Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet türelemre tanítan...

Hogyan lehet türelemre tanítani egy másfél-két éves gyereket? Egyáltalán lehet?

Figyelt kérdés
A fiunk nagyon türelmetlen. Ha eszébe jut, hogy éhes, vagy szomjas, abban a pillanatban adni kell neki, vagy különben kiabál, hisztizik, sír. De így van ez minden mással. Hazaérünk, tudja, hogy le kell venni a cipőt, leül, és már kiabál, hogy vegyük le róla. Este fürdésnél tudja, hogy fogat kell mosni, már nyúl a fogkeféért, odaadjuk, de már perel a fogkrémért. Egyszerűen néha nap végére az őrület határán vagyunk. Nem bír várni egy pillanatot sem, adj uram, de azonnal. Reggel is, már ki sem nyílik a szeme és már kiabál a reggeliért, és sír, hisztizik, amíg meg nem melegszik a teje. Van valami praktika, hogy egy kicsi önuralmat neveljünk belé? Én is ilyen adj uram de azonnal típusú ember vagyok, de felnőttként tudom kezelni, és nem ordítom le a férjem fejét, ha tovább készülődik mint én induláskor, vagy ha később tudok kimenni ebédelni. De egy ilyen kicsi gyereknek hogyan lehetne ezt megtanítani? Ezerszer elmondtuk már neki, hogy nem kell hisztizni, sírás nélkül is megkapja, de mégis. Apósomék szerint ez azért van, mert már kicsi korában is ugrottunk minden nyikkra. De hát mit tehetne az ember? Hagytuk volna sírni, ha éhes, ha fáj valamije, és majd csak öt perc múlva bemenni hozzá, hogy addig is szokja, hogy várni kell?
2015. jún. 22. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Szívemből írtál. Nekem is ennyi idős a fiam, és pont ugyanezt csinálja. Mi nem teszünk mást, mint veszünk egy-két mély lélegzetet és a lehető leghiggadtabban tesszük a dolgunkat, nem kapkodva, de nem is lassan. Amolyan "ez van" beletörődéssel. Nem számít a magyarázat (nem jut el a megfelelő helyre, mintha nem is hallaná meg az amúgy nagyon is okos gyermekünk), nem számít az sem, ha sztrájkolunk és akkor nem kapja meg, ha üvölt, akkor is üvölt, csak már okkal. Nem számít a sebesség sem. Mi "feladtuk" kicsit, és úgy állunk hozzá, hogy majd elmúlik magától, akkor sem vagyunk hajlandóak megőrülni. Egyszer-kétszer bevált, hogy még a kiabálás elején elkezdünk énekelni, mindig a cselekvéshez kapcsolódó éneket, és akkor figyel, néha ismétli a hallott szavakat, pl. fürdéshez készülődve a kiskacsa fürdiket, ilyesmiket, és akkor valahogy elfelejti a kiabálást, mert érdekli :) De ez sem örök érvényű, néha nem jön be. :)


Azért, ha megfejtetted, és megvan a megoldás, írj egy privit, mert minden varázslat érdekel! :) Addig pedig nektek is kitartást a mindennapokhoz! :)

2015. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Apósodéknak van igaza, ha azonnal ugrasz, ha hisztizik, akkor ehhez szokik. Hagyd sírni, hisztizni, és öltöztesd, vagy akkor adj neki, amikor annak az ideje van.

Másfél évesnek hiába magyarázol, mert azt nem érti még meg.

Ne az történjen, amit ő akar, hanem, amit ti akartok. Ha hagyod, akkor ez később még rosszabb lesz.

2015. jún. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem ugrunk egyszerre, nem is tudunk mindig, de attól még a probléma fenn áll. Pl minden reggel tudja, hogy kapni fog reggelit, mégis üvölt, amíg meg nem melegszik. Most akkor ne adjak neki még 5 percig, hogy megszokja? Ha pl indulunk, és toporog az ajtó előtt, hogy induljunk, akkor még várjunk öt percet, indulás előtt, hogy ne érezze azt, hogy elérte a célját? Vagy mit csináljunk? Vagy pl éppen csinálunk valamit, de ő kitalálja, hogy neki kell valami elérhetetlen játék, tárgy, akkor sem hagyunk félbe csapot-papot, mégis megy a fesztivál.

2015. jún. 22. 21:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden gyerek türelmetlen, nyilván vannak fokozatok, de a türelmet kb egész életünkben tanuljuk. Nálunk bevált, hogy elmagyarázom, hogy mi lesz a sorrend pl reggel és elvonom a figyelmét, vagy bevonom picit a dolgokba. Az újdonságok, hogy kipróbálhat valamit, mindig izgalommal tölti el.
2015. jún. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Két éves a kisfiam és nálunk is ugyanez a helyzet. Ha láttál még türelmetlen gyermeket /nyilván a sajátod után:-)/, akkor az én fiam olyan.

Nekem beválik mostanában az, hogy csírájában elfojtom a hisztit/toporzékolós, üvöltős jelenetet ezzel a mondattal: Erre nem vagyok kíváncsi, mehetsz a szobádba, ott folytathatod, és ha végeztél, szeretettel várlak.

Ha éjjel felébresztenének, akkor is fejből tudnám ezt a mondatot, mint egy mantrát, annyiszor elmondom. De hatásos. Az adott hisztit rövidre tudom fogni ezzel. Persze, 5 perc múlva kezdődik újra valami más okból, de ez életkori sajátosság.

Ilyenkor /a mondatom után/ a fiam bevonul a szobájába, hallom egy-két percig a hüppögését, aztán kijön és megölel. Lehiggad, és képes megvárni, amíg megmelegítem a kakaóját, kikészítem a reggelijét vagy bepelusozom a húgát.

Találj ki te is valami ilyesmit, és következetesen alkalmazd! Persze, ne várj azonnali eredményt! Nekem beletelt néhány napomba, mire leesett Neki, hogy komolyan gondolom.

2015. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a cikket,pont erről szól


[link]


Remélem tud segíteni:)

2015. jún. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Figyelemelterelés nálunk gyakran bejött. Pl. "nézd, nem szaladt ott egy kisegér?" vagy hasonló. Akkor kizökken. Vagy ha nagyobb, akkor valami érdekeset kérdezni tőle, amíg válaszol, szintén kizökken, persze folytatni kell a beszélgetést, mondjuk öltözés közben.
2015. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!