Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandulaműtét 2 évesen?

Orrmandulaműtét 2 évesen?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben múlt 2 éves, bölcsi járunk 2 hónapja állandóan beteg, fullad, többszöri antibiotikum kezelés hatására sem múlik a fülgyulladása... Elmentünk szakorvoshoz, vagy kiveszem a bölcsiből és és húzom még fél évet a műtétet, (mert ahogy közösségbe kerül megint ez lesz tehát oviban is) vagy megműttetem most... Nem tudom mit tegyek... Ráadásul a szívén is van egy 2 mm-es lyuk, így született és így sokkal durvább a fülgyulladás, nehogy a szívére húzódjon... De a műtét is az, mert akkor meg antibiotikum kúrát kell, hogy kapjon a műtét előtt-alatt-után... Egy napos műtétről van szó, másnap jöhet is haza, bent is aludhatnék vele... Tanácsokat szeretnék kérni, aki ezt már végigcsinálta, megérte-e neki?

2015. nov. 13. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

a szive miatt kell az antibio kúra? valós tapasztalatom nincs,mi dec. elején megyünk műtétre,és a lányom is nagyobb..

viszont én a doki véleményére adnék...ő mit mondott?várna v. műtené?egyébként nálunk nem volt jobban közösség nélkül sem a kislányom,nyári szünetben is ugyanúgy megvoltak a tünetek,de ugye minden eset összehasonlíthatatlanul más..

2015. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 4 éves volt. Folyamatosan beteg volt ahogyan a tiéd. Az orvos mondta hogy ki kell venni az orrmanduláját. Nekünk a jobb oldalt nincsen bordánk ferde a gerince és a tüdeje is a jobb oldalt más mint a bal oldalt. Az első altatóorvos aki vizsgálta nem is válalta az altatását. De végülis megműtötték és hál istennek azóta is jól van könnyebben tudom tisztítani az orrát és hamarább lemegy róla a nátha. Nem bánta meg a beavatkozást.
2015. nov. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen a szíve miatt kell az antibiotikum kúra, mert lyuka a szíve és ráhúzódhat gyorsabban a szívére bármi. Csak 2 mm-es a lyuk, állítólag ez még be is nőhet 6 éves koráig. 2 hét múlva megyünk kardiológushoz, akkor ki fogom kérni a véleményét, hogy lehet e így műteni. Csak olyan pici még, 2 évesen nehéz ilyen döntést hozni.
2015. nov. 15. 18:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 éves volt a fiam, amikor kivették az orrmanduláját. Előtte sokat volt beteges. Orrhangon beszél, éjszaka horkolt. Orvosi tanácsra jelentkeztünk a műtétre, és már a műtét napján nyugodtan, nem horkolva aludt, és a többi probléma is megszűnt, nem bántuk meg.

Igen, a kardiológussal tanácskozd meg, és ha szükséges, akkor ne ellenkezz. Minél kisebb, annál hamarabb felgyógyul a műtét után. Az én kisfiam már másnap rohangászni akart.

2015. nov. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!