Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik 7:30-16:00-ig...

Anyukák, akik 7:30-16:00-ig dolgoznak és gyereke (ke) t segítség nélkül neveltek, hogy fér bele minden egy napba?

Figyelt kérdés

Ti mennyi foglalkoztok a gyerekkel? Úgy értem, mennyi az olyan idő, amikor érdemben a gyerekkel játszotok pl. társas, kártyázás, bohóckodás stb? Mennyi időt fordítasz a takarításra, mikor vásárolsz be és ha már iskolás a gyereked mikor tanulsz vele?

Én állandó lemaradásban vagyok, ezért kérdem, hátha valaki hasznos ötlettel lát el.

Nálunk egyedül hozom-viszem a gyerekeket, a férjem sajnos másik városban dolgozik, ezért kora hajnalban indul és késő délután ér haza. Minimálisat segít, de a legtöbb napon szinte semmit. Én 5:40-kor kelek és onnantól kezdve idáig rohanás. Ma voltunk lent egy órát sétálni, aztán 17:20-ra értünk haza. Egy óra alatt megcsináltam a hajtogatást a mosást és a felmosást, addig a gyerekek játszottak egymással. Fél hétkor nekiálltam megcsinálni a vacsit (szendvicset), meg tésztát főztem, hogy holnapra legyen ebédünk. Ugye ennél rövidebb időt, semmilyen kaja nem vesz igénybe. Mire megvacsiztunk és elmosogattam elpakoltam, fél nyolc lett.Azután fürdés-fürdetés. Negyed kilenckor álltam neki velük közösen játszani, esténként vagy olvasok, vagy játszunk valamit amit választanak. Mire mindkét gyerkőc sorra került, máris kilenc óra lett. Aztán még egy negyed óra nyűglődés, hogy nem akarnak aludni, pisilni kell , szomjasak stb.. szumma szummárum 21:20-kor sikerült kijönnöm a gyerekszobából.

Szinte minden napunk ilyen. Ha azt akarom, hogy mindennel meglegyek így kicsúszunk az időből. Ha viszont nem csinálok meg mindent, a következő nap dupla meló vár. Nem főzők minden nap, viszont van, hogy külön foglalkozásra kell vinni valamelyik gyerkőcőt és én is nyelviskolába is járok. Egyszerűen nem tudom, hogyan tudnék mindent úgy megoldani, hogy leges-leg később kilenckor aludjanak.

Ti hogy csináljátok??

Arról ne is beszéljünk, hogy magamra mennyi idő jut...


2016. jan. 26. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

nem így, az biztos :) én nem csinálom ki magam és rengeteg segítségem van!

8:30-17.ig dolgozom, férjem viszi általában a gyereket, én hozom el őt utolsóként. f6ra érünk haza.

főzni gyorsan főzök csak :D vasárnap megfőzök hétfőre-keddre, szerdán szintén 2 napra, valami tésztásat összedobok. pénteken már nekiállok rendes húsos kajának, de akkor későn is fekszünk :)

gyerek egyből megy fürödni, 6ra pizsiben játszik a szobájában, majd ha éhes akkor vacsizunk, közben a férjem is megjön és ő rakja rendbe a konyhát :)

7-8-ig van az amit a gyerek akar, közös játék, mese, bármi. mostanában sokszor zenét hallgatunk és táncolunk, énekelünk, bulizunk, de szeretünk társasozni is.

8kor fogmosás, és mesélek neki, f9kor kijövök, olyan fél óra alatt elalszik, van, hogy több, de nem ülök bent, soha nem tettem, akkor elaludnék vele :D

f9-től 10ig szoktam tenni venni, gépezni, filmezni, most kicsit megcsúsztam, majd holnap jó fáradt leszek ;)


szerintem ne akarj mindennek megfelelni. muszáj leadni valamiből :) és hétvégén kitakarítok, megfőzök, 3-4 félét is, a gyerekért vagyok, de ennyi, hétköznap csak akkor csinálom ha muszáj, eszembe sincs hétfőn takarítani :)

2016. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd ki a hétköznapi sétákat, legyen az hétvégi program. Ha óvodába-iskolába járnak, ott úgy is lefáradnak kellőképp. Az 1 óra séta helyett dobd össze a vacsit és ülj le kicsit hozzájuk beszélgetni-játszani. Így már kb fél órát spóroltál, tehát fél órával már előbb mehetnek aludni.

Aztán pl hétköznap ne takaríts, takaríts ki péntek este, vagy szombat délelőtt vagy bármikor hétvégén, hétköznap meg maradjon csak a konyhai romok takarítása és néha 1-1 porszívózás. Én heti egyszer mosok fel hétvégén.

