Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány szobás lakásban, mennyi...

Hány szobás lakásban, mennyi gyermeket neveltek? Megvan mindenkinek a saját szobája, és a szülőknek is van külön háló szoba? Mennyi idősek a gyerekek ha egy szobában vannak?

Figyelt kérdés
Mi 3 szobás lakásban lakunk, kisfiunk 7 éves. Szóba került most már a 2. gyermek. van a gyerekszoba, a mi hálónk, és a nappali. Kisfiamhoz a 2. gyermeket már nem tenném be, maradjon meg a birodalma. Egy darabig velünk lenne a pici a hálószobába. De később akkor vagy mi kiköltözünk a nappaliba, és "elmúlik" a mostani kényelmes lakás, vagy marad a költözés egy nagyobb lakásba.
2016. jan. 1. 11:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

Családi ház, 90 nm kb. 3 szoba + nappali-konyha-ebédlő egyben. Arányaiban a mi hálónk a legkisebb, de mivel it csak este vagyunk, így nem lényeg és a lányunké (2 éves) a legnagyobb, ehhez a két szobához tartozik gardrób helyiség, ami azért is jó, mert egy csomó pénz és helyet spóroltunk meg drága, faltól-falig tartó szekrénysorokkal. A másik kis szobába megy a januárban születő kistesó, amíg át nem alussza az éjszakát addig külön lesz, aztán átköltöztetjük a nagytestvéréhez, a kicsi is lány lesz, reméljük kijönnwk majd egymással. Aztán idővel ha a nagy igényli megint a külön szobát, akkor a kisebb visszaköltözik a másikba.

Így pont kényelmesen elférünk, 3. gyermeket nem tervezünk.

2016. jan. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

Én fontosnak tartom, hogy mindenkinek saját szobája legyen, így nagyobb lakásba költöznék a helyetekben, ha megtehetitek.


Egyébként 2 gyerekük van. 3 hálószoba, 1 dolgozószoba és 1 amerikai konyhás nappali.

2016. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%
Társasházi lakás, 4 gyerek, 4 szoba + nappali. A legidősebb fiaim ikrek (13 évesek), ők közös szobában laknak, egyelőre szeretik is ezt, de még most kezdenek kamaszodni, nem tudom, mi lesz később. Van még egy kisebb fiam és lányom, nekik külön szobájuk van, és az enyém a 4. szoba.
2016. jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%

Ja, igen. Én az öcsémmel egy szobában nőttem fel egy 56nm-es panelben, hát nemigazán vált javára a testvéri kapcsolatnak a hosszú évekig tartó összezártság. Sajnos későn tudtam elköltözni, tesóm meg még mindig otthon lakik. Ìgy nekem szempont volt, hogy ha lesz két gyerekem, akkor tudjunk nekik külön szobát biztosítani, amikor arra igényük lesz. Nem annyival elintézni a dolgot, mint ahogy nekünk elintézték anyámék, hogy ez van ezt kell szeretni.

Szóvel nem kell 19 szoba, meg kacsalábon forgó palota, de egy saját kis szobája legyen minden gyerkőcömnek, ha szeretné.

11-es voltam.

2016. jan. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
3 szoba + nappali, 1 gyerek van. én nem aludnék a nappaliban, hanem nagyobb lakásba koltoznék.
2016. jan. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%

120 nm2-es családi ház, 3 szoba, 1 gyerek.

Nekem nagy, 80-90 nm2 bőven elég lenne.

2016. jan. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%

Most két szobánk van, és egy gyerek. Úgyhogy az egyik a gyerekszoba, a másik a nappali, ahol mi amúgy alszunk este. Februárban születik a tesó, ő egyelőre velünk fog aludni, ha lenne külön szoba, akkor is így lenne eleinte. De ha minden jól megy, akkor nyáron már nagyobb lakásban fogunk lakni, háromszobásban, úgyhogy lesz külön szobájuk a gyerekeknek. Nekünk nem hiszem, hogy lesz valaha is saját hálónk, pedig jó lenne, de igazából annyira nagyon azért nem zavaró, hogy a nappali a mi szobánk.

Egyébként szerintem nem tragédia az sem, ha a testvérek közös szobában vannak (egy bizonyos korig), de mivel nálunk is hasonlóan nagy korkülönbség lesz, mint nálatok, így már nem tenném közös szobába őket. Nálunk a nagyfiú nyolc éves, iskolás, biztos nem tennék be mellé egy babát, hiszen teljesen más az életritmusuk. Viszont mi szeretnénk harmadik gyereket is, ott már pici korkülönbséget tervezünk, és szerintem a két kicsi nyugodtan mehet közös szobába. Ha nagyon muszáj, akkor "csinálunk" plusz egy szobát, ezt elég sokan megoldják így, a konyhából hálószoba/gyerekszoba lesz, a nagyszobát meg átalakítják amerikai konyhássá. Szóval ha nagyon nem megy máshogy, akkor még így is meg lehet oldani, hogy mindháromnak külön szobája legyen. De egyelőre még úgyis csak a második gyerkőcnél tartunk, úgyhogy felesleges ennyire előre szaladni :)

2016. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Családi ház, kicsik a szobák, inkább félszoba mind, de mindenkinek van külön. 2 gyerekszoba, 1 háló, 1 nappali. Nem nagy a ház sem, 90 nm körül van a hasznos tér. Én a helyedben különtenném őket.
2016. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!