Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két kérdés. Oltások tájékán...

Két kérdés. Oltások tájékán fokozottabban kell ügyelni az egészségére? Ill ha házidokin kívül más véleménye is érdekelne, hova vigyem, ügyeletre?

Figyelt kérdés
Sorozatoltàsokat kap. Most kapta a bàrànyhimlő ellenit, jövőhéten lesz az agyhàrtya elleni, rà még egy hétre a kötelező 15 hòs 2 oltàs, azutàn a bàrànyhimlő elleni emlékeztető. És pont ebben az időszakban mennénk a Balatonra ami nem tisztìtott, plusz a rokongyerekekkel is talàlkozik, akiktől eddig mindig kapott valamilyen betegséget, még, ha tünetmentesek, akkor is. A màsik kérdésem meg a nyakàban levő csomók miatt van , a körzetink szerint sima pajzsmirigy nagyobbodàs, viszont ki sem tapogatta csak az àlla alatt, viszont ezek a nyak közepén, majdem a nyakszirtnél vannak és kicsiként 3 szor is röntgenezték, ebből 2 szer 3 honapos kor alatt, amit tudunk, milyen veszélyes. Szerintem kòrhàzi túlkapàs volt, de ebbe ne menjünk bele.
2015. júl. 7. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk nem is adják be az oltásokat ennyire egymás után.
2015. júl. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nálunk csak így alakult, szeptemberi bölcsikezdésig meg kell kapnia ezeket, az oltások között megfelelő időnek el kell telni.
2015. júl. 7. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Az agyhártyagyulladás ellenit nem tudnád elhalasztani mondjuk egy hónappal? Sokat jelentene szerintem a kis szervezetének.

A duzzadt nyirokcsomó meg rejtett gyulladás jele. Lehet, hogy így meg se kapja az oltásokat eleve.

Én először azokat vizsgáltatnám ki, de alaposan, nem házidokival!

2015. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ìrtam egy nagycsomót elszàllt, nincs türelmem újra írni.de szoval a lenyeg hogy az oltasok egyutt us beadhatok lennenek. Most a baranyhimlo elleni oltas miatt kialakult 5 ft os erme nagysagu piros foltja miatt aggodom ami az oltas felett van olyan 5 cm el. Ez normalis?
2015. júl. 8. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!