Én még nem járok dolgozni de tudom milyen amikor két gyerek után pakol, takarít, mos, főz az ember, nehéz jól beosztani az időt pedig nekem még segít is a férjem.

Esetleg kelj fél órával korábban néha (nem tudom hogy bírod-e a mégkorábbi kelést), rakd be gyors a mosást, indulás előtt teregess ki.

Nem tudom hogy érdemben tudtam-e segíteni, remélem igen.

Minden jót.

2016. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Köszi, én is tudom, hogy valamiről le kell mondjak, de hogyan?? :-) Hiszen mint azt írtam, segítség nincsen, egyedül kell megoldjak mindent. Én is tudom, hogy kikészítem magam, de egyenlőre nem jöttem rá, hogyan lehet ezt másként.


Második válaszoló neked is köszi:

Az a helyzet, hogy panelben lakunk. Ha azt az egyetlen óra sétát /jó idő esetén játszót kihagyom a gyerekeknek, akkor mi jut nekik?? Mármint öröm a gyerekkorukban? Így is előfordul hogy egyből hazajövünk.

Sajnos az enyémek soha nem fáradnak le.:-( Borzasztó későn fekvők, azért is "szórakoztatom" őket sétával, sporttal, nyáron pl. renegeteget bicózunk, de soha nem fáradnak el.


A főzést takarítást én is a minimumra szorítom, viszont én úgy szoktam, hogy hétköznap megcsinálok mindent, és a hétvége jórészt a pihenésről, szórakozásról, családi összejövetekről szól. Talán ez a nagy külömbség az első válaszoló és köztem, hogy ő hétvégén készülődik előre, én viszont napi szinten megcsinálok minden minimális, de szükséges dolgot, hétvége viszont pihenés.


Akárhonnan nézem, nem tudom mit kéne tennem. Korábban kelni nem tudok. Így is alig bírom, de muszáj, mert ha nem érek be a munkahelyemre fél nyolcra, akkor nem jöhetek el négykor. Az ovi pedig nálunk fél ötig van nyitva.


Egy-egy külön programra járnak, azt megin nem szeretném lemondani.

Angolra a cég iratott be, azt azért nem tudom lemondani.


Takarítani, enni meg aludni muszáj. :-) De egyébként a főzésen fogok tudni időt spórolni. Igaz így sem főzök sokat, de végülis a gyerekek kapnak főt ételt az oviban, mi meg a férjemmel meg majd eszünk hideget vagy rendelek néha meleget. Más idő spóroló idő nem jut eszembe.

2016. jan. 27. 21:04
 4/13 anonim ***** válasza:

Én még csak infóért jöttem, 2 hét múlva megyek vissza dolgozni, és kezdődik nálunk is a sakkozás az idővel :)


Nekem tetszik, amit az elsö irt, hogy korán fürdik a gyerek,így nem az estéből veszi el az időt...

Amig vacsit csinálsz, nem tudnak megfürdeni? Azzal is nyernél idöt.

Elöre pár napra megfőzni is szerintem okos dolog! Oké, hogy a hétvégéböl elmegy rá pár óra, de hét közben nyersz vele 2 napot, amikor nem kell főznöd.


Én úgy tervezem, hogy a mosást lerendezem hétközben esténként, pétek du. takarítás, szombat de. főzés, és délutántól pihi, programok vasárnapig.

Aztán majd meglátjuk hogy alakul.

2016. szept. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hanyagold a
2016. szept. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Véletlen elküldődött az előbb.

Hanyagold a takarítást!

Ha valami kiömlik, töröld fel rögtön, de egyébként nem nagyon van értelme hetente többször takarítani. Nem is vagytok otthon, mitől lesz kosz? Lehet, hogy a polcok porosak lesznek, de miért kellene mindennek folyton csillogni?

2016. szept. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én a helyedben hétköznap nem főznék. A gyerkőcök esznek főtt kaját az oviban, te is intézhetsz magadnak a munkahelyed környékén. A séta után otthon gyors kaja (virsli, bundéskenyér,piritós, szendvics-gyors, az elkészítésbe a gyerekek is tudnak segíteni.)


Játék lehet a vacsi után, fürdés előtt. 8kor fürdés, ott is lehet mg játszani. Közben tudsz pakolászni. 9kor alvás, mese.

Magadra valóban kevés idő jut, de gondolom pontosan tudtad, amikor vállaltad a két gyereket, miközben a papa messze van.

Néha beiktathatsz 1-1 szabadnapot szabi,aznap meg törődhetsz ,magaddal.

