Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel próbáljátok így télen...

Mivel próbáljátok így télen egészségesebbé tenni egy 1,5-2 év körüli kisgyerek étkezéseit?

Figyelt kérdés
2010. márc. 3. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok gyümölcs. Már a nyáron készültem az "ínséges" hónapokra, teleraktam a fagyasztót különféle gyümölcsökkel. Most abból gazdálkodom. Emellett alma, körte most is kapható. Én piacon, termelőktől veszem, így biztos, hogy hazai.
2010. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

A kisfiam sajnos nagyon válogatós. Így télen pedig főleg egyoldalúan táplálkozik: virsli, tojás (minden formában), palacsinta, hurka-kolbász, tört burgonya, pirított máj krumplival, húsleves, kakaó, puding, túró rudi. Kb. ennyi amit megeszik. Pedig a lelkem kiteszem, hogy egészségesebben táplálkozzon, hiszen nekem is tele van a fagyasztóm saját kerti gyümölcsökkel, mint neked. De semmi. Az alma összesen 2-3 alkalommal ment, a sárgabarack 1x, a banán sem megy már, mert megunta. A meggybefőtt néha-néha, de sajnos nem eszi sem a zöldséget, sem a gyümölcsöt :-(

2010. márc. 3. 12:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogy adod neki? Én a kezébe nyomok a kislányomnak egy szeletet, vagy feldarabolok többfélét, elrendezem egy tányéron és ha gondolja, választ belőle. Néha a szemükkel is esznek... Vagy készíts gyümölcssalátát! Szép is, színes is, finom is :))) Ha semmiképp nem megy a nyer gyümölcs, csempészd joghurtba, csinálj belőle ivólevet vagy turmixot, esetleg sütibe rakd...
2010. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A pudingba is tehetsz gyümölcsréteget... (előző)
2010. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A főételek mellé adj neki savanyúkáposztát, hátha szeretni fogja.
2010. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lassan vége a szezonjának, de próbáltad a mandarint? Meg lehet pucolni együtt játékosan, felfedeztetni vele mi van a héj alatt.

Én is elég rossz evő voltam kiskoromban, nekem anyum mindig grízkrémet csinált. (Horváth Ilona szakácskönyvben Váratlan vendég krém néven fut.) Picit hígabb tejbegrízbe forrón bele kell keverni tojássárgáját, és a felvert fehérjét. Jobb mint egy bolti puding, én imádtam.

Ha érdekel beírom a receptet.

2010. márc. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket!

Most uzsonnára csináltam neki sok gyümölccsel (birsalma befőtt, szilvabefőtt, banán, alma, meggybefőtt) pudingot, és szerencsére megette mindet. Jó, hogy írtátok ezt, mert már régen csináltam ilyet, ugyanis régen kiválogatta belőle a gyümölcsöt és nem ette meg, viszont most megette!

Kedves Utolsó válaszoló!

A grízkrém receptjét nagyon jó lenne, ha le tudnád írni! Köszi még egyszer!

2010. márc. 3. 19:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Cékla, kelbimbó, lilakáposzta, répa, jó sok fokhagyma az ételbe.
2010. márc. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Váratlanvendég-krém


1l tej, 10 dkg búzadara, 15 dkg cukor, 3 tojás, 1 vaníliás cukor

A tojássárgákat a cukor felével elkeverjük, a tojásfehérjét a másik felével habbá verjük. Közben a tejet felforraljuk, a darát belefőzzük. A tojássárgákhoz még forrón hozzákeverjük a megfőtt darát, és könnyedén elkeverjük a felvert tojáshabbal. Azonnal öntsük pudingformába.

Nálunk sokszor volt meggy befőttel, de én magában is nagyon szerettem, pikk-pakk kész van.

Kíváncsi vagyok ízlett-e a gyerkőcödnek, majd írd meg kérlek!

Még az jutott eszembe, hogy főzhetnél tejberizst, ahhoz is lehet csempészni gyümölcsöket. És az otthon készített még mindig jobb mint a bolti. Vagy csinálj túrókrémet...

2010. márc. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudtam befejezni a túrókrémet. Barackbefőttel különösen finom, lazítani a leve is nagyon jó. Vagy tegyél bele pici citromhéjat, mazsolát. Szigorúan nagyon alaposan megmosva. Érdemes pici vízben felforralni, megpuhulnak a szemek, sokkal finomabbak.

Eszembe jutott még a zabpehely. Főzd meg tejben, tegyél bele pici fahéjat, keverj bele egy kis tejszínhabot, mazsolát, meggyet. Nagyon jó a rosttartalma.

Remélem tudtam segíteni, bár nekem sajnos még nincs gyerekem :(

2010. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!