Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

6 éves a lányom és komolyan mondom,sehova nem vinném magammal,ha nem lenne muszáj mert értetlen.Pl.:nem jön mellettem,elmegy előttem,foyamatosan magában beszél,futkozik,táncol énekel az utcán,holott megbeszéljük mindig h.utcán hogy kell viselkedni vagy a dr.bácsinál...olyan helyen ami nem arra való h.játszon.Egyszerűen semmibe veszi amit mondok neki.

Most megbüntettem,talán életében először komolyan.Betérdeltettem a sarokba,sírt,mondta h.jó lesz de én nem engedtem,csak akkor mikor már láttam,h.tényleg megértette mi az a büntetés.


2015. aug. 10. 13:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyesmi ,csak az apjukkal csinálta z 5éves, de átláttam a helyzetet, azért viselkedett ugy ahogy ,mert több figyelme vágyott, alig látta az apát akkor sem töltöttek együtt minőségi időt,mikor ezt elmondtam a férjemnek, és elkezdtek játszani ,foglalkozni vele megszűnt a probléma. Rossz anya vagy-e? attól függ mit értünk rossz anyán, nyilván vannak nálad sokkal rosszabb anyák. Mi ha megyünk valahova, beszélgetünk mondókázunk, az orvoshoz viszünk, mesekönyvet , kisautót és semmi gond nincs velük. A zebrán úgy megyünk át,hogy megkérem,hogy nézzen körül,és szóljon ha nem jön semmi és mehetünk,így játékosan tanul is és nagyon élvezi.
2015. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
Te vagy, aki megverte a szaladgálás után?
2015. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
nem,én nagyon ritkán ütöm meg akkor már tényleg nagyon elpattan a húr nálam de akkor is csak a seggére vagy ha olyat csinál,a kezére,nem verem össze a gyerekemet.Szeretem és azért büntetem,mert igenis meg kell tanulnia bizonyos szabályokat és ha máshogy nem megy...sajnos így kell
2015. aug. 10. 14:15
 14/21 anonim ***** válasza:
24%

Ezzel vigasztalod magad? Hogy ha fenekere meg a kezere utsz, az nem verés?


Eszkoztelen vagy, nem artana surgosen beszerezned nehany konyvet a gyereknevelesrol.

2015. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
36%

Ez nagyon nagy hasznodra válik még, olvasd el: [link]


Néhány év, és nem fog majd rajta az ütés, akkor mi lesz?

És ha 16 évesen visszakapod? Milyen viszonyotok lesz?


Ezen most kell dolgoznod, mert néhány év múlva kiírhatod, hogy megütöttem, visszaütött és szó nélkül elment, pedig nem engedtem el. Mit tegyek? És akkor már semmit nem tehetsz.


A tiszteletet most játszod el, én nem ajánlanám.

2015. aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%

" Te vagy, aki megverte a szaladgálás után?

"


Az én vagyok. :(


Kérdező, nem vagy rossz anya. Nemtudom, olvastad-e a kérdésem, nekem is 6 éves a lányom és ő kifutott az autók közé a főútra. Én akkor megvertem, kapott a popójára illetve az arcára is egyet. Ő az utcán nagyon jól viselkedik, otthon is segít, sokkal érettebb a koránál. Nemtudom mi történt vele a múltkor, ilyet még nem csinált és remélem nem is fog többet. Most egy ideig nem viszem sehova (ugyis kezdődik az ovi)

Hűtőnyitogatás nálunk is van, annyi a szerencse hogy itt magátol becsukódik az ajtaja :p

Olyankor szokott lüke lenni (énekel, úgy megy előre mint aki nem lát, pörög stb) amikor fel akarja valaki figyelmét kelteni magára. Nemtudom érthető-e amit mondok.

2015. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
63%
És a gyerek tudja pontosan, hogy miért büntetted meg? Mert szerintem nem. Sőt, tovább megyek, szerintem te sem tudod, és ez a baj.
2015. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem beszél magában, ha veled beszélhet. Meséről, barátairól stb. Útközben mindíg mesélek neki, azzal kötöm le a figyelmét. Ha nm hallgat rám( nálunk ez ritka) akkor megbüntetem. Ha kimenne az autók közé ( ilyen még nem volt) akkor rácsapnék a popójára. Térdepeltetés helyett találj ki mást, a szuperdada módszerek egészen jók. Nem vagy rossz anya, minden ember csinál meggondolatlanságot. Szerintem nem csináltál semmi megalázót, csak egyszerűen belefáradtál hogy folyamatosan beszélsz ő pedig nem hall téged. Ne beszélj, hanem beszélgess vele. Mesésen mondd el hogyan is kell közlekedni, és mi történik azokkal akik nem figyelnek és elüti őket az autó, az anyukájuk pedig szomorkodik utánuk.
2015. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
kedves 17-es válaszoló,képzeld tudja,hogy miért büntettem meg,sőt én is tudom,azért elszállni nem kell az okoskodástól.Csak tudja az ember,hogy mit-miért tesz.
2015. aug. 10. 16:16
 20/21 anonim ***** válasza:
30%

Az nem elég indok, hogy "semmibe vesz téged". Egyébként igen, szerintem rossz anya vagy. Meg egy ostoba liba.


17-es

2015. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!