Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valaki aki önszántából...

Van valaki aki önszántából döntött úgy hogy nem dolgozik, vagy megszünt a munka és nem keresett egy kicsit kiszállt a mókus kerekbol, vagy tovább otthon maradt gyerekvállalás után tehát 3 éves kor utan?

Figyelt kérdés
Ki, mit csinált, mivel töltötte a napjait, mennyiben változott az élete?
2016. febr. 17. 09:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem feltetek attól hogy az otthoni lét unalmassá, egyhangúva válik, kiestek a mindennapi pörgés bol?
2016. febr. 17. 09:56
 2/8 anonim ***** válasza:

Kényszerűségből a második gyermek szülése után. 4 éves lett, mire találtam munkát. A napjaimat úgy töltöttem, mint előtte, mert a gyerek is 4 évesen kezdte az ovit.


Mit csináltam? Mentünk a dédihez, takarítottunk, mostunk nála, beszélgettünk.

2016. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én szerencsés helyzetben vagyok, mert édesapám cégénél dolgozom, dolgoztam. Amikor a fiam két éves lett, visszaálltam, de csak heti kb. 3 napra. Viszont sajna nem úgy tudtuk úgy kihozni,hogy az a 3 nap mindig fix legyen, így ő bölcsis lett, én pedig,ha nem dolgoztam, akkor elintéztem az itthoni ügyeket (posta,bank), volt időm sportolni, heti egyszer inni mondjuk egy kávét a barátnőmmel. Szóval ez a kötetlenség elég jó. Utána pedig, bevállaltuk a kistesót, aki most 4 hónapos. Mellettem is dolgozom heti x órát, és szeretem csinálni. Kimozdít a 4 fal közül. Ha nagyon akarnám megtehettem volna,hogy nem megyek vissza dolgozni, de a cégnek is könnyebb volt így, ill. nekem is kellett,hogy legalább heti 2-3 napon más is csináljak, mint a pelusozás, meg mondókázás stb. :)
2016. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi külföldön élünk, a gyerekkek születése elött irodában dolgoztam 8 órát.

Itt az ovik csak 14:30ig vannak, ahol tovább ott is csak kevés gyerek marad délutánig.

2 gyerekünk van, és a második után nem akartam vissza menni irodába. ìgy a hobbimat kezdtem el csinálni otthon, ebböl van zsebpénzem, és egyre jobban megy.

Sokszo az a rossz, hogy nincsen idöm takarítani, mert délután a gyerekeket táncra, magyarra, éneleklni stb... kell vinni.

2016. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Leginkább olyan tapasztalat erdekel/ne ami arról szól, hogy gyerek után elkezdett valaki dolgozni, de befejezte, mert kifulladt, nem tudta összeegyeztetni a munkát a családdal,stb..
2016. febr. 17. 11:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de azért megkérdezhetem, hogy hány gyerek?

Én úgy értelmezem, "csak" egy. Egy kicsi ez a kérdés arról szól, hogy valaki nem akar dolgozni. Ha eltartják működhet. De kövezzetek bár meg, ez inkább lustaság és kevéssé szól a gyerekről.

2016. febr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Dolgozom és ezidáig is dolgoztam. És korán vissza is mentem. Most nem akarok és igen el tudnának tartani, és én is magam ha ez a kérdés.
2016. febr. 17. 12:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem azért nem akarok mert lusta vagyok hanem azért mert elegem lett.az én esetemben mindegy hány gyerek van, folyamatos zsonglőrkodes van, amitol besokalltam, és még sorolható.
2016. febr. 17. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!