Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól tanítsam 15 hós...

Mikortól tanítsam 15 hós lányomat egyedül enni? Pár próbálkozás már volt természetesen, de még a padló is csupa kaja lett tőle. Az asztalról, gyerekről nem beszélve. Ha én kitolom későbbre, amikor már okosabb, az nem baj ugye?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Már nyugodtan taníthatod.Később még rosszabb lenne.Hagyd egyedül enni,vagy adj az ő kezébe is egy kanalat.Az általában leköti őket,és kevésbbé rendetlenkednek.Ez vele jár az első időknek.Csak azt ne engedd,hogy játsszon az étellel.
2010. márc. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Ha még azt látod, h nagyon nincs rá megérve, várj.

A fiam 17 hós, de még mindig nem eszik, néha kér egy másik kanalat, de csak szórakozik vele, dobálja a kaját, de nem is próbálja bevenni a szájába. Én még várok, mert nincs rá megérve.

Tudni kell, h a fiam még a poharat sem fogja meg, ill. már kezdi. Nálunk ez lassan megy.

Nem ugyanúgy fejlődnek!

Egyik ismerősünknél 3 éves a gyerek, és etetni kell, mert elkapatták (beteg volt picinek)

Minden rendben lesz!

Sokat kell még ennie az életében egyedül, ha most még nem, akkor nem! :D

2010. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kicsim is 15 hós és ő sem nagyon ügyeskedik még ezen a téren. Bár nálunk az 1 éves kontrollon megkérdezte a védőnő, hogy eszik-e a gyerek már kanállal? Hát néztem furán!!! Szóval szép lassan próbálkozunk mi is, de szerintem sem vagyunk még elkésve! Kitartás! :))
2010. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még egy jó darabig az egész környezet kajás lesz, ez ezzel jár. Én nem tologatnám, tanulja csak meg, ha mér kész van rá, és főleg próbálkozik is.
2010. márc. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia, az én kislnyom 15 hós, és nem eszik abszolút egyedül, pohárból iszik, ha tartom neki. amúgy az egészet a nyxakába borítaná...pár napja próbálta, hogy ő is fogja, de azóta megint nem. kanállal evés: egy pár kanállal adott nekem már, meg egypárszor magának, amiből majdnem mind az előkén landlt, de általában elutasítja, amikor kérdezem tőle, hogy eszel egyedül? nem akar...most akkor ha el van késve, ha nem, nem tudok mit csináléni. azt még nem mondhatom neki, hogy egyél mert éhen maradsz, mer tnem értené. szóval így vagy úgy, de várok. ugyanakkor a 14 hós kistesóm meg tök szuperül eszik kanálla, kicsit kszos lesz, de van saját kis azstala, széke, satöbbi. na most az én lányom még megülni se ülne meg ott 3 mp-ig se, nem hogy enni....szóval ez van.
2010. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 16 hónapos és már jó ideje követelte a saját kanalat, villát.

Ebédkor helyetfoglal a saját kis asztalánál saját kis székében, adok neki egy kanalat, nálam is van egy. Ő próbálkozik kanalazni és közben etetem. Nálunk az a gond, hogy ahogy emelei a kanalat, mire a szájához érne, lefele fordítja, így minden kicsorog belőle. azt án néhány próbálkozás után elunja a dolgot és bemérgesedik. Nekem ennyi idő alatt kell villámgyorsan megetetni, különben már nem enne. Ilyen kis türelmetlen:-( Ha segítek neki vezetni a kanalat a szájához, akkor tiltakozik...fogalmam sincs, mit tehetnék?????

Ja és mostanában képes és a kezével turkál még a levesben is, pedig korábban ilyet nem csinált. Visszafele fejlődünk???

A lényeg, hogy nagyon türelmesnek kell lenni, sokat kell próbálkozni hagyni...és valahogy elviselni, hogy étkezés után minden ragad....

2010. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hagyd egyedül enni, egy darabig még maszatolni fog, de hamar belejön. Az én lányom 1 éves kora óta egyedül eszik, volt kb.1 hónap amíg maszatolt, de azóta tisztán önállóan eszik. okosabbnak okosabb lesz később, de nem biztos hogy jót teszel vele, a keresztlányomnál hasonló volt a helyzet, mint nálatok. Az anyukája várt vele, a mai napig sem hajlandó egyedül enni, pedig már 3 éves és tudna egyedül enni, ha akarna.
2010. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!