Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyereketeknek nincs...

Ha a gyereketeknek nincs kedve különórára menni, és ez mar többször fordul elő, mit tesztek?

Figyelt kérdés
Vagyis nem egyszeri kimaradasrol van szó, mert pl fáradt, hanem egymás után többször mondja, hogy megint nincs kedve menni. Állandóan ráfogja hogy fáradt, de ha hazamegyunk ott egyből nem fáradt. Állítása szerint szeret járni, es nem akarja abbahagyni. Ilyenkor hagyjátok hogy ne menjen, vagy erőltetitek? A lányom edzője azt mondta erőltetni kell, mert ez olyan mint az óvodai beszoktatas, meg kell szoknia hogy menni kell. Valahol en is így érzem, de amikor meg erőltetem hogy menni kell, úgy ellenkezik és sír hogy most fáradt, Ilyenkor kegyetlen hajcsarnak érzem magam Ti mit gondoltok?
2015. dec. 9. 22:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
En elmondanam neki, hogy valaszthat: maradhat otthon, de akkor vége a külön órának, többet nem is mehet, vagy megy és nem nyafogás többet. Mondjuk nem értem, hogy egy óvodásnak minek a külön óra. ..
2015. dec. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is előfordul ez, de a lányom most kezdte az elsőt, és szemmel láthatóan sokkal fáradtabb. Eddig szeptember óta kétszer volt ilyen, és épp a héten sikerült rábeszélni, amikor már odaértünk.

Én megengedő vagyok, inkább az szokott bosszantani, hogy a logisztika teljesen felborul emiatt, hogy hányra melyik gyerekemet hová kell vinnem.

2015. dec. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kerdes, mennyi mindenre jar, mert tul sok megterhelö lehet. Sztem merlegelni kell, es meg az sem mindegy, egy-egy fogalkozas mikor van. 6-7 eves korban pl. heti 2 alkalomnal több különora ne legyen sztem, es jo, ha nem direkt iskola/ovi utan van, h legyen eleg ideje "magara", egyedül jatszani.

Sztem meg nem kell eröltetni, bar sztem az ovodai beszoktatast sem (ill. mas megszokni a rendszeresseget meg mindenek felett eröltetni). Pont nemreg olvastam az ovodai beszoktatasrol egy cikket: mas, ha csak nincs kedve es a hatarokat probalja, es mas, ha panik-felelem reakcio miatt, a biztonsagerzes hianya miatt nem akar egyedül ottmaradni. Sajnos sok ovi, mintha a közepkorban tartana ebböl a szempontbol. :(...

Az a jo, ha kedve van hozza, tehat kedvet csinalni törekszem. :) Sportnal pl. ilyenkor mondani az elönyeit: erösebb leszel (önvedelmi sportnal), akar XY is lehet belöled (kosar/focijatekos)...stb.

Nalunk a tancnal van ugy, h rohanni kell iskola utan haza, majd villamgyors ebed es vissza tancra, mindezt a dackorszakos kistesoval, emiatt sztem a következö idöszakot nem fogom fizetni, de ez nem a lanyon mulik, hanem rajtam, csak nekem iszonyu stresszes. Mivel elöre van fizetbe, addig valahogy vegigcsinaljuk - esetleg ha abbahagyjatok, akkor javaslom hasonloan. Egy kijelölt idöig, pl. amig fizetve van, vagy teliszünetig..stb jarunk. Ebböl sztem nem azt vonja le, h mindent felbe lehet hagyni kenyünk kedvünkre, de megis, ha faraszto, jobb mas kevesbe faraszto foglalkozast keresni helyette vagy mas idöpontban, amikor pihentebb.

Ha pedig amugy is tul sok mindenre jar, nyugodtan abbahagyhato sztem, es csak ami neki is tetszik, az maradjon.

2015. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ami lemaradt, az én lányom tényleg nagyon szereti a balettot (egyébként azért jár óvodás kora óta mert az ortopéd doki javasolta, hogy 3 évesen kezdjen valamilyen tartás javító mozgást), mert otthon is szokott táncolni, amikor csak tud, egyébként csak heti egyszer jár. A nagyobb gyerekemnek elsőben nem engedtem semmilyen iskolán kívüli elfoglaltságot, de ő annyira szerette volna folytatni, hogy neki megengedtem.

