Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen tudnak a gyereke...

Mennyi idősen tudnak a gyerekek bemutatkozni?

Figyelt kérdés

Kissé korai a kérdés, mert 20 hónapos és még csak szavakat mond.

A nevére hallgat, azzal szerintem tisztában van, hogy őt úgy hívják.

Engem valamiért a keresztnevemen szólít (rövid, könnyen kiejthető hangokból álló név, de néha a férjemet is az én nevemen szólítja, nála ennek egyfajta "szülő" jelentése lehet).


Ha próbáljuk kérdezni, hogy mi a neve, mondd, hogy te XY vagy, akkor nagy vigyorral rávágja az én nevemet.

Tény, hogy Z-vel kezdődő neve van, ami az egyik legnehezebben kiejthető hang.

Viszont van a környezetében egy kutya Joey (ejtsd Dzsoi) névvel, őt Oí-nak hívja, tehát a nehezen kiejthető hangot egyszerűen lehagyja az elejéről.


A név fogalma mikor tudatosul benne annyira, hogy a "hogy hívnak?" kérdésre megfelelően tudjon majd válaszolni?

Nem elvárás, csak kíváncsiság a részemről.


2016. jan. 21. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden gyereknél máskor van ez is.

Az én lányom 18 hónapos, szintén csak pár szót mond, de a hogy hívnak kérdésre ő mondja a keresztnevét.

2016. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nézd ha arra hegyezed ki akkor akar mar 1,5 evesen is....pl most varjuk a kistesot es a 1,5 evesemnek betantottam hogy ha rakerdezek hogy "szeretnel mondani valamit a nagyinak?" akkor o azt feleli ra: "mama, anya pocakjaban kisbaba van" (eleg szepen beszel mar amugy is) szoval ezt igy etudja mondani mert betanultuk. de ha megkerdezem hogy hivnak.arra mondja a nevet es ha megkerdem hany eves vagy mondja hogy masfel...gondolom par nap alatt be lehetne tanitani hogy "mutatkozz be" keresre ledaralja amit le kell...onnantol hogy egy babanak meg jon a batorsaga a beszedhez es kepes mwgtanulni 2-3 sort fejbol (es hosszutavon) onnantol ez megtanithato....gyerekfuggo hogy ez kinel.mikor jon el...nalunj 17 hosan mar kepes volt ra, akkor kezdett el nondokakat visszanondani 8 sorig.
2016. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nagyon változó. nekem nehezen kiejthető nevem van, ráadásul r-rel kezdődik... a gyerekem 10 hónapos korától szólított a nevemen, anya olyan 2,5 éves korában lettem, az apját 1 éves korától nevezte meg, nem kevert minket, csak minket hívott így, tehát jól. 3 évesen már a teljes nevét mondta ha kérdezték hogy hívják, 2 évesen a becenevét mondta. szerintem olyan 2 éves korra már megjelenik ez
2016. jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
amugy inkabb az a kerdes szerintem hogy amellett hoy otthon neked be tud mutatkozni mikor lesz annyira bator hogy tarsasagba bemutatkozik...mert en meg nem lattam olyna masfel, de 2-3 evest sem nagyon, aki buszken es mamorosan odaall idegen ele es bemutatkozik :)))biztosan van ilyen is de a kornyeztemben foleg lanykak vannak es igen igen szegyenlosek (a masfel evesem is kuka idegen elott)
2016. jan. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Két és fél évesen kezdett beszélni, pontosan nem tudom, hogy mikortól tudja, de 3 évesen már biztos tudta a saját nevét és a közvetlen rokonok nevét+ azt is, hogy ki milyen státuszban van (pl. Krisztit úgy hívják, hogy Kovács Krisztina és ő az én nagynénim)

(a 3 évben pedig azért vagyok biztos, mert a szülinapi buli "levizsgáztattuk")

2016. jan. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez annyira gyerek függő. Lányom 21 hónaposan már mondatokban beszélt.Ő már 8 hónaposan is mondott szavakat,bár nem helyesen még. Aja,aga ezek voltak anya és apa.10 hónaposan jött a höcsö,ez volt a hörcsög.Aztán szépen sorban.És nyilván nagyon sokáig csak én értettem teljesen mit mond.

Ő másfél évesen már biztosan tudta a nevét.De lányom nagyon fogékony is ezekre a dolgokra,állandóan beszél.

Ő se mondta helyesen a nevét.A vezetéknevét most 3 évesen sem tudja még tökéletesen kimondani,az L betűt J-nek mondja benne,de a kresztnevében viszont tökéletesen mondja a két L betűt, Lilien.

Nagyon sok gyerek nem beszél 2-3 éves kora előtt.

És nagyban függ attól is ki mire tanítja.Hallottam én már róla,hogy valaki 2,5 évese elszámol 100-ig odafelé és visszafelé is...Én pl ilyenre nem tanítom,úgysem fogja fel az értelmét,csak megjegyzi a sorrendet.

Majd alakul a te gyereked beszéde is.

Nekem a kicsi mindig mutatott mindenre,mondtam mi az,ismételte.Ő így tanult meg mindent.Na meg a tv.Aztán mond már olyanokat,hogy össze pisilem magam rajta. Tegnap pl,anya a póninak büdös a szája.Mondom miért? Mert nem mos fogat. ÉS nagyon sok szót hogy honnan tudott már 2 évesen,jó kérdés.

Bölcsibe később ment jóval,kb 28 hónapos kora után,de sok gyerekre a közösségbe ragad majd a beszéd.

2016. jan. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
A keresztnevet kb 18 hosan tudta megmondani.(harom szotagu, nehezebben kiejtheto nev). 2 eves szepen bemutatkozik, meg tudja mondani az en es az apja nevet, valamint a lakcimet.
2016. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Kislányom 14 hónaposan kezdett beszélni, pár hét múlva már kisebb mondatokban beszélt. Kb. 18 hónaposan megmondta a nevét,és hogy hol lakik.
2016. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!