Nyílván nem úszom meg, hogy a macska a házban is tartózkodjon.. Tisztaságmániás vagyok.. Kicsit kiver a víz, ha arra gondolok, hogy még a fenekét is nyalja.. De a gyerek az első.

2015. jún. 13. 12:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Olyan háziállatot kapjon, amit te szeretnél, tudsz, és akarsz is gondozni.

Esetleg csincsilla, vagy tengerimalac?

2015. jún. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Te fogod gondozni, nem a 4 éves gyerek. Úgyhogy ha te nem szeretnéd, akkor ne. Szenvedés lesz neked is, és az állatnak is.

Ha tisztaságmániás vagy, semmiképp sem ajánlom, mivel minden csupa szőr lesz, folyamatosan, akkor is, ha mindennap takarítasz.

2015. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
meg szerintem a cica erdekeben ne.egy 4 eves nem tud vele meg ugy banni ,csak nyuzna szerencsetlent ,aztan megunna es rad maradna ,de te meg nem szereted ,szoval az allat erdekeben ,inkabb ne .varjatok inkabb 2-3 evet mig a gyermeked jobban felmeri ,hogy ez nem egy jatekszer ,hanem igenis segiteni kell a gondozasaban es foglalkozni vele.
2015. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha te nem szeretnél cicát, akkor inkább beszéld le róla, mert ebben a korban még nem tudnak úgy gondoskodni róla, ahogyan kellene, tehát a java a te feladatod lesz. Esetleg próbáld meg a halak irányába terelni. Ott is tied lesz a fő feladat, de kevesebbet koszolnak, mint egy macsek.


Én most tervezek befogadni egy kiscicát a 3 éves fiamnak. Születésük óta etetgetjük néhány szomszéddal az anyacicát és most már a piciket is és a fiam összebarátkozott az egyikkel. Nekünk több cicánk is van, így már egész sokat tud a macskatartásról (csak az alomtisztítást nem engedem neki). Együtt etetjük őket, együtt visszük állatorvoshoz, szóval nem csak a "jajj de cuki" képe van róluk. Tisztában vagyok vele, hogy még így is enyém lesz a feladatok java, de én nem bánom.

2015. jún. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Gyereknek soha semilyen állatot nem veszünk! Egy felelősségteljes kamasznak igen, de egy gyereknek nem. Ha akarsz kutyát macskát degut akkor vegyél, de csakis ha magadnak veszed és utánajártál a nevelésének, tartásának, szükséges oltásainak és a vele járó problémákat elfogadtad. Mert problémák vannak egy állattal teljesen mindegy hogy az milyen! Tisztában kell lenned mi az amit elvisel egy gyerektől és el kell gondolkodnod hogy szükség esetén van e hely ahová el tudod szeparálni vagy ahova el tud menni ha megunta a gyerkőccel való játékot. Egy állat nem játék. Ha a gyereked azt akar akkor játékbolt plüssállat osztály!

Nem azzal neveled a gyereket felelősség vállalásra, hogy 4 évesen kap egy macskát akit gondoznia kell. Azzal tanul felelősséget, hogy nem kap mert nem tudja ellátni! Ha ezt megértette, akkor tanult valami fontosat.

2015. jún. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Engem kiráz a hideg amikor azt hallom,hogy pici gyerekek közelében a lakásba állatok vannak. Undorítónak találom. Az más,ha már van 7-8 éves a gyerek,de akkor is szigorúan csak kint tartanám.

Max halat vennék a lakásba.

2015. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gyermek koromban nekünk is voltak (kutya, macska) most egy németjuhász, amit a nagyszülők örököltek meg a gyerek születése óta. Én tisztában vagyok vele, mivel jár egy állat gondozása. Inkább egésszségügyi szempontból érdekelne. Régen azt mondták, minél több bacival él együtt a gyerek (macska), annál jobb lesz az immunja.. De ma már más az álláspont... Azt hiszem a cica témát mellőzni fogjuk. Hörcsögöm is volt kb 20 éve, de pajzsmitigy gyulladást okozott nálam. Nem tudom a tengerimalac mennyire áll távol a hörcsögtől.
2015. jún. 13. 16:18
 8/17 anonim ***** válasza:
A már meglévőt elpasszoljátok a gyerek miatt, de már másikat is szereznétek. Ez nekem nagyon nem szimpatikus. Ha mondjuk lesz másik gyerek vagy éppen nem kényelmes, akkor a macska is el lesz valahova suvasztva? Én inkább a kutyát hoznám vissza, ha nagyon állatot akartok.
2015. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A kutya sokkal jobb a gyerek szempontjából mint egy alapvetően kint élő macska. A macskák mindenfelé elkóborolnak, és egy csomó nyavalyát hazahurcolhatnak. Az én lányom is hazahozott egy macsekot 5 éves korában a barátnőmtől. Én nem csípem a macskákat, de őt megszerettem. Nálunk alap hogy minden lehetséges oltást megkapott (veszettség is), 3 havonta féregtelenítés, és kullancs-bolha irtás, de még így sem engedem a lakásba, mert eszméletlenül hullatja a szőrét.
2015. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Még a 6 évesemnek sem veszek állatot, pedig kertes házban lakunk. Van egy öreg kutyánk, azzal szokott játszani, de pl. ma is bezárta, mert unja....

Voltak halai, na azokat etette, de a takarításuk ránk maradt.

2015. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!