Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves volt a lányod...

Hány éves volt a lányod amikor előszőr beszéltél neki a menstruációról? és hogy fogadta?

Figyelt kérdés
2015. júl. 20. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

én 12 voltam mikor anya el kezdett nekem erről beszélni. végig hallgattam, majd elmondta hogy elkésett vele mert épp a minap volt fel világosítás a sulinkban.

mind ketten nagyon zavarban voltunk.de örültem hogy beszélt velem erről

2015. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
csak 12 évesen beszélt erről anyukád? szerintem ez nagyon későn volt! sokan ahogy én is eddigre már menstruáltunk
2015. júl. 20. 11:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan 10 éves körül voltam.

Azzal, hogy hogy lesz a gyerek, már tisztában voltam (falusi gyerek vagyok, egy csomó állatot láttam párosodni, elmagyarázták, hogy mi történik, és így nem volt akkora trauma, mintha anyuval-apuval kellett volna elképzelnem ugyanezt), de láttam egy betétreklámot a tévében, és a "semlegesíti a kellemetlen szagokat" szöveget én úgy értelmeztem, hogy egyesek nem fürdenek, és már bűzlenek, mint a döglött hal... Szóvá tettem anyukámnak, ő meg nyelt egy nagyot és elmondta, hogy mire való ez, és hogy a nők minden hónapban menstruálnak. Emlékszem, az volt a reakcióm, hogy "Minden hónapban?! Ne már! Mekkora szívás." És tényleg az.

2015. júl. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekem mar a maga szintjen a 6 evesemnek is muszaj volt, hogy elmondjam, mert a pici miatt nyitva a veceajto es latta a betetet, tovabba szivesen kutakodik a vece melletti polcon, megkerdezve, mi ez, mi az.

Egy ideig ment a figyelemeltereles, de nem sokaig, ugy 5-6 evesen mar beszeltem, h a nöknek van ilyen. Ugy mondtam, ez egy tisztulas fele, a gyereknemzessel összefüggest egyelöre nem mondanam.

2015. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát az az igazság, hogy én már mondtam a 3 éves lányomnak, hiszen rákérdezett, miért fáj a pocakom, meg látta a betétet, tampont a fürdőben stb. Nyilván a saját nyelvén mondom neki és nem esti meseként, csak ha rákérdez. De tuti többször visszatérünk majd a témára, de örülök neki, mert így ez a téma is része az életünknek, mindig a korának megfelelően fogok válaszolni és így nem éri meglepetés, természetes folyamatnak veszi majd, remélhetőleg... Amúgy nekem 11 évesen jött meg, kicsit késő lett volna 12 évesen felvilágosítani. :)
2015. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves a lányom, már beszéltem neki róla, persze ilyenkor felesleges részletezni, csak azt akarom ezzel érzékeltetni, hogy nálunk semmilyen témában nem lesz egy nagy leülős beszélgetés, hanem folyamatosan beszélek neki mindenről ami érdekli és felvetődik.
2015. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is már nagyon kicsi koromban beszélt róla az anyukám, hiszen volt, hogy láttam, hogy véres lett a lepedő, és teszi be a mosógépbe, és meg is kérdeztem, hogy ez miért van. Teljesen természetes módon el is magyarázta, és sosem volt ez tabu, vagy olyasmi, ami miatt feszengeni kellene.

Nekem ugyan lányom még nincs (talán a tesó az lesz, de még nem tudjuk), de van egy fiam, és úgy gondolom, hogy előtte sem kell ezt titkolni, hiszen ő is ugyanúgy lát otthon betétet, tampont, látott már olyat, hogy kicsit véres lett a bugyim, és ő ugyanúgy megkérdezte, hogy ez mitől van, meg látott már a tévében tampont reklámot, és érdekelte, hogy mire való. Ovis korában simán tudta, hogy mi az a menstruáció. Nyilván ha lányom is lesz, akkor benne azt is tudatosítani fogom, hogy majd neki is lesz ilyen, és hogy kb. mikortól lehet erre számítani. A fiamat csak odáig érdekelte, amíg szóba nem került, hogy ez csak a lányoknak van :D

2015. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6 évesen mondtam el a lányomnak hogy miért is menstruálunk és hogy ő is fog ha majd nagy lány lesz. Persze, rákérdezett és ezért lett elmondva.
2015. júl. 23. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs lànyom,de anya kb9-10 évesen mondta el,emlékszem tisztàn,higy egy kukkot nem értettem,hogy majd mim fog vérezni és kb 1-1,5 év múlva teljes kétségbeesés volt rajtam amikor elkezdődött az első mesim. Anya bejött és emlékeztetett a beszélgetésünkre kb akkor esett le.Nekem kisfiam van,de a tamponra ràkérdezett màr. 8 éves de neki annyi magyaràzat elég volt hogy a nők hasznàljàk amikor nincs baba a pocakjukban,mert akkor tisztul a poci. Most hogy kistesója lesz màr kétszer ràmszólt,higy ne hasznàljam mert most nem kell. 😁 Ha kivàncsi beszélünk róla ennyi. A nagy beszélgetés felesleges csak a asajàt pèldàmból kiindulva is. Inkàbb legyen folyamatos a felvilágosìtàs és mindig bàtran kérdezhessen. Ez a fontos szerintem.
2015. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom már nagyon nagyon régen tudja. Picike korától kezdve. Ő is bejött a wc-re mikor bent voltam és látta a betétet. Kérdezte miért van az ott stb. Én őszintén válaszoltam neki, hogy megvan a mensesem. Kérdezett róla párat még én őszintén válaszoltam és ennyi. Néha néha még eszébe jutott akkor átismételtük úgymond, vagy néha néha eszébe jutott pár friss kérdés ezzel kapcsoaltban akkor válaszoltam. De nekem teljesen természetes volt, hogy látta, hogy megkérdezte, hogy válaszoltam. Úgy érzem már nem is téma neki úgymond. Az élet természetes része a kis fejében. Most 8 éves és teljesen természetes téma neki, hogy a nőknek havonta van mensesük. Én úgy gondolom, hogy legközelebb akkor jön majd elő neki ha neki is lesz, vagy egyik osztálytársának megjön hamarabb mint neki. De úgy gondolom bátran mer majd hozzám fordulni bármely félelmével ezzel kapcsolatban (is), valamint bármely információ miatt.
2015. okt. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!