Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova érdemes vinni megkésett...

Hova érdemes vinni megkésett beszédfejlődéssel egy 2 éves gyermeket Budapesten? Jó logopédust ismer valaki? Beszédfejlesztő intézet még üzemel és merre? - elérhetőséget nem találtam a google-n keresztül

Figyelt kérdés

Kisebbik fiam márciusban töltötte be 2. életévét (kora baba volt 35. hétre született de 9/10 Apgarral és 2900g-mal spontán beindult komplikáció mentes szülés során és ezidáig semmi problémánk nem volt). Az elmúlt fél évben nem sokat bővült a szókincse, nagyon kevés és csak alap szavakat használ (anya/anyu, apa, papa, pápá, vau-vau, almaI, nem, de, jó, én) , ill rövid tőmondatokat/cselekvést kifejező igéket (megérkeztem, odaadtam, add ide, köszi) Nagyjából a felsorolt példák le is fedik a hsznált kifejezéseit.

Február végén elvittem egy TSMT felmérésre, ahol egyértelműen megállapították, hogy korosztályához képest el vagyunk maradva. És márciustól megkezdtük az egyéni beszédmegindító TSMT tornánkat. Olvastam hogy a TSMT tornán kívűl, már ennyi idős korban logopédiai segítségre is van lehetőség.

Mikor - merre - mennyiért van lehetőség felmérni a kisfiamat? Ha szükséges terápia/ rásegítő gyakorlatok annak mi szokott a menete lenni; heti/havi szinten hány alkalom és mennyiért?



#megkésett beszédfejlődés #beszédfejlesztés #beszédfejlesztő intézet #gyermek logopédus
2016. márc. 12. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

2 évesnek, orvosi diagnózis nélkül ne használd a megkésett beszédfejlődést, mert ez megtévesztő, hisz az egy betegség, nem azt jelenti, hogy késik a beszéde...enyém megkésett beszédfejlődésű, ezt a diagnózist 5 évesen kapta... :)


nem foglalkozik 2 évessel logopédus, még 3 évessel sem szívesen.

11. kerület, korai fejlesztő központ, ott tudnak kiírni beszédbeindító terápiát amit a csantavér közben van, talán zugló?


amit te írsz, az a beszédjavító intézet, ide se viheted 2 évesen, majd iskola előtt sni-ért, hisz ez egy bizottség, itt nem fejlesztenek, hanem felmérnek és ha nagy a baj, akkor sni kódot adnak amire ingyen kaphat logopédiát majd óvodában. de önmagában 2 évesen, ha van pár szó amit mond, nincs lemaradva a beszéddel, főleg ha fiú. hivatalosan is fiúknál 2,5 évesen kell elkezdeni beszélni, szóval kicsit túlaggódod :) tsmt bőven elég ennyi idősen

2016. márc. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Vidd közösségbe, baba foglalkozásokra, mondokázzatok, énekeljetek rengeteget.

Megkésett beszédfejlődésről még nem beszélünk 3 év alatt.

(pszichológus, de logopédiával is foglalkozom)

2016. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A TSMT szuper dolog, azt csinálnám a helyetekben tovább, és ennyi.

Egy csomó szót tud, és csak két éves. Ez még biztosan nem megkésett beszédfejlődés. Az én fiamnak az volt, 3 évesen ennyit még nem mondott, és még így is húzta a száját a logopédus, hogy még kicsi. Aztán hipp-hopp beindult, és csak a TSMT-nek köszönhetjük szerintem. Megfordultunk pár szakembernél, fiúknál 2,5 évet mondanak általában, de amennyit felsoroltál, azt már elfogadnák még 2,5 évesnek is. Semmivel nem vagytok elkésve, nyugodj meg, tornázzatok, és be fog indulni, nincs baj szerintem.

2016. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Vidd el egy fejlesztőházba! Nem olcsó, de remek helyek! Felmérik és ajánlanak valamilyen tornát.
2016. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még csak 2 éves miért kellene neki beszélnie? Soha nem értetettem ezt. 2 évesen igazán még sehol nem fognak vele érdemben foglalkozni, hiszem legalább 3 év a korhatár mindenhol (azalatt csak nagyon kivételes esetekben foglalkoznak vele, mint az első is írta, csak nagyon komoly orvosi indokra). Mi anno jártunk babaklubokba, ahol mindig tartott valaki előadást, ott én is megkérdeztem a logopédust és beszédfejlesztőt mikor 2 éves volt (mert ő pl még tőmondatokat sem használt, de mondjuk engem ez nem igazán zavart, fel sem merült bennem, hogy vinnem kéne bárhová ), hogy gond-e. Azt mondta, hogy dehogy, ha 2,5 évesen tud majd legalább 50 szót (azt is beleszámít amit már egyszer mondott, de egyébként nem használja), akkor nincs gond. Amikor 30 hónaposan bekerült a csanába 1 hét alatt megugrott és elkezdett szépen mondatokban beszélni (igaz ott ugye rá is volt kényszerítve, mert hát mutogatásból, tőszavakból nem értették volna, hogy mit akar). Szóval még bőven ráér.
2016. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Jól teszed, hogy viszed! Mi nevelési tanácsadóba járunk logopédiára (3 éves). Vannak ott 2-2,5 évesek is logopédián. Rákérdezhetsz ott is!
2016. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3 éves kor alatt nem igen foglalkoznak logédusok gyerekel ,ha 1 év mulva is el lesz maradva beszédel akkor elviheted beszéd vizsgálo intézetbe ahol ha ők is ugy látják kereshetnek,javasolhatnak nektek logopédiai ovit .adig vid a tsmt tornára az is segit majd .
2016. márc. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos hozzászólást.


