Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a 2,5 éves...

Hogyan vegyem rá a 2,5 éves kisfiamat, hogy egyen? Egyedül nem eszik, még szinte a katonákat sem fogja meg.

Figyelt kérdés
Ha nem etetem, akkor inkább nem is eszik. (kivéve a joghurtot, ezt egyedül is bekanalazza, és a gyümölcsöket is szereti, meg a kiflit és sütit). Most fogok neki venni kis asztalt és kis széket (még etetőszékünk van). Arra gondoltam, hogy kirakom neki az ételt, ha nem eszik éhen marad, és egyszer majd megéhezik. Ez jó ötlet? Vagy mit csináljak, mert már kikészülök ezzel a nemevéssel. Még ha én etetem is nagy kínlódás, most pl majdnem egy órahosszáig tartott a reggeli, pedig vacsira is alig evett.
2010. márc. 29. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:

kezetfoghatunk, az én fiam dettó ilyen. Én most adom közösségbe, állítólag ott majd ragad rá vmi a többiektől. Én már mindent megpróbáltam, ha nem etetem képes egész nap semmit se enni, közben persze estére már sír hiszen éhes, én ezt nem birom lelkileg:) szóval inkább megetetem.

Amúgy egy időben bevált hogy reggel megkapta a tejét majd utána órákat kint voltunk, emiatt jól megéhezett és volt hogy a virslit meg a kenyeret egyedül megette mikor bejöttünk, nem keritettem nagy feneket az ügynek, csak beültettem az etetőszékébe elétettem a dolgot én meg mosogattam, mire hátranéztem, már tolatta be a virslit.

Szóval ebből is látszik hogy képes rá, de vmiért nem akarja...:/

Nekem is csak a joghurtot eszi de azt nagyon szereti:)

2010. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kedves sortstársaim!Mintha én írtam volna a kérdést és az első választ is:))Úgy látszik meggyűlik a bajunk a 2,5éves fiúkkal.Nálunk ősszel megy majd oviba,reménykedem,hogy ott majd megtanul végre jó étvággyal enni.Vannak olyan napok,amikor már teljesen kikészít és akkor hagyom.Ha nem éhes,ne egyen.A férjem is mindig mondja,hogy ne kínlódjak már annyit vele,nem fog éhenhalni.Viszont a tejet azt szereti,legalább alvásnál tudom,hogy nem üres a hasa.Bocsi,hogy én sem tudtam segíteni,várjuk együtt a válaszokat:))38+5hkm:))
2010. márc. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, legalább látom, hogy nem egyedül vagyunk így. Nálunk is van, hogy mosogatok és ő addig megeszi, ami előtte van, de ez olyan ritka, hogy csodaszámba megy. Sőt kintvagyunk délelőtt is kb.2 órát, nagyokat sétálunk, mocizunk, és még délután is az udvaron vagyunk 1-2 órát, de ez sem segít, hogy jobb étvágya legyen. Ő is ősszel megy oviba, és nagyon bízom, hogy ott a többiektől majd megtanulja, hogy az evés jó dolog is tud lenni. Csak az óvónőktól tartok, hogy majd ezzel jönnek, "hogy ez az anyuka még etetni sem tanította meg a gyerekét".
2010. márc. 29. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!