Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyre kevesebb türelmem van a...

Egyre kevesebb türelmem van a gyerekhez. Már sajnálom ha bölcsiből hazahozom. Mit lehet tenni ez ellen? (20. hó)

Figyelt kérdés

azt vettem észre magamon, ha vele vagyok, nincs kedvem vele játszani, folyamatos fáradtságérzésem van, örülök, ha ellátom és gyakran sírba visz, hogy szétrombolja, fel is robbantaná a házat, ha rajta múlna és folyamatosan szajkózni kell, hogy pl autózz inkább mert amazt nem szabad, v játsz mást stb néha 100%-ig olyan, mintha direkt csinálná! közvetlenül akkor, hogy rászólok, elveszem a kezét, üvöltök...és nyúl vissza és ott tartja a kezét, közben ordít vissza..ha lement a dráma, visszamegy megint megcsinálni.

komolyan lassan nem i értem miért sír ha viszem bölcsibe, mikor ott százszor boldogabb.

elkeserít, hogy így alakult, miközben én a boldogságát akartam mindig is.


2016. jan. 15. 12:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

szóval az egész napunk jóformán veszekedésből áll.

ez ellen mi a teendő?

2016. jan. 15. 12:11
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha te ordítasz, persze, hogy ő is ordít, te adod a mintát neki.


Mitől vagy ennyire kifáradva? Ott kéne elsődlegesen kezelni a dolgot.

Amiket csinál, az pedig korral jár. Ő még nem tudja kontrollálni magát, se az érzelmeit, ennyi idősen nem is elvárható. Míg egy felnőttől igen.

Gondolom a munkahelyeden képes vagy kontroll alatt tartani az érzelmeidet és nem üvöltesz a főnököddel, ha valami nem tetszik - ha ott megy, akkor a gyerekkel is ugyanígy menni fog.

2016. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

írtam, hogy "rászólok, elveszem a kezét, üvöltök"

szóval ha rászólok, azt nem érti

ha elveszem a kezét, nem érti

és mivel nem arról van szó, hogy a falat festi össze, hanem veszélye dologról, így a köv. verzió már az üvöltés. azt sem érti.

VAGY érti és DIREKT csinálja...

2016. jan. 15. 12:25
 4/14 A kérdező kommentje:
a főnök meg nem borít ki, így nem is kell üvöltenem melohelyen..
2016. jan. 15. 12:25
 5/14 anonim ***** válasza:
Te rendben vagy lelkileg? Én akkor voltam türelmetlen a gyermekemmel, amikor olyan problémáim voltak, amikkel nem igazán akartam szembenézni... idővel depressziós lettem és pánikrohamaim alakultak ki.
2016. jan. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek van türelme a gyerekneveléshez, gyerekekkel való foglalkozáshoz. Típus kérdése is. Van aki inkább túlórázik és másra bízza a gyerekét, mert a munkában jobban érzi magát. Mások pedig sajnálják magunkat, hogy a gyerekkel töltött idő alatt nem a hobbijukat vagy a háztartással kapcsolatos feladatokat végezhetik. Senki sem egyforma. Be kell vallani magadnak, hogy ennek mi az oka. A gyerek határait pedig csellel és praktikákkal lehet befolyásolni (mivel és hol játszhat, mit érhet el stb.). A veszekedés viszont neki is lelki fájdalom, nem csak a felnőttnek. Amikor feszül a helyzet, el kell menni egyet sétálni.
2016. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A feszültséged ráragad a gyerekre és csak rosszabb lesz, ez tipikusan ilyen korszak, ő még nem érti mit miért nem lehet. 2 évesem most kezdi érteni a dolgokat, de csak ha akarja. 20 hónaposan még direkt azt csinálta, amit nem szabad. Szerintem olvass utána mit miért csinál, mi zajlik le benne, engem mindig megnyugtatnak az ilyen cikkek. Újra és újra tudatosítani kell magamban hogy épp hol tart ő, hogy megérthessem. Tudom, hogy nehéz, főleg munka mellett, de neki is biztos nehéz bölcsibe járni és ő még nem is érti miért.
2016. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm, sokat jelentenek a válaszok!

ma szándékosan erőnek erejével ügyelni fogok magamra és majd olvasok is a 2 éves korról, meg próbálok hamarabb aludni menni.

jelenleg sajnálom a gyermekemet, saját magamtól féltem őt. borzasztó érzés.

és épp új munkahelyre várom a visszajelzést lehet ez is betesz, nagyon szeretném, a bizonytalanság felőröl.(sokkal jobban fizet mint a mostani)

2016. jan. 15. 13:39
 9/14 anonim ***** válasza:
Az már jelzi, hogy mennyire szereted a gyerekedet, hogy ezt figyeled és észreveszed magadon. Legyél kicsit elnézőbb magaddal, sok oka lehet, hogy az ember lelki állapota ingadozik.
2016. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Segíteni sajnos nem tudok, de talán segít a tudat, hogy nem vagy egyedül ezzel a problémával.

Én is így érzek és szerintem még sok más anyuka, csak néhányan nem merik bevallani még itt, anonim oldalon sem.

Sose voltam "ősanya" típus, nagyon szeretem a lányom, de örülök amikor óvodában van, mert tudom, ott legalább sokat játszik, foglalkoznak vele, senki nem ordibál rá, míg ha én vagyok vele, nincs türelmem a nyavalygásaihoz, hisztijeihez, rengetegszer üvöltök vele és szinte felüdülés, ha dolgoznom kell menni :(

2016. jan. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!