Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vegyem rá a kisfiamat,...

Hogy vegyem rá a kisfiamat, hogy egyedül próbálkozzon enni?

Figyelt kérdés
2 éves lesz áprilisba.Inni iszik egyedül is,de ha marad a pohárba azt kiönti,szétmázolja.Ha szívószálast iszik,akkor azt se tudoma kezébe adni,mert összenyomja a dobozt és tetszik neki,ahogy fröcsköl belőle.A ti gyerkőcötök eszik,iszik egyedül?
2010. márc. 4. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez annyira aranyos, és valahol egy kicsit megnyugtató :)!!! Az én kisfiam most lesz 2 éves, és dettó ugyanezt műveli... Mindent kiborít, szétmázol, kinyom, kiönt (kenőcsöt, innivalót... bármit).

Én először kisvillát adtam a kezébe, azzal könnyű volt felszúrkálni a kajcsit (főttkrumpli, ilyesmi), majd később kanalat is. Főzeléket egy kicsit sűrűbbre főztem, hogy ne csöpögjön, és sütöttem rá 2 halrudacskát, amit szétvágtam. Ahogyan próbálta a kanálra ügyeskedni a halrudakat, úgy főzelék is ment a kanálra... De persze egy idő után át kell venni az irányítást, mert a kanálból parittyát csinál, ér már repül is a főzelék... :)

Én bízom benne, hogy menni fog, csak türelem kell hozzá!!! Nem lehet egyedül hagyni, ha eszik :), de egyébként nagyon élvezi a kanalazgatást.

2010. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja és nekünk még nem megy pohárból egyedül ivás, mert magára locsolja... (előző voltam)
2010. márc. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Huhh,de jó ezt olvasni,bocs:),de én azt hittem csak mi vagyunk ennyire elmaradottak,de akármennyire is szeretném én úgy látom,még nem elég érett hozzá,azért persze mindig próbálkozunk.
2010. márc. 4. 12:48
 4/10 anonim ***** válasza:

A fiam 20 hónapos, egyedül iszik pohárból, hozzáteszem, h cumisüvege és varázsitatója sem volt sose! 17 hótol egyedül fogja a poharat.

14 hótól adtam a kezébe kanalat, ő is eszeget meg én is kanalazom neki. Már az ételek 75%-át megeszi egyedül.

Amikor már nem éhes, akkor kezdi a kajákat szétdobálni, tányért letolni az etetőszékről, pohárban kezetmosni. :)


A poihárba mindig csak keveset önt, h ne borítsa magára. Inkább tölts neki 3x. Evésnél meg segíts neki kanállal, de nála is legyen és várj, h eszik-e, ha nem segíts be.


2 fiúcska anyukája

2010. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Kislányom inni iszik egyedül, enni csak pár falatot, tehát, hogy jóllakjon nekem kell etetni :) Én is kisvillát szoktam adni, a tésztát pl. már szépen tudja enni, de a főzelékeknél nem tudom miért a szája előtt lefordítja a kanalat, így minden leesik róla :D


Azért jó olvasni, hogy másnak is későn tanul meg enni a babája. Pont múlt héten volt egy hasonló kérdés, és az egyik "kedves anyuka" beírta, hogy az ő gyereke már 10 hós kora óta eszik egyedül, és LEBÉNÁZTA!! az enni nem tudó gyerekeket.


17 hós (egyedül enni nem tudó) kislány anyukája

2010. márc. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21 hós a fiam, ő is nagy vizezős, önti mindenhova a vizet:)Van cumisüvege, itatópohara, mindent használ.Enni nem eszik egyedül,mert megöregednék mire végez, segítek neki, közben ő is eszik.
2010. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam sem eszik egyedül,23-hónapos.Én szoktam etetni,ha nem tenném nem enne semmit sem.Inni csak keveset adok a pohárba az is csak víz mert ha kiönti nincs belőle gond.Sajnos a darabos étel is ilyen nálunk pl:virsli,szalámi katonákat csinálok és adogatom neki mert hiába van előtte nem veszi el.:(:(
2010. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem erőltetni semmi esetre sem kell, én is azt hittem, az én lányom soha nem fog egyedül enni, egy ideig nem is érdekelte, de most már kiszedi a kezemből a kanalat. Én meg ezt nem szeretem, mert akkor egy evés 1 óráig is eltart és mindent mázol, összeken, potyog stb. Szóval szerintem egyszerűen nem érdekli.... Esetleg egyetek együtt, hátha akkor érdekelni fogja, hogy Te mit csinálsz és utánoz. De eljön annak is az ideje. Ivás: iszik egyedül, de képzeld, mi meg azzal vagyunk lemaradva, hogy még mindig cumisüvegből iszik!!!! Pohárból nem megy. Bár a napokban elkezdett érdeklődni a pohár után, valószínűleg gyakoroljuk ezt is.

22 hónapos kislány anyukája.

2010. márc. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is áprilisban lesz 2 éves. Egyetlen egy dolgot eszik meg egyedül: a húslevest. Mást semmit! Így gyakorlatilag csak én etetem, magától bele sem szagol az ételbe, akkor sem, ha "éhezik". Ha őrá lenne hagyva, egész nap nem enne semmit.
2010. márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hogy értitek azt, hogy egyedül eszik??? Úgy, hogy fogja a kanalat és egymaga eszik, vagy úgy hogy a falatokat a szájába teszi?


Az enyém egy éves. Sok mindent egyedül eszik. Kenyeret, pizzát, tésztákat, stb. de ezeket kézzel. Kanállal még csak egyszer-egyszer talál be ügyesen, leginkább még csak pacsmagol vele. De minden étkezésnél kap kanalat a kezébe, mert imád vele szórakozni :-D

2010. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!