Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mi a véleménye erről a...

Kinek mi a véleménye erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
2és fél éves gyerek.Apa vasàrnap itthon van kint kertészkedik a kertben,gyerek anya is kint van.Napközben többször rà kell szòlni a gyerekre mert piszkàl olyanokat amit nem szabad.Apa nap végén kiborul ès azt mondja a gyereknek"nem egy 2èves sza*darab fog itt irànyítani!"Anya csak àll ès néz.Nem a gyerek irànyít.Az tény,hogy kicsit akaratos termèszet,de ebben olyan mint az apa.Ha valamit a fejébe vesz azt véghez viszi.Hiszti is előfordul de màr kezd leszokni ròla,bàr nem könnyű.Apa türelmetlen ideges tipus,ràkérdeztem miért mondta ezt.A vàlasz:"feljogosítja őt az idegesség a csùnya beszèdre.".szàmomra ez felfoghatatlan hisz én is szoktam ideges lenni a fiamra hisz hétfőtől szombatig reggeltől estig csak velem van a gyerek de sosem mondanék ilyet.Vélemények?
2016. ápr. 5. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
A két éves gyereket már be kell vonni a saját tevékenységünkbe (amennyiben az nem veszélyes). Ha veszélyes vagy nagyon hátráltatna, akkor meg ne legyen ott, amikor dolgozunk, de az semmiképp se jó, hogy csak tiltjuk és veszekszünk vele. Tanítani kell. (Én is apa vagyok és 22 hónapos a fiam).
2016. ápr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon visszataszító, amit mondott az apa, bármennyire mérges is volt. De fáradtan, mérgében sok olyat mond az ember, amit nem kéne, és meg is bánja később, talán az apával is ez történt. (Másképp fogalmazva: az egyik ember talán soha nem mondana ilyet, én sem, de talán megijeszti a gyereket azzal, hogy hirtelen elszakad a cérna és kiabálni kezd, vagy másképp vezeti le a mérgét, és az sem feltétlenül jó. Nem védem az apát, mert ocsmány dolgot mondott, de már túl vagyok azon, hogy elítéljek egy másik szülőt.....)
2016. ápr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Kicsúszott a száján, de ez nem a világ vége. Ettől a gyerek nem áll meg a fejlődésben.


Mindenkivel előfordul, hogy néha olyat mondanak amit nem akarnak. Aki szerint vele ilyen sosem fordult, vagy sosem fordulhatna elő, az hazudik, vagy nem emlékszik már rá, vagy csak még nem történt meg, és még azt hiszi nem is fog.


Nem kell ebből nagy ügyet csinálni.

2016. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Én elhiszem, hogy ez kiakasztó volt az apa számára. Ott a gyerek, aki akaratos, gondolom erőszakosan nyomult, hogy ő ezt meg azt akar csinálni, apa nem tudott rendesen dolgozni tőle. Ideges volt, kicsúszott ez a száján. Én megértem.

Ha a gyerek útban van, veszélyes amit csináltok, akkor NE legyen ott. Kössétek le valami olyan dologgal, amit meg tud csinálni ő is.

2016. ápr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem a kertészkedés és besegítés miatt lett mérges.A gyerek elhomokozott hintàzott..csak egy két olyan dolog is érdekelte amit neki nem szabad.Az eset este történt fürdès után.
2016. ápr. 5. 12:05
 6/7 anonim ***** válasza:
A gyereket minden érdekli, amit nem szabad, az főként. Azért van ott vele a szülő, hogy ne érje baj. Ezen kár berágni, a gyerekek így működnek.
2016. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Apuka sajnos elég unintelligensnek tűnik.

Biztos sokat össze fogják akasztani a bajszukat, ha mindketten ilyen akaratosak. Ami nem baj, csak azért érezze a gyerek, hogy szeretik. A fenti kifejezés nem éppen ennek a jele.

2016. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!