Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mikortól vinnétek játszótér...

Ti mikortól vinnétek játszótérre a piciket? Ha már járnak, vagy akkor is amikor még nem?

Figyelt kérdés
14 hónapos kisfiam kapaszkodva jár, de önállóan még nem indult el. Én úgy érzem, hogy itt az ideje a játszótérnek, de aggódom amiatt, hogy nem jár még önállóan.

2015. aug. 14. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kislányom 11,5 hónapos, 2 hete indult el, de még nem megy magabiztosan. 1 hete hordom le a játszótérre. Hintáztatni szoktam, meg a homokozóban játszik. Nem tud menni a homokban, csak mászik meg a szélén kapaszkodva közlekedik benne. Nagyon élvezi. En is tartottam eddig levinni, de ugy gondoltam, itt az ideje. Nyugodtan vidd le, mert mar biztosan a kisfiad is élvezni fogja.
2015. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én már akkor is vittem mikor mászni és ülni tudott. Nagyon jól elvolt a gumiszőnyegen, meg a kavicsos részen. Hintázni szintén tudott.
2015. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha tud szépen ülni, akkor már hintázhat, vannak direkt babáknak valóak meg a legkisebbnek való rugós játékokon is rugóztathatod óvatosan. Meg a homokozóban is lapátolhat egy kicsit ülve, vagy megtaníthatod kisgereblyével bánni,ahhoz sem kell tudni járni.

Felénk a játszótér egy része ilyen gumilapokból van, oda is le szokták ültetni a babákat és labdát gurítani nekik.

2015. aug. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 9 hónaposan vittem, akkor már egyedül, stabilan ült. babahintázott és kavicsozott. Nagyon élvezte.
2015. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amikor már ült vittem.Hintázott az ölemben nézelődött.

Én vinném a helyedben nálunk sok ilyen baba van.Kislányom mindig odamegy hozzájuk és viszi a homokozóját.

2015. aug. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8 hósan vittem először hintázni, imádta, aztán beleültettem a homokozóba is pár hét múlva, de nagyon hülyének nézett. Aztán lassan mindent megszokott, kavicsozott előbb, a homokozás most is csak dobálózás még. 16 hónapos, közben persze megtanult járni, úgyhogy rohangál, babacsúzdázik stb.
2015. aug. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
amikor már négykézláb tudott menni-és jó idő volt,vittem.ill elöbb is,a tesó miatt,de addig nem vettem ki a babakocsiból.sok picurt látok a homokban"dolgozni"
2015. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szeptemberi a fiam, mi koratavasztól jártunk vele. Hintázott, figyelte a többieket meg a világot, mászott a homokban, borogatott, öntögetett. Nem kell ahhoz járni, hadd fedezze fel így is.
2015. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Az én fiam kicsit lassabban haladt a mozgásfejlődésben, ezért is jártunk Dévény-tornára, így az én picurom, csak egy-két hónapja ül magabiztosan. Jól van, kipróbáljuk, már csak abban reménykedem, hogy nem akarja enni a homokot, mert itthon a virágföldet nagyon kell figyelni mindig, ha a közelében jár... De talán már felhagyott vele. Amúgy jók, amiket írtok, jó lenne ha felénk is lennének ilyen jó játszóterek, ahonnan én származom, ott is csupa felújított játszótér van, szóval lehet a nagyinál fogunk többször járni játszótérre. Le is merem írni, hogy Bonyhádon élünk, egy játszóteret leszámítva (de gumipadló ott sincs)az összes kriminálisan elmaradott, más városokban rég bontásra ítélt játszóterek vannak itt... lehet én vagyok túl aggódós, vagy túlságosan a jóhoz szokott, de én ezeken a helyeken féltem.. :(
2015. aug. 14. 14:55
 10/12 anonim ***** válasza:
Természetesen ha leteszed meg fogja kóstolni a homokot, a kavicsot, a falevelet, a faágat, sőt akár a hangyát is. De ez ne vegye el a kedved, ez hozzátartozik a természettel való ismerkedéséhez. Ott kell ülni vele és folyamatosan lesni minden mozdulatát!
2015. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!