Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg el van kényeztetve a...

Tényleg el van kényeztetve a 20 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
Férjem szerint neveletlen és el van kényeztetve, mert szerinte mindent megengedek neki, mert sokszor ölbe veszem, amikor felkéretőzik. Abban nyilvánul ez meg, hogy ha kér tőle valamit, h. ne csinálja, a gyerek nem engedelmeskedik. Mi a véleményetek? Tényleg rosszul nevelem?

2015. jún. 18. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
A fiam sem mindig csinálja meg amit kérek tőle, van amikor pont az ellenkezőjét teszi, ez nem azért van mert el van kényeztetve hanem mert ilyenek a kicsik. Nem kényezteted el, az ilyen kicsiknek még erre van szüksége, majd ha kamasz lesz nem akar majd az öledbe ülni.
2015. jún. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Van igazsága a férjednek, ha mindig felveszed, amikor felkéredzkedik, és nem fogad szót. 20 hónaposan már tudnia kell mit nem szabad, és szót kell neki fogadnia. Ez később csak rosszabb lesz.
2015. jún. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Teljesen normálisan viselkedik a kislányod.
2015. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
20 hónapot babára, hogy lehet ilyet mondani, hogy neveletlen !
2015. jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez így kevés info, konkrét szituációkat tudnál írni?
2015. jún. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem veszem fel mindig, és főleg nem azonnal. Főleg napközben, amikor ugye egyedül vagyok vele, nem is tudom mindig felvenni, mert azért a háztartást is el kell látni.

Konkrét példa: valamit kezébe fog, pl. telefont, távirányítót, és kéri a férjem, h. engedje el, annál jobban szorítja. Sokadik felszólításra se adja oda neki. Utána én odamegyek, és elkérem, és odaadja. Nekem nem kell erővel kiszedni a kezéből.

Vagy pl. előfordul, h. ütöget, és nem akarja abbahagyni. Én megfogom a kezét, és nem hagyom, h. folytassa. A férjem rászól, többször is, aztán ráüt a kezére. Van, hogy ezután is folytatja az ütögetést, és "kineveti" az apját.

2015. jún. 18. 19:20
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon kevés időt töltenek együtt, biztos ez is gond.
2015. jún. 18. 19:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Kettes válaszolónak: igen tökéletesen tudja már egy ennyi idős gyerek, hogy mit nem szabad és azt is pontosan tudja, hogy ő viszont akarja és csak azért is a saját akaratát akarja érvényesíteni vagyis nem fogad szót. Ezt hívják dackorszaknak és a kérdező gyermeke pont ebben a fantasztikus korszakban van ahogy például az enyém is. Következetesség és rengeteg türelem sokat javíthat a helyzeten. A saját fiamon látom, hogy ha én türelmetlen vagyok annál inkább csinálja a fesztivált. A párod kissé több nyugalommal lehetne felé és akkor talán könnyebben megoldhatóak lennének ezek a konfliktushelyzetek. Persze minden gyerek más de az ember csak a saját tapasztalatai alapján tud tanácsot adni. A kislányotok nem neveletlen csak túl kell élni ezt a korszakot is mint sok másikat :-)
2015. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez esetben kérdező nem veled van a probléma,hogy elkényeztetnéd a lányodat, hanem az apukával, aki nem foglalkozik vele eleget.


Neked szót fogad, hallgat rád, tehát nem lehet azt mondani rá, hogy akaratos, neveletlen.


Többet kéne vele foglalkoznia és akkor nem lenne ez.

2015. jún. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez esetben a férjed nem neveli, nem a te neveléseddel van gond.
2015. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!