És a két alkalomból az elsőnél másnapra megbetegedett, szóval már rosszul érezhette magát.

Tehát én bízom benne, hogy ha nem akar, akkor tényleg valami miatt nem bír.

Ha minden héten ez lenne, akkor megpróbálnám megbeszélni vele, hogy jövőre járjon újra, de most tartsunk szünetet.

(Ja és arra is van mód, hogy egy másik napon bepótolja, ha nem tud menni, ilyet is csináltunk már)

2015. dec. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nincs túlerőltetve, hetente 2x jár balettra, és mar sokszor nincs kedve hozza. De tavaly tornára járt és azt is abbahagytuk, mindig volt vmi kifogás, hol nehéz, hol uncsi, hol vmi más. Ez után ő könyörgött hogy menjünk balettra. Most meg azért könyörög hogy ujra tornára járna a balett helyett. Szóval úgy érzem hülyére vesz.

Mar mondtam neki mérgemben, hogy jo abbahagyjuk, de akkor most egy darabig semmi nem lesz. Akkor persze azt mondta inkább jár tovább.

2015. dec. 9. 22:37
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nagyon egyszerű. Rájött, hogy nem tetszik neki a balett, és inkább tornára járna.


Megkérdezhetem, kinek az ötlete volt, hogy különórára járjon?

2015. dec. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez nalunk is igy volt mig meg nem talaltuk azt az elfoglaltsagot, amit valoban elvez. Probaljatok ki balett helyett valami mast.Nem feltetlenul a tornat ha az nem tetszett, hanem valami harmadikat ami erdekelne.Pl tanc vagy uszas?

En egyebkent egy ido utan nem eroltettem a kulonorat amikor lattam, hogy folyamatosan siras van idulaskor, nem csak 1-2 alkalommal.

Vegul a fiam 6 evesen elkezdett teniszezni es lass csodat, megszuntek a kifogasok. Most 9,5 eves, hetente 3-szor jar edzesre, de ez sem eleg neki, heti 1 alkalommal jatszok vele en is pluszban.Ha rajta mulna minden delutan teniszeznenk:)

2015. dec. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Most meg azért könyörög hogy ujra tornára járna a balett helyett. Szóval úgy érzem hülyére vesz."


Nem, még véletlenül sem a te bosszantásod miatt csinálja. Ő még egy kicsi gyerek, óvodás. Jóval nagyobb gyerekeknél is van olyan, hogy hol érdekel valami, hol nem, de tartósan nem köti le, vagy épp valami újra megtetszik. Ahogy egy elfelejtett játék otthon.

Én nem erőltetném. Viszont nem is íratnám be újra valahova, hanem várnék vele, ha X hónap múlva is érdekli, kéri, hogy mehessen, akkor mehetne, de elbeszélgetnék vele előtte.

2015. dec. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk csak addig nincs kedv, amíg el nem indulunk. Amikor már ott vagyunk, akkor lelkesen csinálja, csak az elinduláson kell átlendülnünk. Mi úszásra járunk heti 2 alkalommal (egyszer mennek még az ovival is). Én mondtam neki, hogy azért, mert akkor szinte egész nyáron a Balcsiban lubickolhat, de csak akkor, ha megtanul úszni addig. Ez elég jó motiváció számára.

Ha állandóan nyafog, akkor én is közölném vele, hogy akkor ennyi volt, felejtse el az egészet. Ha mindenáron járatni akarod valamire nincs rá az oviban valami lehetőség?

2015. dec. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

én mindig azt mondtam a lányomnak, hogy nem kötelező különórákra járni. ha nem tetszik neki, kiiratkozhatunk. de azt nem csináljuk, hogy néha megyünk, néha nem.

ebben igaza van az edzőnek, meg kell szokni, hogy az edzés az valami nem elbliccelhető dolog, de azt nem szabad erőltetni, hogy olyan edzésre járjon, amit amúgy nem szeret, vagy olyan időpontban, amikor amúgy már hulla fáradt.

én engedném, hogy újra tornára járjon, de csak ha megbizonyosodtam róla, hogy valóban szeretné, és nem csak azért menne, hogy jóvátegye a balettről való kiiratkozást.

2015. dec. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!