Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek, ha tűlpörög...

Hogyan kezelitek, ha tűlpörög a gyerek?

Figyelt kérdés

Pl ma délutáni program után nagyon jól érezte magát. Hazaértünk és csak szaladgált, visítozott, énekelt ordibálva. Mint akit "le sem lehet lőni".

Én ilyenkor próbálom átbeszélni vele, mit csináltunk. Rávilágítok a részletekre. Nem szoktam vele ilyenkor kiabálni. Ha nagyon nem birok vele, akkor bekapcsolok egy mesét. Nem biztos, hogy ez jó.

Ti hogyan kezelitek az ilyen helyzeteket?

3 éves.


2016. márc. 15. 23:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

lehetőséget adok neki hogy kieressze a fáradt gőzt. pl

-csomagolópapírt terítek le és arra mázol nagy vonalakkal amit csak akar

- birkózunk egy jólesőt

- párnacsata

- ugróiskola vagy versenyfutás vagy bármi amivel kimozogja magát


ha kifullad akkor próbálom nyugisabb mederbe terelni a dolgokat: iszunk, aztán felkínálok valami ülős dolgot, esetleg ha vevő rá, akkor bevonom valami saját doglomba hogy segítsen nekem, és akkor átlendül.

de közvetlenül a felpörgött állapotban leültetni, ölembe vonni vagy megállni vele beszélgetni nem lehet, ki kell sülnie az energiának.

ez régebben is így volt és a mai napig is így van, pedig már 6 éves a kisebbik is .

szerintem nem jó ötlet tv elé ültetni ilyenkor, hiszen az idegrendszeri nyugtalanságot/túlfeszítettséget ez csak fokozza, inkább a nagymozgásos tevékenységek oldják.

2016. márc. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!