Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más anya hogy tart rendet a...

Más anya hogy tart rendet a házban 2 gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Tuti, hogy én csinálok valamit rosszul. A ház folyton szalad. Két gyerekem van, a nagyobbik 5,5 éves, a kicsi majdnem 2. Nyári szünet van, itthon van a nagy is egész nap, reggeltől estig játék van. Akárhogy kérem, szépen vagy csúnyán, nem hajlandóak elpakolni a játékot, amivel már nem játszanak. A kicsi is, folyamatosan csak szedi le a játékokat, nem győzöm egyszerüen. Kimegyek akár wc-re, vagy konyhába, vagy ha csak az egyik szobában elpakolok, mire átmegyek a másikba, már lom van, minden felé csak játékok. A nagy is, inkább bevállalja a büntit, minthogy elpakoljon. A kicsi meg, mint aki meg sem hallja.

Más hogy képes mindig csilivili rendet tartani?


2015. júl. 12. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Sehogy, én már feladtam. Szerintem te se idegeskedj emiatt, mert csak magadnak ártasz.

Mondjuk én szoktam mondani, hogy pakoljanak el, semmi reakció, akkor mondom, hogy rendben, semmi baj, ti se kérjetek tőlem semmit. Ez azért szokott használni, Persze a 2 évessel azért szinte lehetetlen szót érteni.

2015. júl. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem pakolnak el, akkor én pakoltam el a játékokat, és nem kapták vissza. De addig nem volt ebéd, vacsora, amíg rendetlenség volt. Ha következetes vagy, akkor hamar megszokják, hogy tartsanak rendet.

Igaz, azért nem tartottam csili-vili rendet, csak annyira, hogy ne legyen kupi.

2015. júl. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor ne az egész házban lehessen játszani, hanem csak a szobájukban! Ott pedig kit zavar a kupi? A szobájukban szétpakolhatnak, de este, fürdés előtt rendet kell rakniuk! Ennyire egyszerű :) Ha pedig nem, a kedvenc játékokat bezsebeled fürdés után, holnap rendrakás után visszakapják, HA megcsinálják a rendet! Ha nem, akkor még egy játék bezsebelése, és így tovább.
2015. júl. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Egy gyerek mellett sem tudok rendet tartani, nincs is értelme. Jó esetben napi 10 perc rend van reggel miután beágyazok, este meg elpakolok nagyjából. Amit tehetsz szerintem:

1. Ne stresszelj rajta és a gyerekidet se stresszeld ezzel.

2. Ha valami zavar pakold el, ha nem csinálnak semmit épp (haha) akkor kérd meg, hogy segítsenek.

3. Minden helyiségbe helyezz el egy nagy kosarat, dobozt vagy hasonlót és oda csak be kell dobálni a cuccokat, amik a környéken vannak.

2015. júl. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1 kosár játékkal játszhat, ezeket kb hetente cserélem neki, így mindig van újdonság és a gyerek sem foglalja el a házat. 1 gyerekkel, azért nem túl nagy ördöngősség rendet tartani, kettővel sem lehetetlen, de lehet kihívás.
2015. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Az egyik 1 éves, a másik most lett 3 éves. És igen, kilépek a szobából pisilni, és mire visszaérek, minimum egy doboz legó szétszórva, az ágyamból a paplan átcincálva a másik szobába és azon fetrengenek (ma reggel), plusz kisautók mindenütt, és egy guriga wc-papír. Eleinte jól viseltem a kupit, amíg csak 1 gyerek volt, illetve amíg a kisebb nem pakolt. Amióta ő is pakol, azóta katasztrófa ami itthon van, és én tiszta ideg vagyok sokszor. Ha pl vendéget várunk, 100% hogy pont akkor borul ki valami innivaló a szőnyegre/padlóra amikor már az ajtó előtt állnak. A kicsi állandóan vetkőzik, mindenütt a ruhái vannak, nem győzök utána futni és öltöztetni, hát igen, nem szabadna rástresszelni. A legdurvább, hogy pont amikor friss ágyneműt húzok, és nagytakarítok, tuti elkapja őket egy fosós-hányós, és a matracok, fal, padló, szőnyeg, minden rókás lesz, plusz a wc, fürdő, és lehet mosni, sikálni, fertőtleníteni, és semminek nincs látszatja. Amikor a nagy kiborít 3 féle puzzle-t és összekeveri, mindig megkérdezem hogy ugye most el is rakja a helyére, mindig azt válaszolja hogy majd én elrakom. Nehéz rávenni hogy együtt pakoljuk el, és amikor segít, biztos elkalandozik a figyelme és mással kezd játszani. Nálunk káosz van, majd az ovi talán megoldja. 2 gyerekkel nem lehet csilivili rendet tartani, vagy robot az anyuka :)
2015. júl. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

5en vagyunk testvérek. Szüleink úgy oldották meg, ahogy a kettes is írta:)

Pakoljunk el játszás után... Oké, szép dolog, de a gyerekek sokszor csak a határokat próbálgatják, és ha látják, hogy nem követelik meg a szüleik a rendet, akkor miért is kéne rendet rakni?

Ha nem pakoltunk el, a szüleink rakták össze, de ilyenkor mindig apukám szobájába került, ahová nem volt szabad belépni. Úgy kaptuk vissza, ha valami másba besegítettünk. (Teregetés, terítés, krumplipucolás, ilyesmi.)

Ha meg nagyon követelőztünk, akkor egy atyai pofon helyre tett mindent.


Rend volt, szeretet, elvagyunk azóta is, egy kis szigortól egyikünk sem lett lelki beteg :)

2016. nov. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!