2016. szept. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A helyzet nálunk ugyanez. 5.45-kor kelek, rendbe szedem magam és 6.15-kor keltem a gyerekeket. 6.45-kor indulok a kicsivel oviba, a nagyot a férjem viszi, mert ő mehet később. De nagyon sokszor van külföldön, vidéken konferencián, így sokszor a nagy is rám marad. 7-kor mindkettő kitéve a "munkahelyén", aztán rohanok én is, hogy 3/4 8-ra beérjek. Akkor van egy kis szusszanás. Délután 1/4 5-kor lövik a startpisztolyt, futok a nagyért az iskolába, hogy 5-re odaérjek (így is sokszor már csak a takarító van meg a portás, amit nem is értek), aztán a piciért az oviba. Bevásárlást többnyire munkaidőben intézem, délben amikor leugrom ebédért gyorsan megveszem a vacsira valót. Így is bőven fél 6 mire hazaérünk. Akkor a csajok játszanak, én lecsekkolom a házit, szerencsére mindig megcsinálja napköziben aztán gyors vacsi. A férjem 6 után ér csak haza, így hazamenetelben nem tud segíteni. 7-kor fürdés, fél 8-kor irány az ágy, ahol mesélek 3-at, mindegyikük választ egyet én meg a harmadikat. 8-kor villany le, én ki, a nagylány kb. 5 perc és alszik (hulla még az iskolától, most kezdte), a kicsi meg eldumálgat magában fél 9 - 9-ig. És akkor még nem beszéltem a heti 2 úszásról, ahova a nagyot viszem, akkor 3/4 8 előtt nem esünk haza.

Én hétközben nem takarítok, az nálam szombat délelőtti program. Mivel a péntekem rövid nap, szerencsére akkor csak 2-ig vagyok, így a nagybevásárlást akkor intézem és többnyire megfőzzük közösen a hétvégi menüt is. Ha nem jön össze a pénteki főzés, akkor olyan menüt csinálunk, amit a férjem is össze tud dobni, szerencsére szeret főzni. Így szombat-vasárnap csak többnyire melegítem a kaját, délelőtt pedig összedobjuk a lakást. Néha már a lányok is segítenek, ha épp olyanjuk van, portörlés, zoknipározás, stb. Mosni szerdánként meg hétvégén szoktam, akkor egyszerre több adagot is, vasalás vasárnap estefelé. Így kb. 1 napom marad, amikor tudok pihenni, vagy a családdal valami közös programot csinálni.

Hétközben nem nagyon van időnk a játékra, azokon a napokon van rá kis időm, amikor nincs úszás. Ilyenkor kártyázunk, társasozunk.

Tanácsot adni sajnos nem tudok, ugyanabban a katyvaszban vagyok én is, mint te, csak kitartást tudok kívánni, egyszer csak jobb lesz a helyzet.

2016. szept. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

csak röviden próbálok válaszolni.

nálam állandóan szalad a ház, soha nincs olyan, hogy minden kész lenne, vagy sterilen ki van takarítva, de kimosva semmi, vagy fordítva, vagy meg van főzve, de úszik a lakás.


a gyerekkel csak játszok, vagy birkózok, játszóterezek ha hazahozzuk oviból, így vettem fel foglalkoztatót, aki fejlesztve, mondókázva, tornázva játszik vele. sajnos még betanul, mert bepróbálkozik nála a gyerek és ellágyul, így jelenleg addig sem tudok mást csinálni, de ez lesz a terv hosszabb távon. amíg más foglalkozik a gyerekkel, addig én tudok háztartást vezetni, vagy postára rohangálni, vagy akármi és uganúgy megmarad a játék, birkózás velem.

2016. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én egyedül nevelem. Lányom kisiskolás. Én reggel 5:30-kor, ő 6:20-kor kel. 6:40-kor indulunk a suliba. 7-re odaérünk, én 3/4 8-ra jövök dolgozni. 3/4 5-ig dolgozom. Negyed 6 után érek oda érte a suliba. Aztán hazamegyünk, még beugrunk a játszóra 10-20 percre. 6 után érünk haza. Főzni nem szoktam minden nap. Heti egy délután megyünk bevásárolni.Ha nem megyünk sehova, akkor pakolok kicsit, mosogatok, csinálok vacsit.Addig ő zenét hallgat, táncol, rajzol... 7-től átnézzük a leckét ha van,aztán jöhet egy dögönyözés, játszunk valamit, zuhany és lefekszünk kb 3/4 9-kor.Még nézünk egy részt a kedvenc rajzfilm sorozatunkból, beszélgetünk.Aztán alszunk.26 nm-en élünk ketten, úgyhogy nincs különvonulás.Szem előtt vagyunk.
2016. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!