Igazából csak azért merült fel bennem az, hogy valami nem stimmel, mert a nagyobbik fiamnál hamarbb beindultak a dolgok, annak ellenére hogy ott volt más probléma is. (Rengeteget volt beteg a fülével, az orrmandulái akkorák voltak, hogy egy sima nátha sem tudott kiürülni belőle még orrszi-porszi segítséggel sem, rengeteg betegeskedés és antibiotikum kúrát követően végül 2 évesen kivetettük a manduláját, azt követően hirtelen sokat és szépen elkezdett beszélni - de már igazából előtte is a betegségek ellenére mondogatott dolgokat).

A másik példa aki a szemem előtt van, az a keresztfiam, aki 1 hónappal idősebb a kisebbik fiamnál és nála másfél évesen beindultak a dolgok és most már (februárban töltötte a 2 évet) minket felnőtteket is ledumál.


Rendszeresen járunk közösségbe. Január óta járunk egy magán bölcsöde külsős foglalkozásaira.

Hétfőnként egy másfél órás foglalkozásra - ami nagyon komplex: elején körbe megyünk mondókázunk közben mindenféle mozdulatok előkerülnek pl.: mackójárás, lábujhegyen járás, legugolás...stb, majd a hölgy összeállít egy akadálypát (zsámolyok, padok, trambulin, sámlik, matrac - pl.: palcsinta/bukfanchez. Ezen a pályán minden gyermek végigmegy párszor az anyukájával. Ezt követően leüünk egy szőnyegre és rengeteg fejlesztő játékot kihoz az oktató - minden gyermek kiválaszthatja mivel akar játszani - ezt is nagyon szereti a kisfiam imád pl.. már most kirakózni. Legvégül közösen elpakoljuk a játékokat és egy óriási kosárból kiborít mindeféle texturájú és méretű labdát a hölgy és a gyerekeknek kell minél gyorsabban a kosárba hordva összeszednie - ebből is van legalább 3 kör.


Kedden és csütörtökön kb 40 perces zenebölcsi foglalkozásra járok vele. Kedden egy zenepedagógus tartja viszatérő énekekkel, mondókákkal, sokszor furulyázik is a gyerekekenek. Csütörtökön egy óvónéni tartja ő is szokott furulyázni ill gitározni is, sőt vannak egészen különleges népi hangszerei is - ő mindig aktualizálja a foglalkozást szinte tanrand szerűen pl.: farsangkor farsangi jellegű mondókák-énekek vannak, mikor esett a hó akkor az volt a téma, múlt héten Sándor nap volt a téma...stb.



2 hete ebbe a CSANÁban szerda és péntek délelőttre is beadom, hogy a "csordaszellem" is lendítsen a beszéden. 5-10 gyerek van a bölcsiben legtöbb 2-2,5 éves. Reggeltől ebédig van benn. A bölcsisnéni szerint sem vagyunk elkésve, majd beindulnak a dolgok, viszont a TSMTs hölgy azt mondta hogy a beszédkifejező készsége nagyon elmaradott 1-1,5 évesnek megfelelő és hogy 2 évesen 50 stabil szóhasználat kellene, de az a legjobb ha már 70db megvan...

TSMT felmérésre február végén került sor, és márciustól kezdtük meg az egyéni beszédmegindító tornánkat - azt mondta a TSMT oktató hogy ez lassú folyamat minimum 3-5 blokk után várható fejlődés - egy blokk 8hétig tart...


Itthon is sokat énekelünk, mondókázunk. Nagy fiam is nagyon szerette és szereti ezeket a dolgokat. Persze magában a tornában is sok visszatérő mondóka van - minden gyakorlatra mindig ugyanaz a mozgásnak megfelelő ritmusban. És képes könyveket is gyakran lapozgatunk, megérti a dolgokat pl.: ha kérdezem hol a zebra vagy a pohár ő tudja és azt mutatja meg, viszont nem mond az almán és a vau-vau-n kívűl más megnevezést a képekre mutatva. Tárgyi megnevezés ezt a 2 dolgot leszámítva hosszú hónapok óta nem megy...

2016. márc. 21. 09:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Most már beszél? Segített a sok foglalkozás?
2018. júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!