Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért sír 4,5 éves lányom...

Miért sír 4,5 éves lányom mindenen? Másoknál is van ilyen? Már kikészít bennünket.

Figyelt kérdés

Ez egy ilyen korszak, vagy csak nálunk van? Oviba jár, de minden reggel sírva megyünk, a tavalyi évet is így csináltuk végig. Pedig nem is alszik ott, és mindig élményekkel telve jön haza, csak mesél, h mik történtek, miket játszott. Jelentkezik a foglalkozásokon, érdeklődő nagyon. Csak a reggeli sírás. De ebbe még bele is nyugodnék. De pár hete vettem észre, h minden hülyeségen elsírja magát. Pl. ha nem hall vmit és visszakérdez 2x már sírva kérdez. Vagy kérdez vmiről, amit nem ismer, elkezdem neki magyrázni az ő kis nyelvén és akkor kezdődik, h nem érti, én újra elmondom másképp, megint nem érti, és már sír. Mintha direkt csinálná, mert ilyen már nincs, h nem érti meg, csak nem akarja. Amikor ezt így húzza, hát rohadtul megy fel szép lassan a pumpám.

Este volt a legjobb, amikor mesét olvastam és egy szóra kérdezett, h az mit jelent. Elmagyráztam neki, nem értette, de már láttam, h görbül a szája és csak egyre jobban lovallta bele magát. Apa is szemtanú volt, h ez már tényleg provokáció, de nem tudunk vele mit kzdeni. Vagy a másik, amitől agyvérzés kerülget, h nézi magát a tükörben és egyre jobban sír.

Egyszerűen már nem tudom kezelni ezeket és ott tartok, h mit rontottam el és vigyem el egy pszichológushoz? Én következetes vagyok és szigorú (bb, mint apa), ha vásárolni megyünk, nem veszek meg neki mindent és magyarázom, h mi mennyibe kerül, érezze a különbséget, de mostanában ezzel is bajban vagyunk, mert elkezd sírni a boltban is. Eddig nem kellett soha büntetni, de most mondta neki, h ha ma hazajön, 1 mesét sem nézhet (van egy kedvence). Hát ezen teljesen kikészült.

Segítsetek, h Ti oldjátok meg, ezeket, mert tényleg nagyon aggódom, h így nagyon nem lesz belőle normális gyerek.


2015. szept. 11. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Nekem kettö ilyen lányom van.

Az egyik 5 a másik 3 éves.

Ha az egyik nem ordít akkor a másik, de az enyémek a földön fetrengeni is tudnak.

Èn átlépek rajta, és ott hagyom.

Pl esti olvasásnál bármit teszel még is elkezd sírni akkor becsukod a könyvet és modod, hogy ennyi volt, nem teszik az olvasás akkor befejezted. Ès beteszed az ágyba. Ekkor nem könyörögsz nem kezdesz el újra nekiállni olvasni. Majd másnap újra.


Habár ami érdekes, hogy nálatok azon sírdogál, hogy nem ért meg valamit. Szerintem annyira akarja tudni, de ugya agyilag teljesen normális, hogy valamit még nem értenek meg, de ezt ö nem tudja elfogadni.

Mi van akkor ha valamit csinál és az nem sikerül? akkor is elkezd sírni?

2015. szept. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az jó lehet akkor nálatok is.

Hát ha vmi nem sikerül, akkor eldobja, vagyis inkább bevágja a sarokba. Ilyenkor vagy megpróbálom szépen, h gyere segítek, vagy ha csúcson vagyok már, akkor azt mondom, oké, dobjuk ki a kukába. Majd én kidobom. Na ez már nem tetszik.

Úgy látom, sokszor csak ki akarja provokálni ezeket a "de nem értem" olgokat. Pedig tényleg türelmesen elmagyarázok neki mindent. sokat foglalkozunk vele, ezért is jön haza az oviból, h délután együtt legyünk. De tegnap már nálam is elszakadt a cérna, mert hazajött és onnantól semmi sem volt jó, szétpakolt egy halom játékot, akkor jött a következő, h hozzam ezt, meg azt. Mondom oké, de pakolt el az előzőeket és ígérd meg, h el fogod pakolni a következőt is. Oké anya. Na persze a végén óriási hiszti, meg fáradt, és uncsi a pakolás. Na kész voltam, mert amikor azt mondom, h odaadom a rengeteg játékát más gyereknek, akkor felesel és azt mondja majd ő visszaszerzi. Vagy a boltba azt mondja, majd ő megveszi.

???

2015. szept. 11. 12:50
 3/4 sandrachnologic ***** válasza:
Nalam a fiamnal van hasonlo, szinten 4,5 eves. Csak nem sir hanem tei torokbol üvölt, elmegy duzzogni ordítva, hogy hagyjuk beken... Es az állandó idetlenkedessel idegesít.
2015. szept. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2015. szept. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!