Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit, és mennyit eszik 2 év...

Mit, és mennyit eszik 2 év körüli gyereketek?

Figyelt kérdés
Minden érdekel.Reggelire, ebédre, stb... milyen nasit adtok nekik.
2010. márc. 31. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. 27 hós, fiú. Reggeli ébredéskor kb 2 dl kakaó. reggeli mondjuk 2 db virsli (kenyér nélkül), vagy 1 szelet vajas párizsis kenyér (a kenyér héja nélkül), vagy másjkrémes kenyér. Tízórai 1 banán, vagy 1 joghurt. Ebéd kis leves, második. Uzsonna megint gyümölcs vagy krémtúró. Vacsora pedig mint a reggeli. Nasi túró rudi, vagy most jött be a Kinder tojás... Nasit igyekszem gyümölcsöt adni, szoktam tányérba pucolni mindenféle gyümölcsöt és az a nasi, rájár játék közben. És sok folyadék, víz, tea vagy vízzel higított gíümölcslé. Engem is érdekelne a ti étkezési szokásotok!! Nincs ismerősöm, ez nekünk csak úgy beállt, de jó lenne tudni, msánál hogy van :-)
2010. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Nekem már nincs ilyen kicsi gyerekem, (az enyémek már nagy "culák"16 ill. 14 évesek)nem ezért kérdeztem.A barátnőmnek van ekkora lánya, és ő eléggé rossz evő.Sokmindent tanácsoltam már neki én is, meg kipróbált már sokmindent, de eddig mág nem találtunk rá a megoldásra.
2010. márc. 31. 10:24
 3/6 anonim ***** válasza:
20honapos ma a fiam:) Reggel tejet iszik kb 7kor.9kor reggeli:párizsi,virsli,májas,vajas kenyér,tojás... 10orai pl egy banán majd alszik 12tol 2oráig állatlában utánna ebédel 3fele.5fele uzsi,jogurt vagy gyümi,ilyenkor a délután folyamán szokott kapni ropit vagy csokit is.Vacsi fél8,8fele és alvás elött fél10fele 2deci tej.Ennyi:)
2010. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam most volt 2-éves és alig eszik valamit.Tejet már vagy féléve nem iszik,kakaót se semmit.A tejes dolgokat nem nagyon szereti esetleg néha egy joghurt,krémtúró.Ma pl.1 banán evett meg,meg most ebédre egy kis levest.Ennyi.Másodikat akkor szoktam adni neki ha felébredt,vagy eszik vagy nem.Reggeli ált.virsli,vajas-lekváros kenyér,tojás,bundás kenyér,májkrém.Van mikor egyik sem kell neki akkor marad a gyümi.Igazából én szoktam etetni mert ha azt várnám akkor nem venné el a tányéról a katonákat se.Mi voltunk orvosnál és mondtam mi a baj,az orvos adott étvágyjavítót és attól egy darabig volt étvágya.De lehet a patikában kapni recept nélkül étvágygerjesztőt mi most a vitacolan szirupot használjuk.
2010. márc. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2,5 eves kisfiam napi elelemadagja: reggeli a keles utan max feloraval 9körül: 2 kifli egy joghurt vagy kefir es 3dl tej vagy 2 szelet lekvaros, mezes, vajas petrezselymes kenyer(altalam sütött) es 3 dl tej vagy 3 szelet bundaskenyer 4 dl teaval (de eszik reggelire müzlit, majast tojast barmilyen formaban, vagy virslit, felvagottat es sajtot?, tizorai altalaban gyümölcs, vagy turmix (3 deci tej egy kis fahej es valami gyümi pl banan alma körte malna eper vagy ezek vegyesen), vagy ha reggelire nem pekaru volt akkor zöldsegek vagy salinak(olivaolajjal meglocsolva kis lestyannal petrezselyemmel megbolonditva) vagy csak szeletelve es melle egy kifli, vagy neha kap egy jo reggelt kekszet, ebed altalaban nekünk egy fogas, ritkan ker levest es masodikat is egyszerre. Ami vagy valami rakott zöldseges tema, vagy teszta vagy paroltzöldseg vagy valamilyen maj, husi (kb 4nap van hus egy heten)sokszor eszik halat,az uzsi sokszor elmarad ha sokat ebedel, föleg ha az ebed a delutani alvas utan van csak, de nassanak mindig van egy kis gyümi keznel, ha megehezne, de ilyenkor inkabb csak tejet vagy egy joghurtot adok neki hogy vacsizni rendesen tudjon, a vacsi pedig altalaban fött etel az ebed elmaradt resze, vagy a leves vagy a masodik attol függöen melyiket ette ebedre.
2010. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az igen jó étvágya van a kisfiadnak.:)

Jó neked,sokan szenvedünk a nem evéssel.

2010. ápr. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!