Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetnék ujra motivált?...

Hogyan lehetnék ujra motivált? Kicsit belefáradtam az egészbe

Figyelt kérdés

Babakorábam rajta voltam mindenféle fejlesztésen, babatorna, babamasszázs, hogy a gyermeknek ami tőlem telik a legjobbat tudjam nyújtani pláne hogy izomkötött volt es maradt is mindezek ellenére, ami ket evesen is megmutatkozik a testtartásán, mondhatni kétsègbeesve feladtam. Elegem van a tsmt-ből is hogy csináljuk es a beszéd most is "le van maradva" amivel nem felejt el terhelni a bölcsis gondozo sem gunyosan utánozza a gyermekem hofy csak azt mondja ooo meg őőő.

Orvosok persze nem foglalkoznak vele szerintük minden jol van igy es én parázom tul meg fogadjam el a gyerekem olyannak, amilyen...

Mindezek mellé mostanság anyagi gondok is befigyeltek a munkáltatom ugy tűnik felakar mondani mert jobban megéri támogatottakat felvennie. De ez majd kiderül.

Már ott tartok hogy a legminimálisabbat foglalkozom a kicsivel, nincs kedvem vele sehova menni mert a babakocsiban nem marad meg, motorral sem tud viselkedni egy boltban.mindent leverne leszedne.esőben végképp nem tudom hogyan lehet közlekedni egy kisgyerekkel.mert a gyaloglást nem birja hosszu tavon,kocsink nincs.

javarészt önálloan játszik ill babrál mert építeni sem tud csak rombolni.probaltam már motiválni hogy sebaj hogy eldől(olyankor kudarcnak veszi) ilyen az épitőzes, anyának is eldől de attol még ujra kell probalni.de már ehhez is elfogyott a türelmem, elraktam az épitő kockákat hogy legalább ne kelljen szedegetnem össze mindig az ágy alol meg szekrény mögül.


Mit tegyek hogy jobb legyen az élet?


2016. ápr. 10. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Apuka van? Mert róla nem írsz.Neki kellene egy kicsit tehermentesítenie,mert nem csoda,hogy bele vagy fáradva...
2016. ápr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
O azt nem irtam, apuka nincs.
2016. ápr. 10. 10:41
 3/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg rossz látni, hogy csendben autózik.

Sajnálom a gyermekem.de annyiszor leültem mellé és nem tudok ott maradni.befásultam.

2016. ápr. 10. 10:48
 4/7 anonim válasza:
Szia. Ne játsz vele hagyd hogy egy kicsit egyedül találja ki. Te csak ülj mellé beszelges énekelges neki. Kitartás!
2016. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Előző voltam az én gyerekem ""egészséges"" de ő vele se tudunk menni sehova és nem tud viselkedni mert gyerek
2016. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Irreális elvárásaid vannak a gyerekeddel szemben. Egy bölcsiskorú /talán említed, hogy 2 éves/ gyermektől nem lehet még elvárni azt, hogy tisztán beszéljen, az sem baj, ha még egyáltalán nem beszél, ebben nincs lemaradva. Az pedig, hogy nem épít, csak rombol, megint életkori sajátosság. Az én most 3 éves, makkegészséges, szuperokos fiam tavaly ugyanilyen volt. Nem beszélt, rombolt, tombolt, ha a lakáson kívül voltunk. Most folyamatosan beszél, abszolút szépen, érthetően, le sem lehet lőni bár nem baj, imádom hallgatni. Mostanra kezd belejönni az önálló játékba, és tud már viselkedni, ha előtte átbeszéljük, hogy mit kíván az adott helyzet.

Elhiszem, hogy belefáradtál. De nekem egy picit úgy tűnik, mintha nem tisztelnéd a gyermeked eléggé. Azt az embert, aki a te gyermeked. Egy 2 éves kisember, aki most rombol, őzik, és téged igényel a játékhoz. Add meg neki, közben pedig tisztelve szeresd! Persze, ha további fejlesztésre szorul, kutyakötelességed elvinni, nem mondhatod azt, hogy belefáradtál, nem viszed sehová! Az édesanyja vagy! Gondolkozz már egy kicsit!

2016. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt a gúnyolódást nyugodtan kérd ki magadnak. Másrészt ez a 2 éves kor ilyen, elég fárasztó, átmeneti kor.

Hagyj abba mindent, kivéve a tsmt-t, ezt most nagyon komolyan írom. Aztqn ahogy erőre kapsz, kezd el vele jqtszóra menni, mesélni neki, építeni vele, de a torna maradjon. Tudom, hogy most azt hiszed, nem segít, de fog. Addig is hadd nézzen mesét a tv-ben, amíg te pihensz, vagy mást csinálsz. Adj magadnak egy kis időt, hogy erőre kapj, szedj vitamint, főled D-t, és vasat. Legyen ez pl. 2 hét, aztán már ndent másképp látsz.

2016. ápr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!